Metamfetamină din comprimate de efedrină

slepyyz

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 23, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Hei băieți, am cumpărat aceste:


Pot extrage pseudoefedrina din ele și dacă da cum?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Deci pastilele conțin ibuprofen și pseudo HCl. De asemenea, indiferent care sunt ingredientele inactive, dar nu este atât de important. Pseudoefedrina nu este foarte solubilă în acetonă.
Ibuprofenul este solubil în acetonă. Cel mai probabil, la fel este și învelișul de pe pastile și poate (sperăm) unele dintre ingredientele inactive. Prin urmare, dacă există un strat colorat, spălați-l cu acetonă rece și uscată. După ce ați îndepărtat-o, zdrobiți pastilele și dizolvați din nou totul în acetonă uscată la rece. Păstrați solidul, acesta este PSE-ul dvs., scăpați de lichid. Repetați acest lucru de cel puțin 3 ori. Încercați să folosiți doar acetonă suficientă pentru a face treaba și nu în plus. Asigurați-vă că este cât se poate de rece și uscați cu un desicant (Mg2SO4) - Fără umiditate! Altfel nu faceți decât să vă irosiți PSE-ul.

După ce ați spălat cu acetonă și aveți solidele, acum dizolvați solidele în metanol uscat. PSE este foarte solubilă în metanol. Ibuprofenul și acoperirea colorată sunt, de asemenea, dar am scăpat deja de ele cu acetonă. Prin urmare, singurul lucru care mai rămâne cu PSE-ul nostru în metanol sunt ingredientele inactive care sunt solubile în metanol și pe care acetona nu le-a eliminat. Dacă realizați o reacție SNB, aceste urme de substanțe inactive probabil nu vor conta, deoarece reacția SNB este "uscată" - există puțin sau deloc H2O. Cu toate acestea, dacă realizați o reacție RP, este posibil să doriți să verificați ingredientele inactive și proprietățile lor de solubilitate și să încercați să le eliminați dacă este necesar. Veți dori să efectuați acest lucru ÎNAINTE de dizolvarea solidelor în metanol. Dacă singurul ingredient solubil în metanol care a rămas din solide este PSE, atunci nu trebuie să vă faceți griji. Turnați metanolul într-un vas de evaporare și lăsați-l să se evapore. Spălați solidele cu metanol de cel puțin 3 ori, filtrați-le foarte bine și combinați tot metanolul și lăsați-l să se evapore. Acesta se va cristaliza în vasul dvs. și puteți obține niște PSE de calitate destul de decentă pentru experimentare. În acest moment, ar trebui să puteți continua cu PSE-ul dvs.

Mult noroc, aveți grijă.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Ai căutat pe forum..sunt aproape sigur că am văzut pe cineva cu o extracție cu aceleași ingrediente ale acestor pastile
 

bunnygod

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 31, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Deci, în țara mea nu avem comprimate Sudafed, deci pot să folosesc Comprimatul conține o combinație de paracetamol, clorfeniramină și fenilefrină ca ingrediente active pentru Extracția pseudoefedrinei
 

UrbyDOPE

Don't buy from me
Member
Language
🇨🇿
Joined
Sep 15, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
De unde pot obține temperaturile corecte și durata de încălzire pentru aceste rute?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Fierbere = temperatura de încălzire, fără timpul cel mai precis, cu excepția cazului în care se utilizează un cromatograf.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Toate programele anterioare au fost finalizate, dar de fiecare dată când se introduce clorura de hidrogen, nu se produce niciun sediment, iar toluenul este, de asemenea, uscat cu sulfat de sodiu anhidru. Care este motivul pentru care
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Pot să întreb cum se usucă toluenul după extracție? Nu există sediment alb atunci când toluenul nu este uscat și se introduce clorură de hidrogen
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Puteți întreba de ce nu există solid alb după introducerea clorurii de hidrogen după extracția cu toluen? Cum se usucă solidul sub vid înalt
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Sunteți sigur că toți reactivii din fața dvs. sunt corecți? Dacă trebuie să ajustați alcalinul la PH10+ după finalizarea reacției. Se adaugă sulfat de sodiu anhidru sau sulfat de magneziu anhidru la solventul uscat. Se vor produce precipitații albe imediat după trecerea clorurii de hidrogen gazoase.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Este în regulă dacă valoarea pH-ului depășește 10? Cu toate acestea, DCM nu a înlocuit toluenul
 

piloten

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Apr 29, 2023
Messages
3
Reaction score
8
Points
3
Așa cum mă așteptam când am cercetat puțin. İbuprofenul este insolubil în apă Dar Pseudo este %90 liber solubil în apă. L-a încercat cineva?
 

Unknownone

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 3, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Caut o metodă și pentru aceste pastile
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Dacă Ibuprofenul este insoluabil în H2O și PSE este ~%90 solubil în H2O. Ce altă metodă vă mai trebuie? Dacă nu vă puteți da seama cum să extrageți și să curățați acele pastile știind asta, atunci trebuie să vă apucați de cărți, prietene. Eu aș aștepta să gătești sau să faci ceva serios până când poți parcurge procesul mental, fără a fi nevoit să apelezi la o rețetă sau la notițe. Cu alte cuvinte, digerați cu adevărat materialul și CUNOAȘTEȚI-l, așa cum știți 2+2. Dacă lucrurile încep să meargă prost și nu știți ce este greșit sau de ce, s-ar putea să nu aveți timp să căutați ceva de citit. Tot ce trebuie să știi despre reducerea efedrei/pseudo poate fi găsit pe aceste forumuri mai mult sau mai puțin, totul a fost deja postat sau spus, doar continuă să sapi. Dacă într-adevăr te blochezi, te pot ajuta cu unele sfaturi. Mult noroc. o7
 

piloten

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Apr 29, 2023
Messages
3
Reaction score
8
Points
3
Găsiți calea adevărată ?
 

Jumin

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 31, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua,

Ceea ce vreau să întreb este că, cât de mult de Meth ar fi produs folosind această metodă de la să spunem 10 grame de Pseudoephedrine????

De asemenea, sunt de părere că produsul pe care îl obținem la sfârșitul acestei proceduri este sub formă de pulbere și trebuie să îl trecem prin cealaltă procedură cu acid tartric prezentă pe același site, am dreptate?

Aștept răspunsul dumneavoastră amabil.
Regards.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Câtă metamfetamină ar putea fi produsă prin această metodă din, să zicem, 10 grame de Pseudoefedrină???

Nimeni nu poate spune. Cât de rău este GAK. faci roșu, alb și albastru? gătit la rece? Nazi cu litiu. Ați făcut o cantitate adecvată de mol și nu doar o privire de ansamblu? Nimeni nu poate spune fără mai multe informații

De asemenea, sunt de părere că produsul pe care îl obținem la sfârșitul acestei proceduri este sub formă de pulbere și trebuie să îl trecem prin cealaltă procedură cu acid tartric prezentă pe același site, am dreptate?

Nu

e este cel mai frecvent produsă fie din l-efedrină, fie din d-pseudoefedrină, în timp ce d,l-metamfetamina racemică este cel mai frecvent produsă din 1-fenil-2-propanonă (P2P; cunoscută și sub denumirea de fenilacetonă și sub alte câteva denumiri și acronime mai obscure).
 

Jumin

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 31, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Bună, mulțumesc pentru răspuns,

De asemenea, îmi pare rău că sunt nou în toate aceste lucruri, așa că s-ar putea să pun întrebări care ar părea stupide dacă ar fi privite din perspectiva unui expert.

"" Nimeni nu poate spune. Cât de rău este GAK. faci roșu, alb și albastru? gătit la rece? Nazi cu litiu. Ați făcut o cantitate adecvată de mol și nu doar o privire de ansamblu. Nimeni nu poate spune fără mai multe informații. "

Vorbeam despre același proces demonstrat în acest videoclip. Ca utilizarea pseudoefedrinei și a fosforului roșu. Să facem două scenarii aici; Unu, să spunem că am făcut-o perfect și am folosit măsuri extrem de precise. Doi, am făcut-o prima dată și ca lucrurile mele ( materii prime, solvenți reactivi) a fost nivel intermediar de puritate și am făcut o treabă medie. Atunci cât de multă puritate și randament pot obține?

"e este cel mai frecvent produsă fie din l-efedrină, fie din d-pseudoefedrină, în timp ce d,l-metamfetamina racemică este cel mai frecvent produsă din 1-fenil-2-propanonă (P2P; cunoscută și sub numele de fenilacetonă și sub alte câteva denumiri și acronime mai obscure)."

Aceasta înseamnă că produsul sub formă de pudră albă pe care l-am obținut la sfârșitul întregului proces a fost produsul final?? Și că nu are nevoie de nicio prelucrare suplimentară sau altceva, că este aceeași "metamfetamină de gheață, cristal" vândută pe stradă? Dacă da, de ce era sub formă de pulbere și nu sub formă de cristal, așa cum o vedem de obicei??? Și, cum o putem cristaliza?

De asemenea, în majoritatea înregistrărilor video văd că la sfârșitul procesului se numește produsul final (același produs sub formă de pulbere) clorhidrat de metamfetamină și nu doar metamfetamină? De ce este așa? este ice sau crystal meth știm de obicei că este doar metamfetamină, dar de fapt este metamfetamină clorhidrat și cuvântul clorhidrat nu este pur și simplu menționat, dar este întotdeauna acolo ca cuvânt mut? Sau clorhidratul pe care îl obținem la final este extras printr-un alt proces de purificare a produsului final, care este atunci DOAR metamfetamină (gheață, metamfetamină cristal)?
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Din nou, nimeni nu vă poate spune. De exemplu, "Sunteți nou?" Pierderile mecanice se întâmplă mai des atunci când sunteți nou, de exemplu. Cu asta din nou NOI nu putem spune ce faci roșu, alb albastru? Aveți de gând să faceți HI cu PH down sau îngrășăminte similare pe bază de fosfor? Ce zici de tampoane de grevă cu fosfor. Cât de bine l-ai curățat. Etc etc., ai cumpărat-o. Vedeți, nu vă putem spune pentru că există prea multe variabile, inclusiv efedrină pusedo supra redusă sau nereducută față de metamfetamina pe care o doriți și nu există nicio modalitate de a spune fără un laborator adecvat din păcate
 

Jumin

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 31, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
De asemenea, orice sfat cu privire la acest lucru???


"e este cel mai frecvent produsă fie din l-efedrină, fie din d-pseudoefedrină, în timp ce d,l-metamfetamina racemică este cel mai frecvent produsă din 1-fenil-2-propanonă (P2P; cunoscută și sub numele de fenilacetonă și prin alte câteva nume și acronime mai obscure)."

Aceasta înseamnă că produsul sub formă de pudră albă pe care l-am obținut la sfârșitul întregului proces a fost produsul final?? Și că nu are nevoie de nicio prelucrare suplimentară sau altceva, că este aceeași "metamfetamină cristalină" vândută pe stradă? Dacă da, de ce era sub formă de pulbere și nu sub formă de cristal, așa cum o vedem de obicei??? Și, cum o putem cristaliza?

De asemenea, în majoritatea înregistrărilor video văd că la sfârșitul procesului se numește produsul final (același produs sub formă de pulbere) clorhidrat de metamfetamină și nu doar metamfetamină? De ce este așa? este ice sau crystal meth știm de obicei că este doar metamfetamină, dar de fapt este metamfetamină clorhidrat și cuvântul clorhidrat nu este pur și simplu menționat, dar este întotdeauna acolo ca cuvânt mut? Sau clorhidratul pe care îl obținem la final este extras printr-un alt proces de purificare a produsului final, care este atunci DOAR metamfetamină (gheață, metamfetamină cristal)?
 
Top