Amalgam de aluminiu (Al/Hg) rezumat

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Cum ar fi să spălați folia cu HCl înainte de a adăuga nitratul de mercur? Nu ar elimina astfel orice strat de oxid care oprește reacția?
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Un pic mai târziu, dar pentru oricine citește pe această cronologie... folosiți un curățător unltra sonic în acest scop
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Poate fi utilizat pentru a înlocui sintezele care necesită NaBH4? Încerc să obțin 5-MeO-DMT din 5-MeO-T după sinteza lui Hamilton Norris, dar nu am NaBH4 la dispoziție.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nu cred
 
View previous replies…

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
există o modalitate de a produce NaBH4 care nu necesită temperaturi sau presiuni foarte ridicate și care poate fi realizată la scară mică într-un laborator de amatori, sau trebuie să renunț și să comand din China și să sper că vameșii nu mă vor interoga?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua, ar merita să cumpărați. Nu veți reuși fără echipament special și experiență + abilități de laborator adecvate.
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
De ce nu funcționează Al/Hg pentru această sinteză? ar trebui să reducă imina pentru a metila triptamina, nu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nu am încercat această modalitate. Puteți efectua această cercetare și să vă împărtășiți experiența cu BB Forum
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Cred că ar fi posibil, dar nu sunt sigur în totalitate. Credeți că se va reduce legătura dublă de pe indol?
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Singurul lucru de care nu sunt prea sigur este produsul, va produce MMT sau DMT. În sinteza dvs. de metamfetamină din amfetamină cu Al/Hg, aminei i se adaugă doar o grupă metil.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
După prepararea unei soluții de mercur în acid azotic, apoi adăugarea acestei soluții într-un balon cu apă și folie de aluminiu, cum se ventilează în mod corespunzător vaporii rezultați din această reacție? Vaporii par suficient de puternici încât să scape din filtrul de aer și să treacă și prin mască. Mă gândeam să folosesc pompa de vid cu flaconul, apoi un regulator de vid, astfel încât puterea vidului să fie suficientă pentru ca vaporii să poată fi evacuați în exterior, dar sunt îngrijorat de pomparea hidrogenului gazos, deoarece ar putea exista riscul unei explozii
 

syntheticdrugs

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 8, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
@G.Patton Am găsit răspunsul pe care îl căutam și am văzut ceva experiență practică în acest post. Am nevoie de răspunsurile dvs. la alte întrebări, vă mulțumesc.
 

TheDefender1707

Buying through escrow
New seller
Language
🇩🇪
Joined
May 7, 2024
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua, pot utiliza aceeași cantitate de clorură de mercur (Ii) ca și nitrat de mercur (Ii) pentru sinteza amfetaminei, vă rog
 
Top