Cristalizarea mefedronei (4MMC)

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Iată o fotografie a cristalelor de la link-ul respectiv.
 

Attachments

  • osIgNrLJ6Z.jpg
    osIgNrLJ6Z.jpg
    2.5 MB · Views: 369

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
u obține ca acest cristal pentru că pulberea ta a fost pură de murdară u nu poate obține ca acest cristal....:)
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
și aceasta este o altă metodă. dizolvați 4-mmc în vodcă 1g per 2,5ml. și uitați de soluție timp de 4-5 săptămâni la temperatura camerei. vodca se evaporă, cristalele rămân în recipient
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
u poate folosi 1,7 ml de apă și este, de asemenea, ok
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
temperatura minus nu este o condiție prealabilă. puteți face același lucru la o temperatură de + 20C. dar cu cât temperatura din cameră este mai mare, cu atât mai mult 4-mmc va rămâne în licoarea-mamă. la -8C aproape tot 4-mmc va cădea din soluție. la + 20C aproximativ 70% va cădea, aproximativ 30% va rămâne în apă. dar ce vă împiedică să alungați apa și să obțineți resturile de 4-mmc și apoi să repetați din nou procesul de cristalizare?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
am fost de testare acum drumul tău de la praf murdar. vom vedea pentru 24h cum să obțineți.
 

Attachments

  • VvS8idPAgM.jpg
    VvS8idPAgM.jpg
    4.1 MB · Views: 131

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@G.Pattong Așa cum am promis, am cristalizat modul discutat aici și iată rezultatul.

Am spălat din nou produsul și am de gând să repet procesul de cristalizare.
 

Attachments

  • AXEwp8KWkl.jpg
    AXEwp8KWkl.jpg
    1.2 MB · Views: 278

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
pentru că pudra ta era murdară și ai obținut-o am făcut-o și eu de data asta murdară, sunt sigur că am obținut același lucru, dar am amestecat apă cu acetonă, dar apa am folosit-o mai mult ca acetona
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua tuturor!

Cum pot cristaliza o soluție apoasă de mef gata preparată folosind NaCl dacă nu am avut făină inițial? Să zicem că am o bază de mef în diclormetan și am de gând să o acidific în exces de apă 135 ml la 100 mef, în timp ce dizolv mef în apă - nu pun mef în făină, ci imediat în apă

În ce etapă să adaug NaCl și în ce proporții. Conform experienței superioare, autorul indică 23 de grame la 100 de grame de mef, dar el are 100 de grame de mef dizolvate în 100 ml de apă. Iar oxidarea mea are loc la o cifră de 135 ml per 100 g de produs.

Cât timp se formează cristalele în metoda soluției saline de NaCl? Ce fracții de mărime se obțin? cât timp trebuie păstrat produsul în congelator? Timpul de expunere influențează dimensiunea cristalului?

Vă mulțumesc tuturor!
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
pe dcm nu se poate face așa, trebuie să utilizați apă în procesul de acidificare și apoi să utilizați, de exemplu, ipa pentru a începe imediat procesul de cristalizare. Naci nu e nevoie deloc, e o prostie. și nu poți îngheța pentru că cristalul nu va ieși decât sub formă de praf de sticlă și cristal
 
View previous replies…

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc pentru răspuns. Eu folosesc acetona sau etanolul. Care sunt condițiile de congelare pentru a obține cristale mari cu un randament de 1 la 1? Să spunem că am obținut un strat apos de mefedronă, l-am diluat cu acetonă sau alcool - cum atunci este mai bine să îngheț? Dacă scufundați imediat -18 în congelator, veți obține o pulbere cristalină fină. Cum atunci să obțineți rapid cristale mari? Acum obțin cristale pure mari numai atunci când această soluție se evaporă, dar acesta este un proces lung
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
Ce fel de cristale doriți să obțineți? puteți utiliza forma de ace, dar nu utilizați un congelator și durează 24 de ore, dar totuși o parte din soluție trebuie evaporată pentru a recupera restul produsului.
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Bună, frate. Acum obțin astfel de cristale numai prin evaporare. Dar nu sunt mulțumit de timp dacă stratul este mare. Spuneți că puteți evapora 50% și apoi în congelator - cristalul care va cădea din restul soluției va fi puternic sau va fi doar o mică fracțiune, în timp ce cristalele mari există deja după evaporare.

Există o modalitate de a crește cristale de pietre dacă 1 kilogram de mef este dizolvat în apă 1300 \ acetonă 200. Nu există echipament pentru evaporare - cum să înghețați corect imediat și va fi convenabil?
 

Attachments

  • 3vyR5TDnlJ.jpg
    3vyR5TDnlJ.jpg
    634.5 KB · Views: 244

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
cea mai mare greșeală este proporțiile greșite atunci și trebuie să așteptați săptămâni întregi - apa se evaporă mai mult și acetona mai repede
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Nu pot acidifica cu mai puțină apă, atunci când se oxidează, mai puțină apă pur și simplu nu va lua tot mef din diclormetan. Aveți o soluție pentru oxidarea la un strat apos cu proporții diferite?
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua tuturor, fraților! Voi plăti pentru ajutor în obținerea de informații privind cristalizarea mefedronei din stratul de apă în diferite moduri. Evaporarea din apă a fost deja testată - aceasta este o cale lungă, nu există încă un evaporator rotativ, deci avem nevoie de metode mai rapide fără pierderi
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
A încercat cineva metoda congelării de urgență cu gheață uscată (CO₂)?
Dacă cineva are ocazia, vă rog să o încercați și să postați rezultatul aici.
Metoda:
Raportul apă/4 mmc este de 1 mL /1 g. Dizolvați 4 mmc în apă și aduceți la fierbere. Puteți adăuga 200 mL de IPA la 1 litru de soluție.
Puneți o sticlă de plastic de 2 L umplută cu ~500 mL într-o găleată cu gheață carbonică. Se va forma rapid un cristal în loc de lichid. Pentru a-l scoate, tăiați ușor sticla. Cristalul trebuie apoi să fie uscat în aer uscat.
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Cum pot obține cristale de această formă? Este vorba cu siguranță de congelare, nu de evaporare! Care sunt proporțiile? Cum să le obțin imediat din stratul de apă, dacă nu a existat făină inițial? Ce fel de solvent să adăugați - sunt gata să cumpăr toate aceste informații dacă există un rezultat gata!
 

Attachments

  • bpxRYXT1D7.jpeg
    bpxRYXT1D7.jpeg
    382.7 KB · Views: 259

leon

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 3, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor!
Dacă 4mmc meu nu frumos alb sau de sticlă atunci am arunca acetonă rece și lăsați acolo 2h ?
Altele am sticlă frumos cristal, dar am găsi mici pete maro în stratul superior. care este problema?
 

Toribius

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ce spuneți despre dizolvarea a 4 mmc în metanol și o mică porție de acetonă?
 

noMercyy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua, poate cineva să-mi explice, de ce 3cmc cristale albire în timp? (în acest caz 2-3 zile după recristalizare) Și este vreo idee cum să-l prevină sau să-l facă stabil/permament fără albire?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
4mmc hcl
Creat cristal 1 zi cameră temp
apă+acetonă
Trebuie uscat și spălat și este gata de vânzare.
$!$ să aveți un weekend plăcut:)
Mulțumesc bb gate pentru acest forum
Viva la Balkania.
Am făcut similar ca a făcut cristal p2np.
 

Attachments

  • IJMDqmxYcd.jpg
    IJMDqmxYcd.jpg
    6 MB · Views: 394
Last edited:

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
Acum se pare că acest Total a fost de 2 zile.
 

Attachments

  • 5wMGZBl9yR.jpg
    5wMGZBl9yR.jpg
    5.7 MB · Views: 397
Top