Aveți întrebări?

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Intenționăm să facem bani din publicitatea DNM și a reactivilor chimici.

Odată cu primirea de fonduri în bugetul nostru, vom deveni și mai buni. Ne propunem să creăm:
- studii chimice și farmacologice ale substanțelor.
- recenzii ale echipamentelor de laborator.
- instrucțiuni video pentru sinteza substanțelor.
- serviciu de testare a reactivilor (va fi implicat în achiziționarea și testarea reactivilor)
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Mă bucur să văd că ai măcar un plan. Cele mai multe forumuri ca acesta doar există pentru a dispărea mai târziu fără finanțare. Îmi place în special ideea de testare a reactivilor. Majoritatea oamenilor nu pot cumpăra spectrometre și nu își pot imagina că își trimit probele la un laborator public. Adică, ce se întâmplă dacă descoperă că sunt droguri, nu?
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Eu o trimit pe a mea la Solaris analytical.
Își face treaba și costă doar 40$. Eu doar trimit bani și ceea ce bănuiți că eșantionul este de a regla spec. lui. Trimiteți-i un e-mail și întrebați unde să trimiteți proba. După trimiterea prin poștă a câtorva mg, rugați-l politicos să vă raporteze constatările la adresa dvs. de e-mail... deci aveți nevoie doar de un e-mail pentru corespondență. Nimic mai mult.
Nu sunt sigur dacă el apreciază că l-am pus pe explozie aici, dar slujba lui a fost bine recomandată pentru lipsa sa de părtinire. Aceasta este slujba lui. El face teste și, din câte știu eu, singurul mod în care vei fi respins este dacă ești prost. El nu judecă și pare dispus să răspundă la întrebări. Atâta timp cât nu-l pui în linia de. Foc. Deci, fiți respectuoși și atenți la asta, oameni buni.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Cred că a fost escrocul nostru în reședință, cred, de asemenea, că toți cei pe care îi escrochează și pe care îi întâlnește aici vor fi blocați în mod similar pentru a-i împiedica să povestească despre modul în care i-a escrocat
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mi-ar plăcea să văd un fir dedicat precursorilor și solvenților otc. Mă uitam mai devreme la întăritorii pentru rășini epoxidice și câțiva dintre ei semănau cu precursorii. Ar fi minunat să avem o listă
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
În videoclipurile dvs. spuneți că sunteți autorizat să produceți narcotice și precursori în videoclipurile pe care le publicați. Cu ce anume vă ocupați? Ce fel de licență aveți? Și de ce faceți totul la o scară atât de mare? (Nu mă înțelege greșit, îmi place sintetizatorul la scară mare, doar că mă face să mă întreb pentru ce, în numele lui Dumnezeu, ai nevoie de atât de mult din el).
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Bine, am două întrebări cu privire la rxn fisher indole pentru DMT vs 5-meo-DMT. O întrebare referitoare la aldehidele mascate protejate ca derivați de dietil acetal și o altă întrebare referitoare la un solvent organic utilizat pentru a extrage baza liberă din soluția acidă aq.

Întrebarea 1: aldehidele protejate utilizate în ambele rnx-uri indole sunt aceleași (DMT vs 5-meo-dmt)?

1. 5-MEO-DMT (această informație a fost preluată dintr-un fir creat de @William Dampier(http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...synthesis-of-5-meo-dmt-via-fischer-indole.11/)

În acest rxn, se utilizează 4,4-diethoxy-N,N-dimetil-butan-1-amină (Număr CAS: 1116-77-4 ) și clorhidrat de 4-metoxifenilhidrazină

2. DMT (aceste informații sunt preluate dintr-un fir creat de @halohydrin (xmrhfasfg5suueegrnc4gsgyi2tyclcy5oz7f5drnrodmdtob6t2ioyd.onion/)

În acest rxn, se utilizează (N,N-dimetilamino)butanal dietil acetal (Număr CAS: 1116-77-4)

Acum... se pare că singurele diferențe dintre aceste două indoli fisher (DMT vs 5-MEO-DMT) sunt tipurile de fenilhidrazine utilizate. Așadar, presupun că numărul CAS: 1116-77-4 poate fi utilizat pentru ambele? Cred că tocmai mi-am răspuns la propria întrebare, dar am nevoie doar de confirmare. Am comandat accidental un văr apropiat al numărului CAS: 1116-77-4, 4-(N,N-dimetilamino)butanal Dimetil Acetal (CAS 19718-92-4).

Întrebarea 2: Solvenți utilizați pentru extracția triptaminei
Din procedura 5-meo-dmt ,

"13. Suspensia a fost extrasă cu 2-MeTHF (3x1,45 L, 10,0 vol); după fiecare extracție, straturile au fost lăsate să se decanteze timp de 15 min, stratul inferior de apă alcalină a fost separat într-un tambur, iar stratul organic superior a fost colectat.
14. Stratul apos inferior a fost eliminat și straturile organice combinate de 2-MeTHF au fost transferate într-un flacon de 20 L.
15. Soluția a fost concentrată în vid până la obținerea unui reziduu chihlimbar uleios.
16. Apa reziduală a fost îndepărtată azeotropic prin redizolvarea reziduului cu 2-MeTHF proaspăt (1,45 L, 10 vol) și repetarea etapei de concentrare.
17. Acest reziduu uleios a fost uscat pe evaporatorul rotativ sub vid (10-20 mbar) timp de 1 h la 40-45 *C pentru a obține 117,68 g (64,9% randament teoretic) de 5-MeO-DMT freebase brut."

Din procedura DMT:


"9. Suspensia se extrage cu 3*1,45 L 2-Me-THF, care poate fi înlocuită cu acetat de izopropil sau DCM.
10, Straturile organice ar combinate și solventul este stripat prin distilare. Reziduul uleios rămas este redisolvat în solvent și reconcentrat (pentru a elimina azeotropul de apă)."

Aceeași substituție poate fi aplicată la extragerea bazei libere 5-meo-dmt și există solvenți care pot fi utilizați (știu că anumiți solvenți pot forma produși intermediari nedoriți).

Nu vreau să folosesc 2-me-thf deoarece este scump (deși l-am folosit pentru procedura de extracție a bazei libere de 5-meo-dmt, dar am obținut un ulei gros, care, atunci când a fost vaporizat, era cu siguranță 5-meo-dmt
-am încercat să folosesc acetat de izopropil pentru baza liberă de DMT, dar, pentru numele lui Dumnezeu, durează o veșnicie să se evapore! Am lăsat-o în cuptorul cu vid la 30-40 mbarr timp de 24 de ore și 75% din ea s-a evaporat. Am pus-o și în roto vap la 1MPa la 40C timp de 3 ore... s-a evaporat puțin. Apoi am zis la naiba și am dat drumul la baia de apă la 86C și tot nu s-a evaporat!!!

Câteva soluții:

extrageți DMT freebase din soluția de acetat de izopropil (presupunând că nu am vaporizat restul de DMT freebase lol) DCM din soluția de acetat de izopropil) cu DCM. Ar trebui să compar coeficienții de partiție cu cei doi solvenți în ceea ce privește DMT

Să o iau de la capăt și să folosesc DCM pentru extracție.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Da, același lucru.
Ai încercat doar THF? Nu am încercat, doar mă gândeam.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
iertați-mă, nu prea are legătură cu forumul, dar mă întreb asta.cine sau ce se află în spatele videoclipurilor care sunt indisponibile pe youtube?nu mă refer la videoclipurile bb, dar am observat că alte canale de chimie pe care le folosesc pentru a învăța au videoclipuri indisponibile.este acest lucru adus de rapoartele spectatorilor?sau de admin.youtube în sine?mulțumesc....
 

JIW_LWB

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Bună ziua 👋... care este Ph-ul PMK ... nu glicidatul, ci PMK obișnuit...
Mulțumesc. ✌️
 

Panda

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Cum să reduceți viteza (amfetamină) cel mai eficient și cum să expediați intern și internațional cel mai sigur?
 

Thomas

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 18, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua. La început, multe mulțumiri pentru munca dvs. Ați putea explica producția 3cmc?
. Am reactivi:
2b3ch
m40%
dcm
Vă mulțumesc anticipat pentru ajutor și cele mai bune salutări
 

BadBoy

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Nu este la fel ca mmc u făcut
 
View previous replies…

Thomas

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 18, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Se pare că nu este la fel. Am citit mult pe acest forum și există opinii diferite
 

BadBoy

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Made u va vedea nu numai u încercați.
Im obține ca ea luna o du-te.
Nu am fost greu făcut, dar am terminat școala chimisty și pentru mine este mult mai simplu făcut ca oamenii cum nu lucrează niciodată cu produse chimice
 

Attachments

  • 35zd0PpvTH.jpeg
    35zd0PpvTH.jpeg
    770.5 KB · Views: 309
  • ySCB4v26Dp.jpeg
    ySCB4v26Dp.jpeg
    721.3 KB · Views: 313

Thomas

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 18, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
😁Respect. Arată foarte bine. Puteți să-mi dați câteva sfaturi? Dacă puteți scrie pe PM
 

Thomas

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 18, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
😁Respect. Arată foarte bine. Puteți să-mi dați câteva sfaturi? Dacă puteți scrie pe PM
 

Problem child

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Puteți să-mi spuneți cum să fac cristale de rocă lunară mdma vă rog
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Studiați forumul. Dacă depuneți puțin efort, probabil că veți găsi o soluție la întrebarea dumneavoastră.
 

Problem child

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ok Îmi pare rău că nu știu cum să navighez pe acest site, dar voi face tot posibilul vă mulțumesc
 
Top