Sinteza MDMA din piperonilmetilcetonă (PMK/MDP2P) cu acid formic

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
am găsit acest minunat BIG scale MDMA via leuckart, care explică mai mulți pași, dar există lucruri pe care nu le înțeleg încă.... în pasul 1 iT spune: "Adăugați 20 L de ulei suplimentar la 160 L = 180 L." Nu înțeleg acest număr, din moment ce încep de la 150L ...Presupun că este rezultatul amestecului pe care acest prieten îl numește doar OIL



Această metodă este utilizată în trecut în Europa pe scară largă pentru a produce MDMA:

[1] 150 L MDP2P + 400 L NMF + 75 L acid formic :

se încălzește la 190°C (la 140°C H2O + acid formic se revarsă) timp de aproximativ 6 ore până când
mirosul de gaz amoniacal este prezent la balonul colector. Fără vid! Lăsați să se răcească și
se spală cu 350 L de apă pentru a elimina excesul de NMF. Se îndepărtează 160 L de ulei și se extrage
apa rămasă cu 2 x 30 L DCM. Se fierbe acest DCM la 60 °C și 200 mm Hg.
Se adaugă cei 20 L de ulei suplimentar la cei 160 L = 180 L.

[2] Preparare cu HCl : Hidroliză.

180 L ulei + 100 L metanol + (250 L HCl 36% + 550 L H2O): Se amestecă și se prepară. La 60-65°C
MeOH se distilează, după care se merge la 95 C și se rămâne acolo timp de 3 ore. Se obține acum
clorura de sare, care se dizolvă în partea de apă. Se lasă să se răcească la 40°C și
se extrage cu 40 L DCM. Aruncați extractul DCM, acesta este plin de impurități.
Păstrați partea de apă!

[3] Prepararea bazei.

100 Kg NaOH se diluează în 100 L apă (90 L 100% HCl necesită +/- 70 L NaOH). Utilizați această
soluție de NaOH pentru a bazifica partea de apă rămasă. NU depășiți 40C! Aduceți la
pH 10,3 și apoi vor rezulta +/- 100 L de ulei de bază MDMA. Se extrage cu 2x30 L DCM și
se distilează DCM pentru a obține baza brută.

[4] Distilat.

La 4 mm Hg (sau orice alt vid bun) și 145°C se distilează baza brută pentru
obțineți baza curată. (îndepărtați mai întâi DCM și apa).

[5] Cristalele.
Dacă știți numele meu acum, căutați postările mele cum să le faceți.... Utilizați Acetonă rece
și gaz HCl...
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
la sfârșit, în etapa de cristalizare, se spune "utilizați acetonă rece și gaz HCL.... dacă am înțeles, înseamnă că tratați baza brută MDMA dizolvată în acetonă rece și apoi gazați? știu că sarea HCL nu se dizolvă în acetonă, dar poate că baza o face... sau înseamnă că tratați baza goo dizolvată în metanol, gazată și apoi cristalizată în acetonă rece? mi se pare mai logic
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Cred că aveți dreptate. distilați produsul brut -> obțineți produsul pur -> diluați cu aceton rece -> gazați soluția de aceton.
Nu am experiență directă în lucrul cu MD, dar acesta este modul în care are cel mai mult sens.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx prietene, voi încerca cu siguranță!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună ziua, nu. Nu veți obține MDMA. Veți obține probabil MDA, dar nu sunt sigur.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Câte diethylether câte metanol câte aceton?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
2 x50 mL
cât mai mic posibil pentru a-l dizolva
aproximativ 1,5 volume de metanol
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Vă mulțumim
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Băieți, am nevoie de un sfat de expert de la voi. Am preluat prima mea lucrare fără experiență anterioară. Am fost capabil să fac cu succes ulei PMK și am început sinteza reală așa cum este descrisă mai sus, doar am înmulțit cantitatea cu 10. Refluxat cu acid formic și N-MF și PMK timp de șapte ore. După aceea, s-a răcit puțin, astfel încât să nu mai facă bule (dar nu la temperatura camerei) și am adăugat acid clorhidric. Am refluxat timp de încă trei ore. Apoi am adăugat suficient NAOH pentru a obține un PH de 12. Până aici, totul este bine. Am adăugat eter dietilic și am separat masa de reacție astfel încât și eterul să fie separat. Apoi am avut probleme pentru că nu am notat că eterul trebuie să rămână împreună cu baza liberă. A doua problemă a fost cât sulfat de magneziu să folosesc. Am zdrobit sulfatul uscat și am adăugat prea mult la baza liberă. A doua zi am văzut o cantitate mare albă și ceva lichid maro plutind deasupra, nu mai știam acolo care era substanța mea țintă, respectiv nu știam ce aveam de prelucrat mai departe. Mai întâi am făcut o baie de apă caldă și am pus recipientul în ea pentru a evapora sulfatul. Am crezut că ceea ce va rămâne va fi baza mea liberă. Dar asta nu s-a întâmplat. Așa că am încălzit cantitatea la 100 de grade în speranța de a evapora sulfatul. Nu s-a întâmplat nimic în afară de aburi care miroseau puternic a anason, aproape ca marțipanul, dar fără sulfat. A rămas o masă albă care mirosea de asemenea a anason. Apoi am pus acid clorhidric într-un recipient nou, am picurat acid sulfuric în el pentru a produce reacția la gaz HCL. Nici acest lucru nu s-a întâmplat, așa că am încălzit acizii și am direcționat vaporii în masa albă. Au apărut bule peste tot, dar culoarea nu s-a schimbat în maro. A rămas albă. Am filtrat-o cu filtrul de vid Buchner și am împrăștiat cantitatea într-un bol. Am urmat rețeta și am încălzit metanolul la 50 de grade. Apoi am pus metanol pe mâzgă și am amestecat pentru a o dizolva. Am lăsat să se răcească la 25 de grade și am pus deasupra acetonă rece din frigider. Stare: Pastă albă sub lichidele de deasupra. Am aruncat lichidele după un timp și am pus bolul în recipient pentru a aspira. Încet-încet, după bule, nu se întâmpla mare lucru. Așa că am vrut să recristalizez cantitatea. Am turnat-o într-un pahar și am încălzit-o la 150 de grade. Nu s-a mai întâmplat nimic. Am lăsat-o să se răcească și am pus-o deoparte ermetic.
 

Attachments

  • LKsWk31BXe.jpeg
    LKsWk31BXe.jpeg
    2.5 MB · Views: 283
  • k7HBbjQmwf.jpeg
    k7HBbjQmwf.jpeg
    2.6 MB · Views: 276
  • o5UtZOBy9E.jpeg
    o5UtZOBy9E.jpeg
    3 MB · Views: 262
  • 0XWycdeKur.jpeg
    0XWycdeKur.jpeg
    3.6 MB · Views: 280
  • rXD7IjHW0L.jpeg
    rXD7IjHW0L.jpeg
    3 MB · Views: 274
  • KQnfrp0sUX.jpeg
    KQnfrp0sUX.jpeg
    3.3 MB · Views: 278
  • sh025dmxnR.jpeg
    sh025dmxnR.jpeg
    4 MB · Views: 265
  • SyzgWBH7Nt.jpeg
    SyzgWBH7Nt.jpeg
    2.9 MB · Views: 261
  • D3CTcUaNdB.jpeg
    D3CTcUaNdB.jpeg
    2.7 MB · Views: 262
  • rXiBZhTCpj.jpeg
    rXiBZhTCpj.jpeg
    3 MB · Views: 259
  • kxa8E0pbKg.jpeg
    kxa8E0pbKg.jpeg
    3 MB · Views: 273
  • JQx0BrbOD2.jpeg
    JQx0BrbOD2.jpeg
    3.7 MB · Views: 274
  • GPuibz6XcF.jpeg
    GPuibz6XcF.jpeg
    3.1 MB · Views: 285

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
"Apoi am avut probleme pentru că nu am notat că eterul trebuie să rămână cu baza liberă."

Ce vrei să spui prin asta, ce ai făcut după ce ai adunat eterul cu baza liberă? Ați adăugat magneziul la eter?
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Am separat eterul de baza liberă și după aceea am uscat baza liberă cu magneziu
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ei bine, aceasta este problema. Trebuia să uscați solventul care conține freebase.
Deci fie uscați eterul cu freebase, fie acetona în care urmează să amestecați freebase înainte de gazare.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Deci, ce pot face acum orice pași pentru a salva o anumită masă ?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ei bine, nu știu cât de mult te-ai jucat cu baza liberă, dar dacă are doar magneziu uscat în ea, aș amesteca-o în acetonă anhidră și apoi aș gazeifica-o.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Ei bine, mulțumesc, voi încerca
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Tu mă
an încălzire sau distilare sau hcl Gaz?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Nu sunt sigur că am înțeles întrebarea dvs.
Dar din punct de vedere tehnic ar trebui să aveți o masă gumoasă de bază liberă amestecată cu săruri de magneziu.
Luați-o și amestecați-o cu acetonă anhidră.
Apoi eliminați magneziul care se va separa și va cădea la fund.


apoi folosiți un barbotator de gaz pe ea.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
De acord. Nu înțeleg de ce @RA!NER a decis să încălzească acest amestec. Nu există solvent. MgSO4 nu se va topi. Trebuie doar să adăugați aceeași cantitate de eter ca pentru extracție și să eliminați MgSO4 prin filtrare. Apoi, spălați MgSO4 de câteva ori cu solvent pentru a colecta toată baza liberă.

Probabil, veți pierde o parte din randamentul reacției.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
În regulă, voi face acest lucru - orice altă oportunitate de a extrage cauza im din dietileter ?
 
Top