Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Dintre acizii disponibili, acizii ortofosforici pot fi utilizați pentru a produce fosfat.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Doriți să obțineți tartrat sau să izolați izomerul d al amfetaminei? Iată o descriere a modului de obținere a dextroamfetaminei. Dacă doriți tartrat, trebuie să utilizați acid tartric racemic sau mezo.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Mulțumim HIGGS și Marvin!
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Vreau să obțin o sare fără a avea acid sulfuric, tartratul este utilizat în principal cu dextroamfetamina? Cred că îmi vine acidul tartric racemic, asta e bine :)

Oh și alte 2 probleme mă frământă. Din moment ce nu am experiență, nu prea știu dacă trebuie să mă aștept la vapori toxici și asta mă îngrijorează un pic.

A doua este cum să scap de resturile de la sinteză. Are cineva opțiuni bune, sigure pentru mediu, în acest sens? Nu vreau să otrăvesc niciun pește sau ceva
de genul ăsta. Am găsit firul despre asta :)

Mulțumesc, aveți grijă.

Edit: greșeală de tipar
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Are un condensator elicoidal aceleași performanțe ca un condensator elicoidal?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Puteți utiliza diferite condensatoare de reflux
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Pot spăla p2np cu acetonă?
Am spălat 500 g cu 1000 ml de izo, dar produsul a ieșit maro încă, izo fiind negru, trebuie să repet până când se îndepărtează tot maroul?
 

savantmic

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc mult pentru explicație și pentru video. Aștept cu nerăbdare să încep primul meu proces. Trebuie doar să știu costul tuturor articolelor utilizate în acest exemplu și locul unde pot comanda . Dacă cineva mă poate ajuta, mulțumesc anticipat.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
pentru toți colegii pasionați curioși să încerce acest lucru, fiți avertizați, compușii de mercur sunt destul de periculoși de manevrat și oricine ar trebui să ia unele măsuri de precauție înainte de a face experimente cu aceștia. sau s-ar putea să vă treziți cu sticle nesigilate pline de deșeuri toxice fumând constant în apartamentul dvs. mult prea mic, întrebându-vă dacă sunteți deja nebun hattin ".

am simțit că trebuie să spun asta.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Să trecem acum la experiențele mele cu condiții foarte submediocre. Am avut doar detergent pe bază de _hidroxid de natriu_. Acesta fiind format și din granule de aluminiu și niște chestii cu siliciu de care am uitat deja. Din moment ce nu am putut cumpăra, am făcut niște cercetări care au ajuns la concluzia că poate nu ar dăuna reacției. Cu nu prea multe cunoștințe chimice. Așa că am continuat și soluția alcalină arăta foarte diferit, cu resturi de sare și Al. Deoarece în etapa în care se utilizează soluția alcalină, resturile de Al de la reducere ar fi prezente oricum, nu va dăuna, vă rog să mă corectați. Nu am putut găsi nimic despre celălalt compus, în afară de faptul că nu este foarte reactiv.

De asemenea, nu m-am gândit suficient de bine la eliminare și chiar la depozitare în timpul sintetizării. Am fost un pic entuziasmat și am vrut să încerc. În plus, nu aveam o cameră adecvată, totul era mic și plin de materiale ușor inflamabile. Așa că am construit o hotă de extragere improvizată și am încercat să stau pe o placă mare de sticlă pe podea cu totul. Bineînțeles că am vărsat o soluție toxică de AlHg. Mai ales pe placă, cred. Am planificat doar să cercetez eliminarea în prealabil, așa că am fost un pic panicat neavând sulf elementar pentru a face cel puțin insolubil, așa că am înmuiat cea mai mare parte a unui prosop și am continuat.

Ok, un pic confuz, de asemenea, am avut doar max. 1l baloane rotunde de sticlă sau erlenmeyer și unele chiar mai mici. Așa că am înjumătățit toate cantitățile, știind că ar fi trebuit să fac un calcul bazat pe mol.

Amalgamarea mea cu AlHg a funcționat bine, cu o cantitate de nitrat de mercur estimată. (Nu am vrut să mă încurc mai mult decât era necesar cu acest compus). Deși a durat destul de mult și a reacționat încă atunci când am turnat apă în el de mai multe ori, este acest lucru normal? Așa că am așteptat și am turnat mai multă apă până când nu a mai reacționat (atât de mult, nu-mi amintesc în detaliu). S-ar putea să se fi lipit de Al? L-am tăiat cu foarfeca și s-a lipit de presiune. Dar din moment ce era destul de întunecat și bule mici am continuat.

Apoi am adăugat 1p2n, 5g în 50ml iso și 25ml acetat de etil și am fost atent la reacția agresivă, dar nu s-a întâmplat mare lucru, după un timp am dat căldură cu baie de apă, s-a întâmplat ceva, dar a rămas foarte puțin activă, așa că am dat căldură până nu a mai fost reacție. Arăta bine, deși nu aveam un condensator adevărat, doar țineam^^ o sticlă deasupra. Amalganul arăta la fel ca înainte, pentru mine, nu știu. Am filtrat-o și am turnat solul alcalin în ea. Apoi am colectat stratul de bază cu o seringă, mult prea mică, a durat o veșnicie.

Prepararea sării apoi... Am uitat să rezolv acidul tararic pe care l-am primit și am aruncat doar niște cristale în principiu și apoi mi-am amintit că ar fi trebuit să fie o soluție și am turnat aceton în ea (probabil că nu funcționează). Dar imediat după ce am turnat cristalele de acid, a început să se formeze mai multe cristale, acetona nu a schimbat prea mult. Am măsurat pH-ul și am obținut roșu, deci l-am acidulat prea mult, la naiba, m-am gândit să introduc niște bază pentru a neutraliza din nou. Dar de fapt am turnat acetat de etil în el. Ceea ce am realizat la scurt timp după ce mi-am dat seama că am obținut doar acest hidroxid de natirum amestecat stupid. Am măsurat din nou pH-ul și, în mod surprinzător, nu mai era atât de roșu, așa că am sperat la bine și am trecut la filtrare, pentru care am folosit un filtru de ceai și l-am lăsat să se usuce apoi.

În mod surprinzător arăta foarte alb și așa cum ar trebui, așa că am continuat să testez un pic și arde atât de mult, încât este destul de inutil. Sper că recristalizarea va ajuta aici. Dar și randamentul este prea bun pentru a fi adevărat, aproximativ 3,5 g din 5 g - este tartratul mai greu decât alte săruri? De asemenea, efectul său nu a fost cel așteptat, am fost destul de obosit și am toleranță de la prescripție, dar da... nu știu. am doar bunk care arde ca dracu '? cineva idei?

edit: randamentul este fără extragerea nămolului, doar a stratului superior.

edit2: despre idei rapide cum să arunce aceste flacoane urâte toxicitatea apartamentul meu mi-ar fi foarte fericit. va un flacon hdpe ține toate resturile amestecate împreună? Probabil că nu amestecarea ar fi mai bună, dar în acest moment trebuie să le scot din apartamentul meu înainte de toate.
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Amfetamina mea pur și simplu nu obține putere.

Reducerea Al/hg, cine mă poate ajuta?
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Vreți să spuneți că nu este puternic când totul este gata?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
scrieți în PM, poate reducere incompletă, și aveți o mulțime de oximă în final
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Am făcut sinteza și randamentul este de 1 gram, de ce
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
unde este problema?
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Cu cât p2np ați început?
 

DannyDani43

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 27, 2022
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua, cu ce pot înlocui nitratul de mercur și acidul sulfuric?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Acidul sulfuric poate fi înlocuit cu acid fosforic.
Nitratul de mercur nu poate fi înlocuit în această sinteză, dar poate fi obținut cu ușurință .

Trimiteți-mi mesaje private dacă aveți nevoie de ajutor cu această sinteză
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
p2np nu reacționează bine cu nitratul de mercur și cu aluminiul. Îl pot pune pe flacără
 
Top