Bromovanie 4'-metylpropiofenónu na 2-bróm-4'-metylpropiofenón. Veľký rozsah.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Namiesto 4-metylpropiofenónu mi bol zaslaný 2-bróm-4-metylpropiofenón, odstránil by hydroxid sodný refluxom 2-bróm?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
môžete okamžite získať látku, ktorú potrebujete z alfa-bróm-4-metylpropiofenónu, napíšte číslo CAS látky, ktorú ste dostali
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Potrebujete obyčajný propiofenón a potom ho bromujete a získate alfa-bromopropiofenón, alebo ihneď použijete hotový alfa-bromofenón.
Ako chcete odstrániť 4-metyl z MMC, tomu nerozumiem)))
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ahoj priatelia, predchádzala som reakcii so 60 ml 4 metylpropiofenónu a racionálnymi množstvami HBr a H2O2. RM však zostal červený aj po použití polovičného množstva H2O2. Potom som pridal zvyšok H2O2 a neskôr som pozoroval tvorbu tuhého produktu. RM som nechal cez noc odpočívať a na druhý deň ráno som pozoroval zelenú farbu. Vákuovo som prefiltroval RM a získal som 36 g produktu so zeleným odtieňom. na dne filtračnej banky som pod vodnou fázou našiel trochu zelenej kvapaliny (asi 40 ml). láskavo ma usmernite, čo je to zelená kvapalina, prečo sa vytvorila, prečo som získal menej produktu a kde som urobil chybu pri vedení procesu. Ďakujem všetkým.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Napíšte presné množstvá látok, ktoré boli použité pri reakcii, to znamená, že pri peroxide vodíka musíte uviesť objem a jeho koncentráciu, rovnako ako pri kyseline HBr. Dôležité je tiež poznať teplotu reakcie a ďalšie podmienky. Čím presnejšie napíšete, čo ste urobili, tým presnejšiu odpoveď dostanete.
 
View previous replies…

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Vážený brat, veľmi pekne ďakujem za láskavú odpoveď. Použil som 60 ml 4-metylpropiofenónu zmiešaného so 46 ml HBr (48 %). vzal som 26 ml H2O2 (35 %) a pridal po kvapkách. Avšak farba RM zostala červená aj po pridaní asi 15 ml H2O2. Aj potom som pridal zvyšok peroxidu. Počas počiatočného pridávania H2O2 sa teplota RM zvýšila príliš vysoko, takže bolo ťažké dotknúť sa banky, potom sa to kontrolovalo tým, že sa okolo banky dala ľadová voda. po určitom čase sa vytvorila biela nadýchaná pevná látka a celý RM sa nechal odpočívať celú noc. na druhý deň ráno sa našla zelená kvapalina (asi 40 ml) s pevným produktom a táto kvapalina bola na dne, čo znamená, že nebola rozpustná vo vodnom roztoku. dúfam, že táto informácia poslúži na tento účel.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
S najväčšou pravdepodobnosťou vám v reakcii došla voľná kyselina a mali ste len bróm a kyselina je známa ako katalyzátor bromácie (počas celej bromácie je potrebná stabilná enolizácia ketónu). Odporúčam použiť ďalšiu kyselinu sírovú na nepretržitú enolizáciu ketónu, farba brómu by mala počas reakcie rýchlo zmiznúť.
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Vďaka, brácho, nabudúce si dám pozor... ešte raz veľká vďaka.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Toto je taká hračka v porovnaní s cestou Br2 v DCM/Toluéne ❤️

Wr4V8l9ZQm
 
  • Love
Reactions: $!$

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Je zvláštne, že sa ukázalo, že ide o granule. Ale niekedy sa to stáva. Ak je štruktúra kryštalickejšia, konečný produkt sa bude ľahšie kryštalizovať.
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
No, nedodržal som postup na 100 %, čo by mohlo objasniť. Jednoducho som to nastavil, pridával po kvapkách a išiel spať. Na druhý deň ráno to bolo príliš horúce a znížil som pridávanie. Potom som si o 8 hodín neskôr všimol, že pridávanie sa zastavilo, pričom zmes bola plná kryštálov, a otvoril som ventil, ktorý pridal všetok zvyšný h2o2, čo spôsobilo intenzívne uvoľňovanie brómu a teplo. Považoval som to za zbytočné, ale miešal som ďalej. Nakoniec sa ukázalo, že je všetko v poriadku. Dokonca sa mi páčia granule, pretože je jednoduchšie ich prenášať, čo spôsobuje pre mňa menšie vystavenie sa lakomcom 😁. Aspoň viem, že na to, aby sa to nepodarilo, je potrebné veľa, a to z neho robí zabijácky recept ❤️
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Ako sa to dá vykryštalizovať? Keď vytvoríte nasýtený roztok v izopropanole a necháte ho stáť, celý obsah "vykryštalizuje" (s viacerými vlhkými vnútornými časťami)?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
Dcm etylacetát
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18

Kyselina hydrobrómová 47 % Podarilo sa mi nájsť 47 % tohto činidla, dobre?

 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
koľko ml kyseliny hydrobrómovej 47 % použiteľné
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Môžete použiť približne rovnaké množstvo. Čistota produktov (4-metylpropiofenón) nie je vždy 99 %+, takže sú možné malé chyby.
4mp - 1000 g
HBr47% - ~800 ml (~1100 g)
H2O2 - ~300 ml (~330 g)

Je lepšie začať s takýmito množstvami a nepoužívať prebytok činidiel, viac problémov s čistením, ako získate ďalšie percento medziproduktu.
 
Top