Syntéza amfetamínu z P2NP prostredníctvom Al/Hg (video)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Môžu sa použiť aj iné typy kondenzátorov, ale na túto reakciu je najvhodnejší Allihov kondenzátor
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
qnW2G8c.gif


Prvýkrát a to vyšlo. Čo si o tom myslíte?
 

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
Woww congratz man
Prosím, povedzte mi, ako všetko ide, použité množstvá, reakčný čas, použité laboratórne/domáce zariadenia
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Všetko máte v hlavnom príspevku, stačí postupovať podľa krokov. Mal som niekoľko neúspechov, keď som robil zmes v banke s hliníkom a 1-fenyl-2-nitropropénom a inými. Reakcia bola dosť prudká, bola to moja prvá skúsenosť s chémiou a pravdou je, že ma to trochu vystrašilo. Látka zostala veľmi pevná, keď som sa ju pokúsil prepustiť cez sitko. Odvážil som ju a dostal som 55 % výťažok hlavnej látky.

Ale dnes večer to nechám vyvetrať a zajtra to opäť odvážim, aby som zistil, či sa zachoval predchádzajúci výkon.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
O koľko by sa dala výroba touto metódou škálovať bez toho, aby to poškodilo výkon o 60 - 70 %?

Aké vybavenie by bolo potrebné? Chcel by som zvýšiť výrobu na minimálne 50 g na varenie.

Majú všetky zložky rovnakú škálu?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Produkt vyzerá celkom čisto, prijmite moju gratuláciu. S akými výzvami ste sa stretli? Možno máte nejaké otázky?
 
Last edited:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
70 % je dobrá výťažnosť
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Výzvou ako takou bolo urobiť prvý krok. Potom už ide všetko ako po masle. Aj keď reakcia, keď obsah vylejete do hliníkového amalgramu, ma, priznám sa, trochu desí.

Budem pokračovať v niekoľkých ďalších syntézach s týmito pomermi a množstvami, aby som si to precvičil.

Položil som pár otázok o niečo vyššie nad mojím príspevkom.

O koľko by sa dala výroba touto metódou rozšíriť bez toho, aby sa poškodil výkon o 60 - 70 %?

Aké vybavenie by bolo potrebné? Chcel by som zvýšiť výrobu na minimálne 50 g na jedno varenie.

Škálujú sa všetky komponenty rovnako?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Áno, blahoželáme k syntéze!
zväčšite reakčnú banku a správne kontrolujte teplotu
ako už povedal @William Dampier
 
Last edited:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Nemám veľa skúseností, ale 20 l banka a množstvá na použitie x10. Nebude to trochu zložité na ručnú manipuláciu?

Čo by bolo potrebné? Rotačnú odparku v ľadovom vodnom kúpeli?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ľadový vodný kúpeľ a horné miešadlo. Ukázal som príklad, najprv môžete vykonať 100 g a postupne zväčšovať svoju syntézu, aby ste sa vyhli pokazeniu činidiel.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Môžem namiesto alkalickej vody použiť destilovanú vodu?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Ide o zmes kyseliny octovej, p2np a IPA, ale objavila sa z toho farba, prečo?
S vedomím, že p2np bol uložený v mrazničke? Čo si myslíte o tejto zmesi?
 

Attachments

  • ziEgbxtnj5.png
    ziEgbxtnj5.png
    240.7 KB · Views: 340
  • C0iu8PEYdA.png
    C0iu8PEYdA.png
    346.6 KB · Views: 379

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
p2np nízka kvalita alebo zámena s inými činidlami
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Rozmýšľal som, aké je správne množstvo dusičnanu ortuťnatého na amalgamáciu. Nemám dusičnan ortuťnatý ani chlorid ortuťnatý, takže musím použiť metódu s kyselinou dusičnou, avšak množstvo uvedené vo videu na syntézu dusičnanu ortuťnatého je 5 ml, čo je približne 25 % obsahu ortuti v teplomere.

Vo videu, v ktorom sa používa už vyrobený suchý dusičnan ortuťnatý, sa uvádza 0,1 g dusičnanu ortuťnatého. To zodpovedá približne 62 mg ortuti. Vo videu s dusičnanom ortuťnatým/teplomerom sa navrhuje použiť 1/4 celkového množstva (5 ml z 20 ml), čo predstavuje najmenej 250 mg ortuti, ak teplomer obsahuje 1 g (bežne sa uvádza obsah ortuti medzi 0,6 a 3 g). To je dosť podstatný rozdiel (X4).
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ďalšia otázka. Môžete `prehnať` amalgamáciu napr. použitím príliš veľkého množstva dusičnanu ortuťnatého? Pokúsil som sa vyrobiť amalgám, ale nejako sa mi rozpadol, celé sa to stalo veľmi rýchlo, dobre pod 15 minút a väčšina mojej fólie sa zmenila na `kal`. Nejaké tipy, ako vystihnúť správny čas a ako reakciu spomaliť? Ospravedlňujem sa, ak je to niečo veľmi zrejmé, ale aj tak sa mi to podarilo pokaziť, aj keď som sledoval príznaky ako bubliny atď.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ahoj Patton, v istom zmysle áno, keďže si skutočne uviedol pomer 1300:1 pre Al:Hg, čo približne zodpovedá 0,1 g čistého Hg(NO3)2 uvedeného vo videu. Na druhej strane stále neviem, prečo sa čerstvý dusičnan ortuťnatý uvádza v inom pomere, alebo (ďalšia možnosť) kde sa môj výpočet mýli. To vlákno je veľmi užitočné, ďakujem za zamyslenie.
 
Top