Sinteza amfetaminei la o singură oală din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scara de 1 kg)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Aceasta ar afecta randamentul, borohidrida de sodiu creează o reacție exotermică și așa funcționează.
Ați putea încerca să o mențineți constantă la aproximativ 60c în timp ce adăugați p2np, dar ar putea fi destul de greu.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Mă gândeam să dizolv materialul de plecare în IPA și să îl picur încet în vasul de reacție folosind o pâlnie SEP. Recunoașteți că acest lucru ar afecta-o negativ în vreun fel?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună,

A făcut a doua mea încercare astăzi și a mers mult mai ușor de data aceasta.



După cum puteți vedea în imagine,

În stânga aveți "stratul de apă" după extracția cu NaOH 25%, iar în dreapta aveți uleiul de amfetamină, freebase, a-oil, cum vreți să îi spuneți.

În balonul waterlyer puteți vedea aproximativ 5 ml de ulei A pe care nu l-am putut extrage, am amestecat stratul de apă cu IPA și am extras stratul de ipa, din păcate distilatorul meu de casă nu a funcționat, prea multe articulații de uns și prea multă agitație, în opinia mea nu merită efortul suplimentar pentru câțiva ml în plus.

Va trebui să investesc într-un rotovap mai târziu.

Uleiul de amfetamină a fost curățat de trei ori prin pâlnie Buchner și filtre curate de fiecare dată.

Să-mi spuneți ce părere aveți.

Cele mai bune considerații
 
Last edited by a moderator:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Întrebare greu de răspuns, deoarece mi-am construit propriul sistem de răcire.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Când trebuie să distilez IPA sub vid, cât de ridicată ar trebui să fie temperatura? Și ce pot face pentru a optimiza rezultatele fără a usca acetona?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Dacă vreau să o volatilizez, trebuie să o fierb sau doar să o las să stea mai mult timp. Când trebuie să o fierb, ce temperatură trebuie să folosesc?
În al doilea rând, atunci când vreau să urmez descrierea exactă din video, de cât NaOH am nevoie? 2 litri de soluție NaOH 25% cu 500g NaOH pentru 250g P2NP?
 
View previous replies…

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
O.K. despică apa de destilare, sau pentru ce decanul Stark? Vreau să cumpăr o mică pompă de vid de laborator cu membrană cu energie de pompare 5,5 - 6l. Este aceasta suficientă pentru un vas de 10l? De asemenea, au un condensator intens.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dean stark este astfel încât să puteți conecta pompa de vid la partea superioară a condensatorului vertical și să aveți condensul să cadă în jos pentru a fi colectat,Cu un condensator de distilare normal care se află orizontal nu puteți conecta vidul în acest fel, deoarece veți inunda linia de vid.
Puteți încerca pompa cred că nu va face rău
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Da, am pentru aceasta un receptor de vid și voi urma arhitectura clasică pentru aparatele de distilare în vid, dar fără balon woulfsche și doar un vacuummetru direct la pompă.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Teoretic vorbind, este posibil să se realizeze cu succes acest lucru folosind ca reactor un tambur de 55 galon cu agitator suspendat?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dacă v-ați face timp și ați citi firul de discuție, ați vedea că această întrebare a fost pusă de mai multe ori la diferite scări, iar întrebarea rămâne aceeași.

Căutați și veți găsi.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Mulțumesc pentru sfat, În timp ce mă plimbam prin toate cele 27 de pagini, am găsit m orice sfaturi valoroase pe parcurs. Sunt doar curios dacă cineva a încercat această tehnică și cât de mult ar afecta randamentul? Comparând cu un reactor.
Și dacă există sfaturi de la cineva care a încercat-o.
Mulțumesc

"Alchimiștii în căutarea aurului au găsit multe alte lucruri de o valoare mai mare"
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Ce ați folosit pentru un sistem de răcire?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Baie de apă cu gheață sau manta cu flux de apă rece pentru reactorul de lot.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Aveți probleme cu utilizarea apei DI în loc de dH2O?
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Hei, băieți, am nevoie de ajutorul dvs. cât mai repede, există ceva cu care puteți înlocui CuCl2 cu ceva ușor accesibil?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
CuCl2 este cât se poate de accesibil
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
De unde îl puteți obține pe termen scurt? Are vreo utilizare internă? nu prea am timp să aștept coletul.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Se poate face o notificare scurtă cu sulfat de cupru prin electroliză cu un electrod de plumb.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua, am citit ceva timp în acest forum?thread și vreau ca toată lumea în acest subiect să întrebe ce punct al sintezei este pentru el cel mai dificil / important și pe ce detalii vrăjitoare toată lumea ar trebui să acorde atenție?

Și în video nu este arătat exact, Este mai bine să folosiți un condensator de reflux pentru sinteză?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Nicio parte nu este dificilă în această sinteză, este vorba doar de a fi atent pentru a nu exista accidente.

Le-am avut și am scris despre ele aici în fir pentru ca alte persoane să nu facă același lucru.

Da, trebuie să utilizați condensatorul de reflux.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Exact! Poți să sari peste reflux, dar pierzi din calitate și cred că se formează niște produse secundare. A găsit cineva o variantă cu efect mai euforic forma?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Am citit despre problemele legate de stocarea freebase-ului pur, care reacționează în timp. Ce trebuie făcut pentru a o stoca în mod adecvat? Am nevoie de un exsikkator?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Din ce motiv trebuie să o stocați?

Da, este degenerează în timp. Depozitarea ideală ar fi într-un vacuumcontainer depozitat în interiorul unui frigider.
 
Top