Metamfetamină din comprimate de efedrină

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Aspirină 10 g/100 ml eter etilic
Cafeină 0,2 g/100 ml eter etilic
Efedrină insolubilă în eter
Utilizați eter anhidru!
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Cea mai scăzută temperatură necesară pentru fierberea amestecului de reacție.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Pot face traseul moscovit și cu baie de ultrasunete fără a provoca o explozie (pentru a crește rata de reacție și agitare) ?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Da, de ce nu? Nu există substanțe potențial explozive.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Se generează hidrogen, dar nu mă tem de hidrogenul în sine, folosesc ultrasunete cu un grignard și aezotropul nitrometan/metanol (imagine dacă ia foc).

Dar mă tem de fosforul roșu în sine.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Cum pot provoca ultrasunetele o aprindere?
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18

Metoda acidului hipofosforos produce multă pulbere albă în tubul condensatorului în timpul refluxului, iar tubul condensatorului este complet blocat după aproximativ o oră. Este normal?

G.Patton

1ACjXD5s6c

 
Last edited:

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Cred că există două posibilități, una este că pulberea albă este acid fosforic desublimat, iar cealaltă este că este ceva în neregulă cu clorhidratul de efedrină și este un fals
 

Tincan88

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
1
Deci metamfetamina care se face cu pseudo este la fel de dumnezeiască ca rahatul făcut cu efedrină ?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Atât efedrina, cât și pseudoefedrina dau D-meth ca produs, nu există nicio diferență, sunt la fel de bune.
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
ambele dau d meth, dar pseudomet,h dă o grabă mare și puternică și durează cam 12 ore, ephemeth dă o grabă mai mică, dar mai lungă și mai confortabilă și poate dura 2-3 zile.
 

Johnnyblaze1

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
6
Reaction score
7
Points
3
Bună ziua William Dampier
În primul rând, vă mulțumesc pentru partajarea dvs. În al doilea rând, am câteva întrebări să vă pun,
1. În videoclip, cât de mult este temperatura amestecului de fosfor roșu, iod și efedrină timp de o oră și jumătate?
2. Tiosulfatul de sodiu nu este folosit în videoclip. 3. Leșia diavolului roșu Ce este aceasta? Sunt un substitut? Dacă nu, ce spuneți despre utilizarea tiosulfatului de sodiu?
3. Acidul sulfuric nu poate fi cumpărat în țara mea. Poate fi înlocuit HCL gazos cu HCL solid?
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Leșia Red Devil este doar un nume de marcă pentru NaOH normal.
 
View previous replies…

Johnnyblaze1

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
6
Reaction score
7
Points
3
Ok, mulțumesc, nu știu prea multe despre asta. Și de ce nu a fost folosit tiosulfatul de sodiu pentru a elimina iodul, ceea ce mă face să mă întreb
 

Zippy53

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 17, 2023
Messages
10
Reaction score
25
Points
3
Tiosulfatul de sodiu nu este utilizat în videoclip pentru că nu le pasă de eliminarea excesului de iod din produsul final... Nu sunt preocupați de siguranță, de vaporii toxici sau de puritatea produsului final... Aș spune că ar trebui să luăm videoclipul ca pe o schiță de bază, neglijentă, dar informativă a modului în care funcționează sinteza...
Și nu aveți nevoie de acid sulfuric...Puteți folosi și acid muriatic / acid clorhidric pentru a produce gazul. Damp Rid este clorură de calciu care reacționează cu acidul muriatic pentru a produce gaz hcl... Cantitățile nu sunt critice... Doar aproximativ 1/8 dintr-o ceașcă de Damp Rid și doar suficient muriatic pentru a acoperi abia Damp Rid și, puneți capacul cu furtunul înapoi pe sticla squeezy..rotiți-l în jurul valorii de un pic și lăsați-l să stea timp de aproximativ 10 min...Apoi introduceți tubul în ceea ce sunteți gazare și stoarce...Nu uitați să scoateți furtunul după ce stoarceți pentru că nu doriți să sugeți lichidul pe care îl gazare...
Sper că acest lucru ajută!
DWplAsOD8j
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Trebuie să fie muriatic concentrat sau 31% este ok?
 

Johnnyblaze1

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
6
Reaction score
7
Points
3
Bine, mulțumesc, frate. Am încercat, de asemenea, să găsesc o mulțime de modalități de a o face, și puteți suge într-adevăr înapoi lichidul din ceașcă și puteți pune o mică pâlnie inversată sau aspirație la capăt. Am găsit o modalitate de a produce gazul clorură de hidrogen. Este ușor să cumpărați clorură de sodiu chimică și acid oxalic, să adăugați cantitatea potrivită de apă și să o încălziți pentru a genera gaz hcl, eventual monoxid de carbon și dioxid de carbon, iar gazele de eșapament toxice sunt tratate cu soluție de hidroxid de sodiu și lămpi cu alcool aprins.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Bună ziua, vă rog, citiți cu atenție subiectul.
>1. În videoclip, cât este temperatura de amestecare a fosforului roșu, iodului și efedrinei timp de o oră și jumătate?

HCl nu poate fi solid.
>HCL gazos poate fi înlocuit cu HCL solid?
 

Cheerbushe

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Soluția de toluen folosită poate fi utilizată pentru a doua oară?
 

GhostBlack

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jul 11, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua tuturor, am 6 kg de efedrină, am început deja să fac testele prin ruta hipofosforică, acidul pe care îl am este la 80%, bine? sau la ce concentrație ar trebui să fie?
După ce am făcut tot procesul, la sfârșit s-a separat uleiul de partea apoasă, uleiul galben de metamfetamină și s-a format și un strat de culoare maro, am separat cu toluen și culoarea maro a dispărut, am decantat și apoi am început cristalizarea cu HCL în gaz, am coborât la un ph de 5 și nu s-a întâmplat nimic, am continuat să cobor ph-ul până a ajuns la zero și s-a format un strat foarte dens la fund, am pus-o pe un rotaevaporator timp de o oră pentru a elimina toluenul și după ce am scos bila din rotaevaporator a devenit ca o mocirlă, am așteptat să se usuce timp de 24 de ore și era încă umedă, nu știu ce am greșit dar nu am putut cristaliza obiectivul, mi-ar fi de mare ajutor dacă mi-ați putea explica unde am greșit, vă mulțumesc foarte mult

J6Wf1sC0LR
 
View previous replies…

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Nivelul ph-ului nu trebuie să scadă sub 5,8, re-extrageți pH-ul cu hidroxid de sodiu la 13 din nou Și cristalizați cu atenție

Dacă gazul hcl nu funcționează, încercați acest lucru:

Puneți stratul de toluen într-un pahar și adăugați o cantitate egală de apă pură, adăugați cu atenție, picătură cu picătură, hcl până la pH 5,8 (când măsurați pH-ul, măsurați stratul de apă, nu stratul de toluen)


Se agită energic pentru o perioadă lungă de timp și se separă stratul de apă, evaporând apa



Îmi cer scuze pentru limba engleză proastă
 
View previous replies…

GhostBlack

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jul 11, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
ok, te înțeleg, cel mai curios lucru este că am cristalizat foarte urât, deci fac o recristalizare?
Încă un lucru mic, când am început să pun HCl în gaz, am putut vedea foarte puțin precipitat alb când a ajuns la ph 6.0. Formarea cristalelor are loc prin punerea soluției în congelator sau cum?
ZIcuV1tx2n
WADiGFgvfX
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Pentru cristale sub formă de sticlă:

După încheierea fazei de curățare, dizolvați pulberea de metamfetamină în cât mai puțin alcool posibil și așteptați ca alcoolul să se evapore.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Tot ce a trebuit să faceți a fost să separați uleiul fb de apa caustică în. O pâlnie sep spălați uleiul fb cu o cantitate egală de dh20 aruncați dh20 apoi adăugați o cantitate egală de acetonă anhidră tritați cu acid hcl până când pH-ul a fost de 5,8 adăugați 1 ml de dh20 la fiecare gram de meth hcl apoi evacuați înainte de a obține o spumă pe partea de sus t puneți-l într-un dulap întunecat și lăsați natura să-și facă treaba nu este nevoie de gaz și de a face lucrurile dificile
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Tocmai am citit acest lucru corect pH 0 mare nu nu trebuie să-l freebase din nou și veți pierde produsul, de asemenea, din uita la paharul dvs. l-ați centrat atunci când faceți distilarea și a adus caustic peste cu uleiul dvs. atunci când faceți distilarea umedă simplă sau abur nu mai departe de un sfert de drum în jos condensatorul de presiune de vapori ok lent și constant câștigă cursa aici pacienți
De asemenea, nu veți face gheață prin gazarea produsului, veți face pulbere albă care trebuie să fie filtrată și spălată cu acetonă anhidră, apoi recristalizată cu dh20 sau solvent
 
Top