Čistenie amfetamínu acidobázickou extrakciou

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Konečne niečo urobené správne :D
 

BakingBread

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 14, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Čo ak je výrobok rezaný kofeínom?
Bude tento extrakt spolu s amfetamínom, ako sulfát/fosfát kofeínu?
Ak áno, koľko z toho by prešlo? celá dávka?
Ďakujem!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ak je amfetamín sulfát natiahnutý kofeínom a vykonáte extrakciu A/B, vzhľadom na rozpustnosť kofeínu vo vode by sa po pridaní NaOH a vytvorení druhej vrstvy voľnej bázy väčšina kofeínu oddelila od amfetamínu a zostala by vo vodnej vrstve.
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Môžem prejsť zo sulfátov a fosfátov na hydrochloridy? Čo by som mal urobiť?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jednoducho, postupujte podľa uvedeného postupu a na konci nahraďte kyselinu. amph. HCl je hygroskopická a rýchlo sa kazí, nerobte to, pokiaľ ju nechcete na mieste vyúdiť.
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Môžem to urobiť? Môžete mi to vysvetliť?

1. Musíte získať 1 mol bázy bez amfetamínu (1) pridaním amfetamínových solí do 20% vodného roztoku NaOH na pH 12, miešaním počas 15 min a extrakciou. Bezamfetamínovú bázu pomocou DCM alebo benzínového éteru 3 x 75 ml.

2.HCL plynové bubliny
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. Áno, musíte barbotovať plyn HCl cez roztok voľnej amfetamínovej bázy
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
K bodu 6. Kombinujte výťažky. Znamená to, že sa má opäť spojiť vrchná aj spodná vrstva? Som zmätený, ospravedlňujem sa za otázku nováčika
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Je to druh extrakcie. Všetky extrakty z petroléteru sa po 3x extrakcii spájajú dohromady.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Po ive pridal petroléter 3x. Toto je to, čo som dostal. Takže odtiaľto, keď prejdem do kroku 7, pridám do nej mgSO4, uzavriem ju a vložím do mrazničky?
 

Attachments

  • saKt2WVD09.jpg
    saKt2WVD09.jpg
    1.6 MB · Views: 175

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Oddelili ste vrstvy po pridaní éteru?
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Zatiaľ nie, práve teraz sú tam 2 vrstvy, ktoré vidím. Petroléter je na vrchu. Takže teraz musím najprv odstrániť petroléter na vrchu?
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Dobre to pochopil. Čítajte na to teraz.
 

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
@G.Patton Pridala som amf do vody v pomere 1:1 podľa vašich pokynov tu a moja vrchná vrstva je priehľadná. Znamená priehľadnosť čistotu alebo menej čistotu?

Tiež som sa zo zvedavosti dotkol roztokov a všimol som si, že moja spodná vrstva má olejovú štruktúru, zatiaľ čo vrchná vrstva pri kontakte vysychá ako alkohol. Na oddelenie vrstiev som použil petroléter, ale som trochu zmätený kvôli textúre.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, síran amónny je úplne rozpustený vo vode. Neviem, čo ste dostali ako vrchnú vrstvu, nie je to amfetamín. Petroléter nie je rozpustný vo vode a neextrahuje amfetamínovú soľ. Túto prímes oleja musíte oddeliť a získať bezamfetamínovú bázu prídavkom aq roztoku NaOH. Potom môžete extrahovať bázu petroléterom. Dúfam, že mi dobre rozumiete.
 
View previous replies…

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Pokračoval som podľa zvyšku kroku, ako bolo uvedené, a podarilo sa mi získať prečistenú amfetamínovú soľ späť. Pravdepodobne je to preto, že som vložil malé množstvo amfetamínovej soli, aby som vyskúšal tento postup extrakcie. Mám však jednu otázku k poslednému kroku, keď som pridával H2SO4, amfsoľ začala kryštalizovať, otestoval som malú vzorku pridaním väčšieho množstva kyseliny sírovej, ako sa predpokladalo, len aby som videl, čo sa stane. Kryštáliky zmizli a roztok sa zmenil na červenú farbu.

ak pridám málo H2SO4, tak niektoré kryštály nekryštalizujú, zatiaľ čo ak pridám príliš veľa, zmiznú a stanú sa červenými. Otázka teda znie, ako viem, koľko H2SO4 mám pridať, aby som dosiahol maximálny výťažok?
 

Attachments

  • A9tqbav36O.png
    A9tqbav36O.png
    478.1 KB · Views: 145

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Ahoj. používajte papierový indikátor pH. Ak o ňom neviete, poobzerajte sa po sekcii Lab FAQ.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Keby tak existovalo štandardizované meranie koncentrácie kyseliny v roztoku, ktoré by ste mohli okamžite a jednoducho otestovať, sakra, aká škoda, niekto by to mal vymyslieť.
 
Top