Cristalizarea "MY" MDMA freebase

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ar trebui să fie în regulă, pentru că te-ai prăbușit în acetonă. Mai mult acid nu face decât să producă mai multe impurități.
Ați obținut cristale mari turnând baza liberă acidificată fierbinte în acetonă rece?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Când am făcut-o în trecut la 120C, da, am obținut cristale mari, acum la 130C am obținut pulbere strălucitoare

Mulțumesc.
 
View previous replies…

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Am ajustat baza liberă la ph3 și am încălzit-o, am adăugat puțină acetonă rece și s-au născut aceste cristale... Am adăugat de 4 ori mai multă acetonă și am pus-o în congelator
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Acest lucru este corect după ce am pus acetonă soluția devine albă
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dacă mă întrebați despre probleme legate de un proces diferit, ar trebui să explicați etapele anterioare.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Bună amice. Am câteva întrebări cu privire la această parte a procedurii tale

Lăsați amestecul la 112c până când apa fierbe sau doar ajungeți la acea temperatură și turnați direct în găleată?

În găleată ai din nou acetonă rece?

Nu pierdeți o mulțime de produs în apa rămasă?

Mulțumesc.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Data trecută, la recristalizarea sării uscate cu această metodă la 108C, am pierdut 5,4% din greutatea uscată.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Îmi pare rău, am uitat să număr resturile de la acetonă. Deci, este mult mai puțin: 2,6 % pierderi, nu este rău deloc.
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
există atât de multe metode încât chiar și oamenii sunt confuzi... Am folosit această metodă și nu funcționează... unii spun cristalizare la temperatura camerei cu acetonă rece... alții spun că este prin încălzire
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Nu mă îndoiesc că această metodă funcționează. Chiar și acum tocmai am terminat această metodă aplicată la baza liberă purificată prin eter și funcționează. Cristalele sunt albe și perfecte. Deci nu cred că am greșit cu ceva. Mai degrabă, ceva a fost greșit cu soluția pe care am primit-o de la dvs. - volumul de contaminanți a fost imens și chiar dificil de curățat cu eter.

Pentru mine, procesul în sine este simplu și complet inteligibil. Folosesc o simplă plită care poate controla temperatura din interiorul soluției până la 102C, ceea ce îmi ia aproximativ o oră pentru a încălzi soluția 1:1 până la această condiție. Apoi schimb modul și o termin până la 108C, controlând temperatura plăcii între 160 și 170C. Această etapă durează încă aproximativ 30 de minute. 90 de minute în total, asta e tot.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Am ajuns exact la aceeași pudră mată. pastă de dinți și după uscarea acesteia... am încercat să re cristalizez cu apă când am acordat atenție... fără cristale... acum câteva zile am făcut trei teste în același timp... nu-mi amintesc ce am făcut, dar dintr-o dată într-o sticlă am avut 5gr roci albe cristale mari.... fucking hell ]nu-mi amintesc cum am făcut-o..
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Cred că această metodă ar putea fi simplificată dacă ar fi aplicată la freebase-ul purificat, după cum urmează.



1. Adăugați porționat HCL37% rece la baza liberă MDMA (răcită și ea anterior), amestecând până la PH 3.


2. În acest moment am folosit 95 ml de HCl 36% (care conține 65 ml de apă) pentru 1 mol de freebase. O parte din apă se va evapora din cauza căldurii eliberate de reacție. Dar, probabil, dacă terminăm acidificarea în 15 minute (nu în 30 de minute, cum am făcut data trecută, când am obținut o pulbere albă uscată la sfârșitul reacției), vor exista aproximativ 40 ml de apă pentru 1 mol.


3. Se încălzește amestecul treptat, amestecând, până la 108C cu unele amestecări și se aruncă rapid în găleata de cristalizare aleasă.

...


Pur și simplu sărim peste cristalizarea preliminară ca etapă inutilă, deoarece baza liberă este deja curată.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
care este rezultatul final dacă utilizați MDMA freebase nedistitilată?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Din păcate, nu am încercat. Ultima dată am făcut greșeala în timp ce acidificam freebase-ul - am alungit procesul în timp. Astfel, când am terminat-o, în paharul de laborator era aproape pulbere uscată. Apoi am dizolvat-o cu succes și am recristalizat-o prin încălzire până la 108C. Complet mulțumit de rezultat.


Dar cred că va funcționa dacă mai rămâne puțină apă după acidificare.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Adică, am avut intenția puternică de a încerca această metodă de cristalizare "simplificată" în timp ce îmi acidificam baza liberă "distilată" data trecută, dar am făcut o greșeală cu sincronizarea. Așa că a trebuit să dizolv sarea 1:1 și să o recristalizez prin încălzire până la 108C. Rezultatul este perfect, așa cum mă așteptam.
În mod logic, această cristalizare "simplificată" într-o singură etapă ar trebui să fie perfectă dacă este aplicată pentru freebase "distilat". Dar, evident, nu este calea de urmat pentru freebase nedistilate - prezintă un nivel uriaș de poluanți și nu va fi purificată prin cristalizare o singură dată...
 
Last edited:

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Pot cristaliza MDMA Freebase nedestilată?
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Am cristalizat freebase-ul rece cu acetonă și hcl rece, este corect?
 

Attachments

  • J2xP6Enyip.mp4
    3.6 MB · Views: 0

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Am cristalizat freebase-ul rece cu acetonă și hcl rece, este corect?
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
1photo .. hcl gaz
2 phot acidifiant cu hcl plus acetonă rece în baza liberă

Este normal ca după hcl gas soluția să fie tulbure? Ce trebuie să fac în continuare?
 

Attachments

  • 1FuwLvtDd8.mp4
    4 MB · Views: 0
  • Lgv476YRVF.mp4
    3.6 MB · Views: 0
  • iQbx38RjnH.mp4
    6.2 MB · Views: 0

Unreacted Freebase

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2022
Messages
15
Reaction score
6
Points
3
gătirea la o temperatură mai ridicată 130c față de 110c pentru mai mult timp asigură pierderea unei cantități mai mari de apă.
Cu cât soluția este mai uscată, cu atât produsul va precipita mai repede (mai repede înseamnă și o dimensiune mai mică a cristalului)
Pentru a obține cristale mai mari, este util să existe un anumit conținut de apă. Aceasta permite produsului să se dizolve și apoi să precipite lent folosind tehnica congelării.
 
Top