Sinteza amfetaminei la o singură oală din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scara de 1 kg)

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Ce utilizați pentru încălzirea externă pentru a menține temperatura la 80 °c timp de 30 de minute?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Vas de metal pentru hrănirea câinilor cu apă.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Pot înlocui CuCl2 cu CuSO4. Am citit pe reddit și idk dacă este posibil, dar cred că da bc Cu(II) am dreptate?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
@G.Patton
Bună. Pot folosi acid sulfuric 15% pentru a face sulfat de amperiferă din freebase? În Republica Cehă acidul sulfuric este foarte restricționat.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Trebuie să o concentrați. Încălzind-o ore întregi :) Știu problemele :D
Verificați-o după densitate!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua, puteți încerca. Luați în considerare faptul că sulfatul de amfetamină va fi dizolvat în apa din această soluție.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Se poate efectua o extracție și se poate usca extractul cu MgSO4 sau alt agent de uscare. Nu știu de unde sunteți și nimic despre piața dumneavoastră, nu vă pot răspunde despre acizi. Cumpărați-l de aici. Puteți obține acid sulfuric din electrolit de acumulator Producția de acid sulfuric concentrat la domiciliu
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
REGATUL UNIT. Singurul lucru care mă împiedică să produc singur acid sulfuric este partea de purificare, deoarece implică fierberea acidului sulfuric la temperaturi ridicate și niciun vânzător de aici nu pare să vândă acizi puri.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Trebuie să o faceți doar în aer liber, este destul de periculos. Folosiți EPI pentru acest lucru.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Bună ziua @G.Patton. Ce gaz este eliberat în această reacție? Am citit pe internet că NaBH4 poate elibera gaz HCN? Cred că nu este cazul, dar există vreo opțiune cum pot face asta din nefericire? Am citit că NaBH4 reacționează cu apa eliberând și gaz H2. Ce gaz este eliberat prin adăugarea de P2NP în soluția NaBH4 în IPA/apă? Îmi pare rău că am prea multe întrebări, dar nu vreau să mă sinucid din cauza unei greșeli stupide.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua, H2.
Nu este posibil, nu vă faceți griji.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Deci, pentru siguranță, este mai bine să se utilizeze încălzitorul electric decât propan-butanul? Cât de mult hidrogen se produce? Puțin sau mult? Problema este că am doar încălzitor propan-butan, voi face doar aproximativ 20g de P2NP. Este periculos la această scară să folosesc încălzitorul propan-butan?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Da, desigur
Puteți calcula acest lucru în funcție de ecuația reacției și de constanta molară a gazului (22,4 l/mol).
Nu vă recomand cu tărie să folosiți flacără deschisă, deoarece veți obține hidrogen și laboratorul dumneavoastră poate exploda.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Hei,
pot folosi clorură de staniu(II)*2H2O în loc de CuCL2*2H2O sau CuSO4?

Adăugarea catalizatorului se termină cu umbra neagră completă în interiorul amestecului de reacție, corect?

Voi avea unele acțiuni diferite cu acid orto-fosforic? Loc cald sau altceva? Vreun sfat?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
#Tin2Chloride -> Cred că nu pentru că nu este un metal de transfer ---dar doar întrebam xD
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Pot utiliza un phmetru digital în această sinteză? Puteți da un exemplu de aparat care să funcționeze?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
O îndoială. Atunci când adaug soluția de NaOH, dacă PH-ul ajunge la 11 înainte de a adăuga întreaga soluție, ar trebui să o opresc? Și dacă adăugați mai multă soluție de NaOH, făcând-o prea bazică, ar exista o problemă? Vă mulțumesc pentru atenția acordată.
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
În această sinteză, pot folosi etanol 95% în loc de IPA? Cred că orice alcool pur ar funcționa, dar nu strică să întrebați.
Care ar fi a doua și a treia cea mai bună opțiune în raport cu acetona? Am probleme în a obține acetonă.
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Dacă nu mă interesează uleiul a, pot să sar peste evaporarea IPA timp de 30 de minute la 80 °C? Cred că da, deoarece trec direct la sulfat.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Scrieți calculul lui 3gr p2np
 

Sashinski

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 30, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
După evaporarea în vid, baza mea arată așa :/ ce fac greșit? Vă rugăm să aveți nevoie de ajutor băieți
 

Attachments

  • 3oT6PuvN7Z.jpg
    3oT6PuvN7Z.jpg
    3.1 MB · Views: 48

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
activăm temperatura atunci când adăugăm p2np și activăm temperatura atunci când adăugăm clorură de cupru
 
Top