Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
nu vă faceți griji
Înainte de a adăuga o soluție de P2NP, puteți răci la 0 * C. Adăugați va fi mai ușor, dar după încălzirea forțată necesară, aveți nevoie de 60 * C. Un astfel de control vă permite să puneți la scară largă.
Trebuie să evaporați apa cât mai mult posibil, înainte de a adăuga alcool. Mai puțină apă - mai puțin alcool este necesar. O mulțime de alcool este rău, pentru că el nu dă întregul produs fără evaporare.
nicio diferență
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
El trebuie să spună asta. Nu vă pot da decât pontul. Comandați produsul dorit și plătiți imediat. Apoi trimiteți confirmarea transferului pe adresa sa de e-mail. Nimic nu va sta în calea livrării dvs. Puteți să vă numiți afacerea xy. Comerciantul se abține de la un ust-id.
 

anotherNovice

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc. Îmi cer scuze, cred că am fost neclar. Nu mehtod-ul este ceea ce mi se pare dificil, ci mai degrabă obținerea substanțelor chimice, în special a nitroetanului și, într-o anumită măsură, a benzaldehidei. În afară de încercarea de sinteză pentru nitroetan, există vreun furnizor de încredere? Îmi cer scuze dacă nu este zona potrivită pentru a întreba.
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Vă mulțumim foarte mult. Dacă înțeleg corect, se aplică următoarele: Piston armat cu aluminiu + h2o într-o baie de gheață și slăbiți-mi hgcl2 separat înainte de a-l adăuga la piston? De ce temperatură are nevoie soluția mea caldă limpede p2np + ipa înainte să o adaug?

?

Ar trebui ambele suspensii de amalgam și sodă caustică să fie răcite la 0c

?

Adaug acetonă imediat după separare

?

Am acid de baterie precum și acid sulfuric concentrat, trebuie să produc eu acid sulfuric alcoolic ?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
La ce temperatură ar trebui să pun acest preparat?
 

anotherNovice

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Vă mulțumesc, din păcate UE nu funcționează pentru mine, dar apreciez sfatul.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Faceți soluția la temperatura camerei, dar pentru a dizolva cristalele, puteți încălzi puțin
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Doresc să reduc cantitatea de apă, pot aplica 500 ml și trebuie să reduc proporțiile restului reactivilor?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Unde se reduce? Într-o soluție alcalină? Scrieți-mi în mesaje private, vă voi spune totul în detaliu
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Acest randament este amfetamină? Cum îmi dau seama că este amfetamină și are miros?
CDBLdfRJ4Y
 

pdwshopnl

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
I recommendet citi această carte pentru toți Oamenii care începe în acest sport:

Vogel's Practical Organic Chemistry
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Amfetamina trebuie eliminată după procesul de sinteză?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Este amfetamină dacă ați obținut această pulbere prin reducerea fenilnitropropenei. Ar trebui să aibă un gust amar. Ce înțelegeți prin a elimina?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Amfetamina ar trebui purificată după procesul de sinteză?

Amfetamina extrasă din această formulă este pregătită pentru vânzare sau trebuie purificată?

La sfârșitul acestui clip, amfetamina a fost extrasă. Este aceasta gata sau are nevoie de un proces de purificare?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Amfetamina poate fi purificată prin spălare cu alcool rece sau acetonă, acest lucru fiind suficient dacă culoarea substanței este albă.
 

pdwshopnl

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
De ce pe erowid Oamenii care fac reacția IT utilizează acid acetic glacial diluat ~ aproximativ 70-75% pentru reducere?
Și al doilea lucru sunt utilizează mai mult acid pentru a reduce nitropropene pentru 1g p2np ei folosesc 10 ml GAA și diluează IT cu apă.

În sinteza de la acest subiect, pentru 1g p2np se utilizează 5ml GAA.

Este 50% diferit pentru reactivii care dau hidrogen în reducere.

Care reducere va fi mai bună? Cu apă (de la erowid) sau fără apă (acest subiect)?





Text din acest link:
#4. Reducerea P2NP nesubstituite prin HyperLab Bee #2.


Într-un FBF de 3 L s-au pus 100 ml apă, 250 ml GAA și o soluție de 1 g mercur în 2-3 ml HNO3 conc.
52 g (2 pachete a câte 10 metri fiecare) de folie Al au fost pliate în 7-8 straturi, tăiate în bucăți de 3x3 cm și introduse în balon.
Balonul a fost încălzit la 40 °C. Când începutul amalgamării a fost clar vizibil în câteva minute, încălzirea a fost întreruptă și în reacție s-a adăugat o suspensie de 30 g fenil-2-nitropropenă necristalizată într-un amestec de 50 ml GAA și 100 ml IPA (nitropropena a fost obținută la condensarea MeAm a lui Barium - o noțiune importantă deoarece această metodă dă produsul de o puritate superioară).
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Puteți utiliza acid acetic diluat. Acidul în exces nu interferează cu reducerea, dar va trebui să fie stins cu cantitatea corespunzătoare de alcali, ceea ce va duce la un consum crescut de reactivi și de timp, deoarece se va elibera mai multă căldură atunci când acidul interacționează cu alcali. În tehnica descrisă, se realizează simultan amalgamarea cu o sare de mercur și o reacție de reducere. În tehnica mea, folia este mai întâi tratată cu o soluție apoasă de sare de mercur, care este apoi drenată, ceea ce face produsul mai curat.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua,

Trebuie să revin la acidul sulfuric, există vreo alternativă pentru a cristaliza amfetamina? Acidul tartric ar fi o opțiune, pentru a primi tartrat de amfetamină?

Mulțumesc :)
 
Top