Un singur fir pentru conversia glicidatului de etil-metil PMK în PMK

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3

Doar o întrebare pentru a fi sigur și pentru că sunt curios.

calea către cetonă este aceeași când este sub formă de pulbere sau ulei?

vă mulțumesc foarte mult
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Aceasta este una bună. Ei bine, punctul de topire al acestuia este foarte scăzut, la aproximativ 35-45⁰C, este posibil să îl găsiți topindu-se parțial înainte și înapoi, ceea ce îl face să arate ca o ceară ciudată. Tipurile mai bune (sub formă de pudră), și acum ghicesc, sunt probabil mai pure și au un punct de topire mai bine definit la aproximativ 45 de grade. În cazul amestecurilor, aceste proprietăți pot varia și pot fi foarte imprevizibile, cu excepția cazului în care sunteți foarte bine instruit și experimentat în domeniu. Nu am văzut o analiză efectuată de o terță parte, dar nu ar avea sens să avem două comportamente diferite și aceeași substanță.
Este o ipoteză rezonabilă.
Forța lor de vânzări nu vă va da un răspuns mai bun decât dacă sunteți mult mai norocos decât mine.

Noroc
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3

da, poate fi foarte interesant, să știi exact ce anume poate face diferența între pulbere și ulei.
Mă gândeam, poate că poate fi o sare a acestei molecule, atunci când este sub formă de pulbere?
și, dacă modul în care se poate face diferența între ulei și pulbere la cetonă
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
dacă cineva poate împărtăși cunoștințele sale... suntem mai mult decât fericiți :)!
sănătate
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
nu. când am întrebat prima dată despre "noul ulei pmk" (CAS 28578-16-7) și am întrebat care ar fi, dacă există, noua abordare pentru a-l transforma în ulei pmk real ( evident CAS 4676-39-5), răspunsul a fost grand.... "este un secret comercial, vă rugăm să nu răspândiți...", au spus ei. Am primit un videoclip, a fost extraordinar! Noul produs necesită doar... să-l încălzești!... și în videoclip, încă îl mai am, "omul de știință" încălzește de fapt o eprubetă cu produsul solidificat folosind o lumânare aprinsă. Am fost....flabbergasted să spun cel puțin. se transformă într-un ulei în fața ochilor tăi....
Sper că nu vorbim despre diferența dintre 28578-16-7 și 13605-48-6. Aceasta este de fapt o pulbere stabilă și, cu toate că produce același produs final dacă i se aplică tratamentul adecvat, este o moleculă cu totul diferită și, de fapt, dă randamente mai mici decât fratele său mai nou.

Noroc!
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Ar
Vorbești despre topirea a ceva??? Nu mi-aș fi putut da seama niciodată că, dacă încălzești o ceară, aceasta se topește și se transformă într-o chestie uleioasă...
Oameni buni, vă rog să vă documentați, să citiți, apoi să veniți aici și să puneți întrebări specifice...
Sunt necesare cunoștințe de chimie de bază pentru toate acestea.
Nu încerc să dau pe nimeni afară, dar unele întrebări implică faptul că nici măcar nu înțelegeți ce este un număr cas, ce este o sare, etc... Va fi (și mai mult) periculos pentru voi. Primul pas este să faceți tot posibilul să studiați și să învățați câteva noțiuni de bază.
Restul este destul de mult răspuns deja în același fir, din nou CITEȘTE înainte de reasking același lucru peste si peste.
Doar cele 2 cenți ale mele.

Ceara/uleiul și pulberea nu sunt același lucru, nu au același număr CAS.
Succes!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Bună ziua,

Acesta este materialul final pe care l-am obținut din forma de ceară CAS 28578-16-7:
GR2rsV1AIx

;-)
Oricum, voi testa alte metode și voi face unele modificări pentru a încerca să o îmbunătățesc cât mai mult posibil.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Cristal frumos, jos pălăria pentru chimist ;)
 

Cruela

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 13, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, băieți.
Sunt puțin confuz cu privire la traseul pe care trebuie să îl fac
Am 1 kg de pmk nou ( cred), dar nu știu dacă este ceară sau pulbere
Când strâng punga se simte ca nisipul cinetic, Nu ca pudra.
Produsul miroase amaizing cu această caracteristică safrole odoor
Dar are un miros de condimente sau acetic, mă mănâncă nasul.

Furnizorul mi-a dat aceste instrucțiuni:
1 - amestecați aceste 4 ingrediente în această ordine
Pudră Pmk, HCL, Apă și Etanol raportul este 1:2:1:1
Testați cu 100 gr de pulbere de fiecare dată
2- Amestecați aceste patru ingrediente și amestecați-le bine încălziți la 70-75 grade și amestecați timp de 3 ore recipientele nu pot fi complet sigilate
3- Și apoi urmează stratificarea. Scapă de celelalte. Lăsați uleiul

Cred că această metod este pentru versiunea veche, și ar trebui să fac procedeul pe care l-a făcut @Fring.

Voi ce ați face?

Mulțumesc pentru ajutor.
 

Attachments

  • TW4LsAqhN1.JPG
    TW4LsAqhN1.JPG
    1.3 MB · Views: 253
  • vYuQOHC24e.jpg
    vYuQOHC24e.jpg
    1.1 MB · Views: 242

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Pulberea seamănă cu cea reală.
Poate
Excelent. Există întotdeauna un amestec de ulei finit în aceste produse.
Foarte posibil
Este mai probabil să fie o sare de sodiu sau potasiu (verificați solubilitatea în apă). Metoda propusă ar trebui să funcționeze.
 

little499

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 25, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Domnule, cred că această întrebare poate fi un pic stupidă, doar pentru că sunt un mewbie, dar vreau să întreb:
cum ar trebui să fac să se cristalizeze dacă folosesc noua metodă a uleiului bmk
 

masterpell

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Nu știu ce naiba mi-a furnizat furnizorul meu, iar substanța uleioasă pe care a produs-o a fost surprinzătoare.
9UhIaPKZeO
 
Top