Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Mulțumesc pentru răspuns, prietene. Mai am o întrebare. Pun amfetamina într-un loc uscat și întunecos pentru câte ore? sau zi? Și ce se întâmplă după aceea? Mulțumesc.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Depozitarea amfetaminei este similară cu depozitarea medicamentelor: într-un loc întunecos, răcoros și uscat, într-un recipient fără acces la oxigen. În astfel de condiții stabile, amfetamina este depozitată pentru o perioadă lungă de timp.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Există un alt plan după uscarea amfetaminei în frigider sau treaba este terminată?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
După curățare și uscare, amfetamina este complet pregătită pentru utilizare. Și cum să o stocați am scris mai sus.
 

a_king

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
bună ziua tuturor vreau să sintetizez Crystal methamphetamin există vreo metodă sau video despre cum să o fac.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Am o întrebare: ce grad de puritate trebuie să aibă hidroxidul de sodiu? Găsesc pe internet 25% sau 50%. Nu știu dacă acest lucru ar funcționa
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
De ce nu se adaugă apă înainte de alcanizare, iar alcoolul rămas și o mare parte din apă se distilează din nou? Apoi se adaugă alcali și amfetamina este colectată prin distilare cu abur și extrasă cu eter. Nu ar rezulta în acest fel un produs mai curat? Sau, mai degrabă, care este obiecția față de adăugarea acestei etape?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Nu există o astfel de etapă în acest videoclip. Videoclipul a fost preluat dintr-o sursă deschisă și editat pentru forumul nostru. Dar etapele suplimentare nu sunt excluse și nu contrazic acest videoclip. Puteți realiza un videoclip al etapei care vă interesează și să ni-l trimiteți pentru a fi postat cu comentarii, sau să îl postați singur.
 
Last edited by a moderator:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, este corect, dar întrebarea mea viza mai degrabă dacă acest pas nu este necesar și, prin urmare, nu duce la niciun succes de purificare, randamentul scade foarte brusc sau apar alte dezavantaje, sau dacă acest pas suplimentar îmbunătățește cu adevărat puritatea produsului. Nu am vrut să critic videoclipul în conținutul său.
Doar să evidențiez această diferență și să-i testez sensul.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Videoclipul prezintă o versiune simplificată a sintezei, excluzând toate procedurile pentru curățarea suplimentară și creșterea randamentelor. Dacă doriți, puteți spăla amalgamul cu apă de mai multe ori, extrageți suplimentar baza amfetaminei cu solvenți, distilați cu vaporii bazei, efectuați extracția acid-bază și separarea în izomeri.
 
Last edited by a moderator:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, desigur, există multe alte măsuri care ar putea fi luate, dar care sunt cele care au sens? Este spălarea sărurilor de mercur cu apă chiar atât de bună? Unde să punem apa contaminată? Atunci, mai degrabă să o eliminăm mai târziu ca un solid separat. Sărurile se dizolvă în apă, nu în eter, astfel încât produsul va fi complet lipsit de mercur, de asemenea, o distilare cu abur separă sărurile. Mă întreb dacă extracția AB mai este necesară după distilarea cu abur și o spălare cu acetonă?
Acesta este motivul pentru care pun întrebările.
Undeva s-a spus că distilarea cu abur face uleiul "lung", adică diluat și are un randament mai mic. Nu-mi pot imagina că este corect, dar poate că într-adevăr 10% ulei rămâne, pentru că nu este complet dus împreună cu aburul.
Încerc doar să găsesc informații pentru a deveni mai bună.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Atunci când produc amfetamină pentru mine, spăl bine amalgamul din sărurile de mercur cu apă și efectuez extracția acido-bazică, apoi spăl bine produsul final cu acetonă. Cred că acest lucru este suficient și distilarea cu abur pentru cei cărora le place să se deranjeze cu procesele chimice.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Prima extracție acido-bazică este întotdeauna necesară pentru a obține baza de amfetamină (ulei), m-am gândit de fapt că, după sărare, ar putea exista și o a doua extracție AB pentru a purifica produsul.
Mulțumesc mult pentru atenție.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Puteți pune răspunsul aici? Materialele încep să sosească și am nevoie de toate informațiile posibile.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Amintiți-mi întrebările dumneavoastră, vă voi răspunde aici
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Care este măsura Büchner a videoclipului?
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Frumos, deci este pentru Speed cu puritate 70%?
 
Top