Bromovanie 4'-metylpropiofenónu na 2-bróm-4'-metylpropiofenón. Veľký rozsah.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, ospravedlňujeme sa za neskorú odpoveď. Teplota musí byť nižšia ako 65 *C. Túto chybu som opravil, ospravedlňujem sa.
 
Last edited:

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Pozdravujem vás, milý G. Patton! Venujte, prosím, pozornosť mojej otázke v tomto vlákne. Podľa môjho názoru ste jedným z najpozornejších a najrýchlejších odborníkov spomedzi všetkých účastníkov fóra.
p. s. Prosím ostatných členov fóra, aby sa neurážali na moje slová ;-)
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Dobrý deň, drahý! Ak použijem propiofenón a nie 4-metylpropiofenón, musím v tejto metóde niečo zmeniť? Dúfam, že takto získam bc-1. A v ďalšom kroku z bc-1 metódou s etylacetátom, acetónom a kyselinou chlorovodíkovou získať efedrónovú soľ. Som na správnej ceste?
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Reakčná teplota 65 °C je jednoducho nesprávna, pretože 2-bróm-4'-metylpropiofenón tvorí kryštály a uzatvára v sebe 4'-metylpropiofenón. Teplota topenia 2b-4m je približne 77 °C a je veľmi vzdialená od teploty varu HBr. Z toho vyplýva, že 75 - 85 °C je vhodné rozmedzie pre vašu reakčnú teplotu, ktorá by mala dokončiť vašu halogenáciu približne za 2 hodiny. Otázky, na ktoré treba odpovedať:

1. bude poloha brómu správna, alebo po aminácii skončíte s izo-mefedrónom?
2. bude frakcia stereoizomérov pri tejto metóde stále 50:50?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
pri zvýšených teplotách sú vedľajšie reakcie pravdepodobnejšie, je oveľa lepšie vykonávať bromovanie v rozpúšťadle.
Vyvstáva aj otázka rozkladu peroxidu vodíka pri zvýšených teplotách, je lepšie zvoliť náhradu tohto oxidačného činidla.
takže bromovanie bez rozpúšťadla a pod teplotou kryštalizácie halogénketónu je veľmi zlý nápad, na fóre sú sťažnosti na dodávateľa znečisteného halogénketónu, v ktorom je veľká prímes pôvodného ketónu.
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Súhlasím s vami v otázke použitia rozpúšťadla na rovnomernejšie rozloženie halogénov. Rozklad H2O2 sa na rozdiel od toho nestane, ak ho nebudete refluxovať na 120-130 °C. Hlavným problémom je, že máte všetky podmienky pre di- a tri-halogenáciu. Stereoparita je tiež otázna, ale je to čistá špekulácia.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Začnime tým, že peroxid vodíka sa počas skladovania časom samovoľne rozkladá, prirodzene, čím vyššia teplota, tým rýchlejší rozklad, ako aj lokálne prehriatie pri pridávaní peroxidu, kde je teplota oveľa vyššia ako teplota samotnej reakčnej hmoty. Neverte mi, môžete pripojiť prázdny vak k spätnému chladiču a pozrieť sa, koľko kyslíka sa uvoľňuje pri rozklade peroxidu.
Všetky podmienky polyhalogenácie vytvárajú prebytok kyseliny a potrebu použiť peroxid v nadbytku. Už dávno som sa vzdal peroxidu, je to najhoršie oxidačné činidlo pre túto reakciu.
 

ADATA

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Takto vyrobený 2B4M má veľa nečistôt. Nie som si istý, čo to je, sledovanie nefunguje
 

Lev

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2023
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Dobrý deň, povedzte mi, či je možné nahradiť 4-metyloprofenón iným činidlom
2-(1-brómoetyl)-2-(4-metylfenyl)-1,3-dioxolan ?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Hydrolýza dioxalánu až na 2b4m a ďalšia aminácia
možno môže vykonať prvú amináciu po vykonaní hydrolýzy, jej potreba sa kontroluje v malom množstve
 
Last edited:

Lev

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2023
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Dioxolán brómu 98
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
nová náhrada 2b4m, získaná uskutočnením halogenačnej reakcie v roztoku etylénglykolu, štandardná ochranná skupina pre ketóny
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Namiesto 4-metylpropiofenónu mi bol zaslaný 2-bróm-4-metylpropiofenón, odstránil by hydroxid sodný refluxom 2-bróm?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
môžete okamžite získať látku, ktorú potrebujete z alfa-bróm-4-metylpropiofenónu, napíšte číslo CAS látky, ktorú ste dostali
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Oceňujem vašu rýchlu reakciu, využil som váš zápis Mikrovlnné ožarovanie hydrolýzy BMK na P2P v minulosti skutočne, milujem vašu prácu, priateľ.

Cas, ktorý som dostal, bol 1451-82-70, požadovaná koncová molekula, ktorú chcem, je dl-efadrín.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Ďakujem za pomoc, táto motivácia ma dostala za hranu, aby som to vypracoval.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Uviedli ste správne číslo? Našiel som len číslo 1451-82-7
Látky CAS 1451-82-7 2-bróm-4'-metylpropiofenón, z neho získate MMC, stačí vykonať aminačnú reakciu. Efedrín z neho nedostanete.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Neobdržíte ho v dvoch krokoch?

2b4m -> efadrón -> efedrín
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
2b1m
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Potrebujete obyčajný propiofenón a potom ho bromujete a získate alfa-bromopropiofenón, alebo ihneď použijete hotový alfa-bromofenón.
Ako chcete odstrániť 4-metyl z MMC, tomu nerozumiem)))
 
Top