Metamfetamină din comprimate de efedrină

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
u folosim această sinteză (clic). În final, adăugăm o soluție alcalină apoasă pentru a obține un pH bazic (> 10). Toluenul poate fi utilizat pentru extracție. Extractul îl putem spăla cu apă, saramură, tiosulfat (pentru a spăla iodul rămas). Reacția se scalează bine dacă există echipamentul necesar (agitare bună, volum suficient al unui balon și reflux controlat). Dar scalarea trebuie făcută treptat (dacă nu există experiență)
 
Last edited by a moderator:

ice

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 30, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua, eu urmez ruta Moscovei. În ultima etapă, clorura de hidrogen gazos este introdusă în soluția de extracție din toluen și se obțin niște substanțe cristaline transparente în peretele paharului, spre deosebire de pulberea albă din video. Pur și simplu nu suport mirosul înțepător al clorurii de hidrogen gazoase. Când soluția de toluen este turnată la sfârșit, mai există o cantitate mică de lichid uleios galben pe fundul paharului. Nu introduc suficientă clorură de hidrogen?
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Bună ziua Am avut o problemă astăzi cu generarea gazului clorhidrat. Am urmărit videoclipul și am făcut generatorul din cutia de gaz. Am folosit 31% acid clorhidric și sare. Nu exista un raport de sare și acid clorhidric așa că am adăugat la întâmplare și nu a avut puterea de a împinge gazul prin furtun și nu a făcut bule. Am căutat pe internet și am găsit un tutorial pentru utilizarea aluminiului cu acid clorhidric. Pot folosi această metodă? Reacția a fost destul de scurtă, de numai 5 secunde. Știe cineva care a fost problema cu metoda cu sare și acid clorhidric?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Trebuie să utilizați HCl și CaCl sau H2SO4 și NaCl. Folosiți un generator mai mic, astfel încât să nu fiți nevoiți să folosiți o mulțime de materiale. HCl și folia de aluminiu nu vor face altceva decât să facă mizerie.
Utilizați un generator mic, care se poate stoarce, astfel încât să puteți împinge gazul în interior dacă este necesar, dar asigurați-vă că nu aspirați înapoi produsul! Încercați 10-15 g de CaCl sau NaCl și poate 50 ml sau cam așa ceva de HCl sau H2SO4. Folosiți sare neiodată. Puneți totul la un loc, blocați capătul furtunului și așteptați 5 minute pentru ca presiunea să crească. Scufundați furtunul în produs și eliberați presiunea, făcând astfel să bolborosească gazul prin produs, după cum am spus, strângeți-l dacă este necesar, dar fiți atenți.
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Am încercat să extrag rp din chibrituri și l-am fiert timp de 2 ore cu soluție naoh și a devenit gri, a bolborosit și acum, după ce l-am spălat cu apă distilată, s-a transformat în pulbere gri și se dizolvă puțin, ce am făcut greșit?
 

Johnny_Hammersticks

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 8, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
de ce ați fierbe rp în soluție naoh? nu, nu ar trebui să devină gri, ar trebui să fie încă roșu când ați terminat.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
evangelium
Ceea ce a mers prost este că ți-ai fiert RP-ul în NaOH timp de 2 ore... de unde primești instrucțiunile? Tocmai am citit întreaga postare și totul este aici. Este posibil să nu înțelegeți instrucțiunile sau doar vă decideți să puneți propriul dvs. spin pe tot ce merge?
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
@xena

1- Dacă aveți o problemă cu această problemă, sustrageți cu metoda a/b.

2- La ce vă referiți când spuneți soluție de iod?
 

xena

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
1. Nu am o problemă cu asta, mă întrebam doar dacă se poate folosi diclormetan? Dacă efedrina nu este solubilă în diclormetan, ar trebui să funcționeze corect?
2. Ignorați asta, tocmai am recitit, puneți cristalele direct în apă.

 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Am auzit că atunci când sintetizezi metamfetamina din efedrină sau pseudoefedrină, obții dextro-metamfetamină în loc de metamfetamină racemică, fără a fi nevoie să separi izomerii, este adevărat?

Mi s-a spus că trebuie să separați izomerii pentru dextro-metamfetamină numai atunci când o sintetizați din P2P.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Dacă aveți efedrina naturală dorită și nu cea sintetică racematică.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
O mulțime de fire explică cum pot face "sinteza efedrinei", dar nu pot spune dacă voi obține efedrină naturală așa cum ați spus pentru a produce dextro-metamfetamină.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Aceste sinteze vor da un racemat eph. Numai extracția de materii prime naturale sau separarea izomerilor.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Pilotenn: Da. Presupunând că vă referiți la videoclipul "red p cook 101". Acestea sunt instrucțiuni foarte elementare și o schiță a procedurii. Red-p, iod și pseudoefedrină și puțină apă sunt puse la reacționat împreună pentru un timp. Soluția rezultată este filtrată. Tiosulfatul de sodiu se adaugă la leșie în timpul etapei de bazare pentru a ajuta la eliminarea impurităților rămase din soluția de iod/fosfor/PSE. Se adaugă leșie pentru a bazifica soluția. Meth baza liberă este forțată să iasă sub formă de ulei. Se adaugă solvent pentru a colecta uleiul, care este apoi gazat pentru a precipita cristalele din soluție. Clătiți în acetonă (nu în videoclip) pentru a ajuta la purificarea suplimentară. Se usucă complet și produsul este gata.
 

pilotenn

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 5, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
vă mulțumescu.

Cât de mult tiosulfat de sodiu ar trebui să adaug și pot folosi eterul ca solvent și voi lua stratul de deasupra și îl voi bubui în gaz de clorură de hidrogen ca în videoclip, vă mulțumesc
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Nu sunt un expert, este doar ceea ce am învățat prin studiile mele, nu am făcut-o personal (încă). Fiecare rețetă pare să fie diferită în ceea ce privește proporțiile, nu am o rețetă proprie pentru ceea ce funcționează. Tocmai am aflat despre utilizarea tiosulfatului de sodiu ca parte a procesului. Acestea fiind spuse, pentru fiecare gram de PSE utilizați 0,05 de tiosulfat. Deci, dacă utilizați 10 grame de PSE, utilizați doar JUMĂTATE DE GRAM ( 0,5 ) de tiosulfat - aproape nimic. Aici este o resursă
Se spune că se îndepărtează impuritățile, iodul nereacționat sau un produs secundar al reacției numit aziridină. Se pare că aveți ideea corectă. Cred că eterul funcționează, dar se presupune că există opțiuni mai bune, am auzit că alții jură pe coleman fuel sau toluen.

Nu uitați să adăugați încet soluția de NaOH și tiosulfat la produsul filtrat reacționat.
NOTĂ: Nu știu dacă este mai bine să adăugați NaOH și tiosulfat direct sau dacă este mai bine să faceți o soluție de H2O. Văd diferite metode de a obține aceleași rezultate, dar mi-aș dori să am experiență pentru că aș ști diferența și aș putea împărtăși cunoștințele. Așa că îmi cer scuze în această privință. Toate acestea sunt "în teorie" pentru mine. Dacă aș putea obține PSE-ul de care am nevoie, ar fi o altă poveste.

Oricum, când ajungeți la Ph 13-14, baza de ulei de metil se va scoate din soluție în stratul superior. Din nou, aici adăugați solventul pentru a vă prinde produsul și a separa stratul superior. Acesta este locul în care se produce gazul HCl și se face globul de zăpadă :} Filtrați și uscați și sunteți gata. După aceea puteți turna acetonă pentru spălare și purificare suplimentară. Apoi puteți folosi IPA uscat pentru a recristaliza perfecto - veți pierde cantitatea cu acetonă și IPA, desigur, dar calitatea superioară vă apucă mult mai greu ;] Mult noroc, frate, îți doresc succes o7
 

revoker20

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 17, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton bună ziua domnule, despre ruta moscoviană, am o mică problemă în etapa în care când amestec toluenul în baza liberă, unde metoda rutei moscoviane spune că extractul de toluen este clar până la culoarea galben pal în timp ce al meu arată ca apa de ceai roșiatică. întrebarea este unde este greșeala mea? apropo pentru doza am urmat videoclipul JBSC de pe youtube. mulțumesc în avans
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Probabil că este colorată de niște produse secundare. Puteți purifica produsul final pentru a-l obține pur.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
@faizdh20 Este greu de spus unde pentru că nimeni nu știe ce ai făcut. Sunt de învățare de-a lungul aceleași linii ca tine, ați putea dori să verificați un post am făcut numit "versiunea mea de cum să nu gătească" pentru unele depanare. Mă gândesc că aveți un exces de iod nereacționat, alți contaminanți, sau poate că trebuie doar să filtrați mai bine, dar nu îmi este clar. Ți-a ieșit uleiul după ce ai bazat?
 

revoker20

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 17, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
ok domnule, poate ar trebui să verific postul, mulțumesc
 

revoker20

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 17, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Îmi puteți da instrucțiuni pas cu pas cu privire la procesul pe care trebuie să îl fac într-un mod scurt și clar? dacă nu vă supărați, am nevoie de fotografii ca referință vizuală pentru fiecare parte. îmi pare rău că vă întreb acest lucru deoarece engleza mea este proastă. așa că este puțin confuz pentru mine.
 
Top