Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua,
Am o întrebare despre echipamentul de laborator,

În afară de sticla borosilicată, ce alte tipuri de materiale pot fi folosite ca reactor?
Ar afecta calitatea sintezei?

Ce echipament este recomandat pentru a sintetiza 500 P2NP g.??

Vă mulțumim
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
PP. HDPE sau chiar metal dacă aplicați un strat protector de PTFE pe întreaga suprafață interioară.
Butoi în butoi, astfel încât să puteți răci și încălzi. Condensator mare făcut din țeavă în țeavă. orificiu pentru condensator, orificiu pentru adaptor de agitare deasupra capului de teflon (Sau un burghiu mare de amestecare a cimentului conectat la un regulator). aluminiul dvs. trebuie să fie mai gros decât reacțiile sub 50-100g, mult mai gros sau altfel va ieși condensatorul.Se spune că limita este de 100g, dar sunt destul de convins că se poate mări mult mai mult. există aici o persoană despre care știu că face reacții de 1 kg cu această metodă și, după cum spune el, durează "ore" pentru amalgamare și se utilizează foi de aluminiu.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nu, nu ar trebui să afecteze calitatea, dar atenție, la temperatura camerei, atât hdpe cât și pp sunt bune în aproape orice, dar la 110 * C încep să se deformeze în special sub solvenți, acizi etc.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Ok.
Intervalul de temperatură ideal pentru o sinteză bună este între 50 și 70°C aprx, corect?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Aveți recomandări cu privire la grosimea aluminiului pe care ar trebui să o folosesc și cum să fac amalgamul cu acel
aluminiu?
Ar trebui să îl tai la o anumită dimensiune?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Am lucrat bine cu "foaie" de 0,25 mm-3 mm ,spun între ghilimele deoarece se poate îndoi ușor cu mâna. Am tăiat-o în dimensiuni mici și am amestecat-o 1-2 secunde în râșnița de cafea/blender doar pentru a obține un pic de suprafață
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
3mm aluminiu, pentru ce cantitate de p2np este recomandat?
Se macină bine cu o râșniță de cafea?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Oook
Folosesc Al de 0,04 mm pentru a sintetiza 50 P2NP
Pot folosi același Al pentru a sintetiza 100?? 200?? 300???

Și încă o întrebare, dacă nu vă supărați,
Ce fel de spray de teflon poate fi folosit pentru a acoperi un tambur??

Caut și nu găsesc decât spray pentru lubrifiere....
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Vă rugăm să începeți de la o cantitate mică. când vedeți problema cu răcirea gândiți-vă cum să o rezolvați. Puteți avea ușor 1/2 din lucruri pe podea - (opțiune mai bună). Cel mai rău pe Dumneavoastră. înseamnă că tot ce puneți este murdar cu mercur ;( părerea mea vopsirea butoiului este o fundătură.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Cum știu dacă aparatul meu de respirat protejează sau nu împotriva vaporilor de mercur? (Eu însumi sintetizez nitrat de mercur(II) prin mercur și acid nitric, deci se vor produce vapori de mercur).
Are importanță dacă folosesc acid acetic glacial sau doar acid acetic? Mi-e greu să găsesc un furnizor de acid acetic glacial.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Poate o bandă de testare pentru substanțe toxice? Se vând la magazinele de laborator. Se umezește filtrul folosit și se tamponează banda, presupun.
Mercurul are un punct de fierbere foarte ridicat de 360 de grade C, condensatorul va avea grijă de el și chiar dacă unii vapori de mercur sunt purtați de alte gaze în afara condensatorului, cantitatea este atât de mică încât probabil ingerăm mai mult mâncând somon.
Puteți chiar să folosiți doar apă, deci în mod natural 80% sau orice puteți găsi este în regulă.
 

dirktem

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
De ce redă muzică mdma atunci când face amfetamină. nu se poate șterge
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
În loc să folosesc un articol de îmbrăcăminte pentru a filtra sulfatul de amfetamină, pot folosi hârtie de filtru? De asemenea, deoarece voi face o soluție de mercur elementar și acid azotic, cum ar trebui să o depozitez, deoarece nu voi avea nevoie de întreaga soluție pentru un lot de amfetamină?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Puteți folosi filtre de cafea de la magazinul alimentar, mai bune decât hârtia.
Depinde de conc. acidului, până la 70% ar trebui să fie ok în hdpe
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
De la prima mea sinteză reușită de acum câteva luni, am încercat multe combinații diferite de optimizare a sintezei, legate în principal de purificarea mai ușoară/mai ieftină. Așa că am pentru voi câteva sfaturi și trucuri de bucătărie:

1. Pentru prima acidifiere a Rm-ului decantat folosiți HCl gazos în loc de soluții lichide. De ce? dacă aveți de gând să faceți oricum extracția AB, atunci ionul intermediar nu prea contează, dar, de asemenea, este aproape imposibil să supraacidificați accidental Rm, datorită mediului anhidru al soluției freebase, HCl în exces se duce direct în gura de ventilație. Am observat că acest proces a apărut în mod vizibil mai mult, în timp și eficient din punct de vedere al costurilor dacă aveți difuzor cu jgheab de bule, nu doar furtun de cauciuc drept (imho cel mai bun și mai ușor de obținut este piatra aerator ferm poroasă pentru acvariu, dar nu poate fi făcută din bazalt natural sau alte roci vulnerabile la HCl) și folosiți un pahar îngust și înalt.
2. Acest sfat ar putea fi foarte util pentru persoanele care lucrează cu volume relativ mari de freebase la un moment dat. Nu este chiar atât de complicat pe cât ar putea fi scris. Dacă prima precepție de sare părea să fie atât de ușoară și lipsită de stres, dar puteți face ca următoarea acidificare să fie aproape la fel ca precedenta. Pun pariu că sunteți dotat cu un cântar precis și un fel de cameră de uscare (cuptor), astfel încât să puteți preleva câteva probe de aproximativ 200 mg de sare filtrată și să efectuați pur și simplu desemnarea gravimetrică a conținutului de umiditate; această procedură standard ISO poate fi citită în unele biblioteci internet gratuite. Cât de mult înseamnă "câteva", este la latitudinea dumneavoastră. După ultima cântărire în stare uscată, aceste probe se pot întoarce la lotul lor. De ce ar trebui să fiți chiar dornici să efectuați un proces în mod normal opțional? Ei bine, în primul rând, ați putea să vă calculați cu o precizie decentă randamentul Rm brut prin aplicarea conținutului de masă uscată pentru restul lotului încă umed. Deci totul este util? Nu, nu chiar. Puteți face niște ecuații stoechiometrice fabulos de simple și să calculați foarte precis cantitatea totală de soluție pentru a obține pH.6. Pur și simplu verificați calc. de două ori și aruncați calm 80-90% din acidul total. Restul se adaugă picătură cu picătură, așa cum a fost întotdeauna.
3. Dacă ați avut șansa de a prinde o oportunitate de a cumpăra o sticlă de izooctan de calitate HPLC cu "termen de valabilitate scurt" pentru o mică fractură din prețul său; Ar fi bine să citiți cu atenție: nu este mucegăit, doar certificarea stabilității și purității nu va fi garantată. Dar oricum nu ne deranjează. Eu efectuez întotdeauna ultima precipitare AB cu extract de bază în izoct, soluție și acetonă/acid fosforic (V) alimentar. De ce este atât de minunat? Nu conține metale grele, cum se întâmplă frecvent, de exemplu, în eterul de petrol, are un indice de polaritate de 0,1, ceea ce face ca acest solvent să fie al doilea cel mai insolubil lichid în apă, și o mulțime de alte proprietăți. Dar se poate separa complet în pâlnie în mai puțin de 5 minute în timp ce este înghețat la rece și, într-un fel magic, acționează ca cel mai precis indicator de stingere a pH-ului din lume. Dar în soluția de izooctan/acetonă agitată în magstir la turație maximă, întotdeauna "ultima picătură" face ca soluția cețoasă să se unească în nori pulverulenți caracteristici, făcând ca partea superioară a soluției să fie complet limpede în câteva secunde, indicând, de asemenea, pH-ul ideal la momentul respectiv (avem vreun doctor în chimie care să încerce să explice acest lucru întregii comunități?) De asemenea, dacă extracția ABExtraction a fost efectuată corect, o puteți reutiliza în mod repetat ca cel mai bun tampon de reacție disponibil.
Nu ezitați să întrebați despre aceste aspecte.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Produceți amfetamină*HCl pentru uz personal?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Este doar o formă intermediară printre toate etapele de purificare. Ionul final este, de obicei, sulfatul ales. Deoarece niciunul dintre indicatorii de titrare cunoscuți nu este aplicabil în acest caz specific, trebuie să utilizați tone de hârtii indicative pentru a prinde punctul final al soluției de concentrație necunoscută, nu pot obține doar ieftin și rapid o vedere de calitate valoroasă asupra celei mai importante etape. După cum se bănuiește în mod obișnuit, gazarea bazei libere prin barbotarea unor gaze toxice foarte urâte realizate în adaptarea modernă a aparatului antic Kipp, atunci când este esențial din punct de vedere critic, este probabil cel mai periculos și cel mai puțin rentabil mod de sărare. Dar este pur și simplu imposibil să se supraacizeze o soluție anhidră de freebase, în special atunci când randamentul real este o loterie. HCl-ul în exces doar bolborosește pentru a prinde fericit umiditatea din aer și pentru a mesteca orice suprafață metalică în timp. Familiarizându-mă mai mult cu reducerea al/hg, am decis să pun în aplicare extracția A-B în versiunea mea ușor actualizată a acestei rețete. De atunci, fac A-B complet ca etapă de sinteză obligatorie, chiar dacă primul strat de bază liberă pare aproape incolor. Este doar pentru sănătatea mea. Am făcut aproximativ 15-20 de loturi, întotdeauna 10-20 de grame, și iese diferit aproape de fiecare dată. Nu diferă doar aspectul, ci și modul în care vă va afecta comportamentul atunci când sunteți beți.
Pentru mine, care lucrez de mult timp în laboratoare analitice, factorul meu mediu de reproductibilitate este un motiv serios de rușine. Literalmente, de fiecare dată sunt diferite, indiferent dacă sunt făcute din aceleași subproduse ca ieri, inclusiv apă deionizată. Acum, prin metoda "descrieți fiecare detaliu", încerc să prind un model al detaliilor procesului care pot afecta produsul final atunci când sunt neglijate. Uneori, efortul de a-l face pe dl Hyde să fie la fel de profesionist ca Dr. Jekyll este atât de inegal încât mă face să mă îndoiesc serios de mine însumi ca profesionist. În special, atunci când vine vorba de compararea rezultatului meu final cu obiectivul așteptat, așa cum a fost prezentat în acest subiect video. @G.Patton puteți să-mi trimiteți DM pentru a împărtăși unele cunoștințe reciproc.
 
Top