Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, am câteva întrebări:

1. Poate fi folosit aluminiul Red Bull?
2. Poate fi folosit aluminiul din tăvițele de aluminiu pentru carne?
3. Când am încercat să facem nitrat de mercur, am avut o reacție în care mercurul s-a topit și a devenit un lichid galben din ce în ce mai limpede cu un miros intens - unde am greșit? Am adăugat aproximativ 1 g de mercur în vas și apoi am adăugat aproximativ 3,5 ml de acid nitric 65%. În reacție a apărut o spumă galbenă, nu a existat nicio creștere a temperaturii. În prezent avem un astfel de produs și nu avem idee cum să obținem cristale. Ar trebui să îl încălzim, să îl fierbem și apoi să îl răcim?

Vă mulțumim pentru răspunsuri
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
3. Nu aveți nevoie de cristal; puneți 10 ml de acid nitric cu 1 gr de mercur; și folosiți 5 ml de lichid galben pentru aluminiu
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Trebuie să încălziți soluția la 60 de grade, altfel nu se va forma nitrat de mercur (II), și să asigurați o gură de aerisire, gazul maro care se produce fiind foarte toxic.

Deoarece multe cutii din industria alimentară sunt fabricate din tablă, trebuie să vă asigurați că este aluminiu, atunci ar putea funcționa.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Raport privind sărarea bazei MDMA cu acid sulfuric.

Sulfat de MDMA = caca

Bazați-o și loviți-o cu HCl. Nu încercați să mergeți sulfat cu MDMA este o pierdere de timp. Poate fosfat, dar doar stick cu HCl. Lol
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Este acetona sau izobolul un substitut pentru diclormetan?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
În ce scop?
Atunci când este vorba de scuturarea amfetaminei dintr-o fază apoasă, acetona și IPA sunt destul de slab calificate. Puteți utiliza în schimb eter de petrol.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Pentru spălarea amfetaminei
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
două întrebări

1. Pot amesteca 65% NNO3 și Hg din termometru pentru a obține nitrat de mercur (II). Cât de mult acid trebuie să amestec?

2. Pregătirea unei soluții de acid sulfuric în acetonă - este sensibilă la apă? H2SO4-ul meu are aproximativ 50% PH 1 și acetona mea nu este anhidră, o pot folosi fără a sacrifica randamentul? sau trebuie să usuc acetona și să concentrez H2SO4-ul la azeotropul său de 98%
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
1. Există mai multe standarde de fabricație pentru termometrele clinice: În termometrul rusesc, de obicei apare între 1 și 1,5 g de mercur. În Europa - 2 g. Acum există modele de termometre rusești fabricate în conformitate cu standardele europene, astfel încât acestea pot conține și 2 g.
---> Pentru un termometru 20 ml de acid azotic dau 3 până la 4x 5 ml de nitrat de mercur lichid. Ce este util pentru 3 până la 4x12gr de aluminiu

2. aveți nevoie de 96%+
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Aș utiliza acetonă uscată și rece ca gheața pentru spălarea amfetaminei și nu diclormetan, care este destinat extragerii unei faze apoase.
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Aș dori să știu ceva despre recuperarea solvenților în această reacție specială, de fapt doar pentru a reduce costurile și amprenta ecologică.
Din câte înțeleg, stratul final constă din (în ceea ce privește solvenții) IPA și apoi se adaugă acid sulfuric în acetonă, ceea ce înseamnă că, după ce soluția devine neutră și amfetamina este colectată, ar trebui să rămân cu un amestec de acetonă, IPA și orice hidroxid de sodiu și acid sulfuric se neutralizează.
Acetona are un punct de fierbere de 56 C și IPA de 82 C, deci este posibil și recomandabil să se recupereze solvenții prin distilare?
Nu am o coloană de fracționare, așa că presupun că acetona recuperată va fi contaminată cu IPA, iar IPA va conține acetonă. Care ar fi implicațiile pentru reutilizarea acestora? Ce puritate trebuie să ating pentru ca acestea să poată fi reutilizate ca solvenți?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
De asemenea, recuperez cât mai mult solvent posibil, dar separ întotdeauna acetona și izopropanolul. De asemenea, nu folosesc acetonă cu acid sulfuric, ci și izopropanol. Nu este posibil să previn complet amestecul. Eu efectuez o distilare și folosesc o coloană umplută cu tuburi mici de sticlă pentru a obține o suprafață cât mai mare. Mi se pare important să usuc solvenții, deoarece apa din solvenți reduce randamentul. Există mai multe posibilități, între timp am montat chiar eu un aparat de recuperare a solvenților, pentru că îl folosesc mereu, mai ales după câteva sinteze.

Există și un topic unde am comentat acest lucru de mai multe ori.
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/solvents-recovery.937/
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Așadar, aș putea înlocui acetona cu mai multă IPA, să o distilez după utilizare și să folosesc procedura descrisă la punctul 1) din firul de recuperare a solvenților?
Ar fi grozav, deoarece recuperarea solvenților ar fi mult mai ușoară, deoarece trebuie să vă gândiți doar la IPA.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, se poate. Dar acetona este utilizată și pentru spălarea ulterioară a sulfatului, dar îl puteți recupera în același mod. Distilați și uscați. De asemenea, rețineți că izopropanolul formează un amestec azeotropic cu apa.
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Mulțumesc pentru răspunsurile de până acum, ne-au ajutat. Am reușit de la a treia încercare, randament 70%. Aspectul, structura, culoarea și munca sunt perfecte, doar mirosul de acetonă mă deranjează teribil Mai am câteva întrebări:

1. Dacă pun mai mult nitrat de mercur în loc de 5ml să zicem 7ml, ce se va întâmpla?
2. Pot folosi în final 50ml ISO (alcool izopropilic) + 2ml acid sulfuric în loc de 50ml acetonă + 2ml acid sulfuric? Întreb asta pentru că acetona este agresivă și lasă un miros înțepător și în unele rețete, adică sinteze am văzut că se folosește ISO în loc de acetonă
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Reacția poate începe mai rapid și mai exotermic.
Apoi va trebui să evaporați alcoolul, deoarece acesta nu cristalizează amfetamina nici măcar în congelator. Este nevoie de acetonă, iar după uscarea completă, acetona nu are miros. Poate că acetona dvs. nu este pură.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Îmi pare rău, este prima dată când aud despre asta, am folosit IPA pentru toate sintezele mele și funcționează. De asemenea, puteți utiliza metanol sau etanol pentru a precipita sulfatul.
De ce nu ar funcționa acest lucru, cer explicații!?
Poate fi posibil ca acetona să fie cel mai bun solvent pentru precipitare, dar faptul că nu funcționează cu IPA etc. nu este adevărat.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Atunci când există o cantitate mare de alcool, pulberea este slab cristalizată. Amfetamina aproape că nu se dizolvă în acetonă rece (spre deosebire de alcool) și chiar adăugarea obișnuită de acetonă la alcool cristalizează pulberea în câteva secunde. Nu este nevoie să dezinformați oamenii.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Dar pentru reacția de amalgamare, alcoolul este cu siguranță cea mai bună alegere. Dar nu pentru cristalizare, dacă volumul său este mare pe cantitatea de bază de amfetamină.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Fișa cu date de securitate a sulfatului de amfetamină spune că este slab solubil în etanol 96%, atunci acest lucru ar trebui să se aplice și izopropanolului și metanolului, nu-i așa?
Informațiile mă încurcă acum, deoarece în practică o mulțime de sulfat precipită și în IPA.
 
Top