Metamfetamină din comprimate de efedrină

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
cât de mult tiosulfat de sodiu ar trebui să folosesc în raportul de descriere?
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Este greu să dau o cantitate keaine despre aceasta, dar trebuie să utilizați aproximativ 4/1 din iodul utilizat
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Bună ziua, am cumpărat toate ingredientele, dar nu pot cumpăra tinctură de iod 7℅ în țara mea. Pot cumpăra doar tinctură cu iodat de sodiu 50℅, iodură de potasiu 50℅ 0,18mg/126,66℅ este posibil să o folosesc sau ar trebui să o extrag cumva
 

Hypno

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 9, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Comandați-o de la aliexpres va fi mai ieftină, mai pură și poate chiar mai rapidă lol
 

Hypno

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 9, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Doar pentru ca toată lumea să știe că puteți cumpăra iod de laborator de pe Aliexpress la un preț ieftin. Acesta nu va fi listat ca iod, dar imaginea va fi iod. Am luat aproximativ 100 de grame de un an sau cam asa ceva în urmă și a verificat recent și există o grămadă de listări încă, trebuie doar să ia timp și uite, puteți găsi, de asemenea, testosteron și alte lucruri pe Aliexpress dacă știi ce faci.

Acum am nevoie să știu specfics pentru un synth p roșu mic. Am toate echipamentele de laborator. Nu vreau să-mi irosesc PSE-ul cu un eșec.
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Bună ziua Am avut o problemă astăzi cu generarea gazului clorhidrat. Am urmărit videoclipul și am făcut generatorul din cutia de gaz. Am folosit 31% acid clorhidric și sare. Nu exista un raport de sare și acid clorhidric așa că am adăugat la întâmplare și nu a avut puterea de a împinge gazul prin furtun și nu a făcut bule. Am căutat pe internet și am găsit un tutorial pentru utilizarea aluminiului cu acid clorhidric. Pot folosi această metodă? Reacția a fost destul de scurtă, de numai 5 secunde. Știe cineva care a fost problema cu metoda cu sare și acid clorhidric?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Trebuie să utilizați HCl și CaCl sau H2SO4 și NaCl. Folosiți un generator mai mic, astfel încât să nu fiți nevoiți să folosiți o mulțime de materiale. HCl și folia de aluminiu nu vor face altceva decât să facă mizerie.
Utilizați un generator mic, care se poate stoarce, astfel încât să puteți împinge gazul în interior dacă este necesar, dar asigurați-vă că nu aspirați înapoi produsul! Încercați 10-15 g de CaCl sau NaCl și poate 50 ml sau cam așa ceva de HCl sau H2SO4. Folosiți sare neiodată. Puneți totul la un loc, blocați capătul furtunului și așteptați 5 minute pentru ca presiunea să crească. Scufundați furtunul în produs și eliberați presiunea, făcând astfel să bolborosească gazul prin produs, după cum am spus, strângeți-l dacă este necesar, dar fiți atenți.
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Am încercat să extrag rp din chibrituri și l-am fiert timp de 2 ore cu soluție naoh și a devenit gri, a bolborosit și acum, după ce l-am spălat cu apă distilată, s-a transformat în pulbere gri și se dizolvă puțin, ce am făcut greșit?
 

Johnny_Hammersticks

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 8, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
de ce ați fierbe rp în soluție naoh? nu, nu ar trebui să devină gri, ar trebui să fie încă roșu când ați terminat.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
evangelium
Ceea ce a mers prost este că ți-ai fiert RP-ul în NaOH timp de 2 ore... de unde primești instrucțiunile? Tocmai am citit întreaga postare și totul este aici. Este posibil să nu înțelegeți instrucțiunile sau doar vă decideți să puneți propriul dvs. spin pe tot ce merge?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Așa cum a spus @Lordoftheshard 2, utilizați acid hipofosforic pentru o metodă mai ușoară și mai rapidă, dacă îl puteți găsi.

Uitați de tampoanele de chibrit dacă nu puteți obține roșu cu ușurință, comandați acestea. https://www.aliexpress.com/w/wholes...f=auto_suggest&spm=a2g0n.productlist.header.0

Umezește ușor cu acetonă și lasă să se înmoaie puțin, răzuiește fosforul.

În ceea ce privește generarea de HCl, ai grijă cu folia poate deveni violentă. Continuați cu sare neiodată și adăugați clorhidric picătură cu picătură într-un vas etanș cu un furtun pe partea de sus. Dacă nu aveți echipament de laborator, o sticlă de plastic de Coca-Cola cu un tub mic prin capac va fi suficientă.
 
Last edited:

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Cum procedați pentru a îndepărta p-ul roșu de pe hârtie? Puteți să îl răzuiți pur și simplu??
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Hipofosfitul de sodiu -> acid hipofosforic <=> fosfor roșu + I2 = acid hidriodic. Despre acesta vorbește unchiul Fester atunci când vorbește despre nichelarea chimică. Este vândut ca "componentă C". Sau "R component" pentru replenisher, cred. S-ar putea să aveți dreptate, dar nu știu exact la ce vă referiți. Va trebui să faceți o mică cercetare sau să continuați să întrebați.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Mulțumesc, am găsit informații
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Citiți aici:

 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Cum să cunosc volumul egal de apă? Trebuie să îl calculez în moli? Și cum pot face acest lucru? Să le număr împreună? Pseudo, i2, hypo? Există vreun risc de explozie sau incendiu atunci când o fac exact ca în descriere? Știu că atunci când hipofosforul întâlnește un agent oxidant care este I2 sau se încălzește la o temperatură mai mare de 130° poate lua foc. Reacția exotermică este de 290°, deci ce se întâmplă cu asta?
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Cred că v-ați gândit mult la problema volumului egal, trebuie doar să puneți o cantitate egală sau puțin mai mică decât orice altceva din balon
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Vă mulțumesc pentru toate sfaturile dumneavoastră. Încerc să înțeleg totul, așa că vreau să știu toate detaliile. Deci este în regulă să o fac cu ochiul liber? Am crezut că nu se face nimic cu ochiul liber în chimie
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Să vă spun cum am procedat euȘi am pus în apa de la robinet atât cât am pus pentru reacție, sau puțin mai mult decât atât


Este întotdeauna înșelător să o faci cu ochiul liber, dar problema volumului egal în rețetă este probabil similară cu aceasta
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Dacă a luat foc, cum pot neutraliza incendiul? Pot folosi un stingător de incendiu normal sau ar trebui să folosesc nisip?
 

The chef

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 5, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Pot obține nelimitat pastile de pseudoefedrină, dar am unele îndoieli cu pastilele mele, ceea ce se întâmplă este că acestea conțin aceste ingrediente active: Pseudoefedrină clorhidrat 60mg / Clorfenamină maleat 4mg și excipienți clasici .....

Există o modalitate de a extrage pseudoefedrina din aceste pastile?
( Limba mea este spaniola, dar încerc să scriu în cel mai bun mod. Dacă m-ați putea ajuta, v-aș fi recunoscător).
BeSZFUJwV1
 

xena

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hei, am câteva întrebări.
1.În loc să folosesc amestecul etanol/metanol pentru a separa pastilele, se poate folosi în schimb diclormetanul? Și se va rezolva problema aspirină/cafeină?
2. Ce grame de iod ar trebui folosite pentru a face soluția de iod? Sau pot îndesa iodul solid direct în soluție? (Dacă da, ce greutate?) Folosesc bp98
 
Top