Syntéza amfetamínu z P2NP prostredníctvom Al/Hg (video)

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Bola vložená do mrazničky a stala sa takouto, je užitočná alebo je poškodená?
 

Attachments

  • eDdy36CqfB.jpeg
    eDdy36CqfB.jpeg
    413 KB · Views: 381
  • 3neaqLW1fI.jpeg
    3neaqLW1fI.jpeg
    2.6 MB · Views: 414

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Mám takýto kondenzátor a banku, sú vhodné na tento proces syntézy?
 

Attachments

  • CfzsEmUTOi.jpeg
    CfzsEmUTOi.jpeg
    53.8 KB · Views: 363

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
S tým sa naozaj nedá vyrukovať. Kedysi som mal podobnú banku/kondenzátor a tiež bola dosť malá, takže ak je to rovnaká veľkosť, museli by ste dosť zmenšiť. Máte nejaké iné banky?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Vyskúšali ste rekryštalizáciu? Rozpustíte ju v takmer vriacej IPA (pričom použijete len toľko horúcej IPA, aby sa rozpustila - to je veľmi dôležité), potom ju necháte pomaly vychladnúť a keď sa objavia kryštáliky, prefiltrujete ju. Patton má tému s podrobným návodom.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Išlo mi o to, že vo videu sa líši množstvo HgNO3 (kde sa používa prášková forma) a vo videu HgNO3, kde sa čerstvo pripravuje z Hg a kyseliny dusičnej. V druhom prípade sa používa 5 ml, čo je asi štvrtina Hg z teplomera, teda oveľa viac ako 0,1 g čistého dusičnanu ortuťnatého (ktorý obsahuje 0,062 g elementárnej ortuti). Neviem, prečo je tento rozdiel.
 

Louis Pasteur

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 17, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Dobrý deň.

Mám problém s touto reakciou. Pokúsil som sa ju vykonať dvakrát. Používam laboratórne činidlá a laboratórne sklo. Reagenty som úmerne zmenšil, pretože používam 1l banku. Problém sa objaví, keď sa pokúsim znížiť P2NP pomocou amalgámu hliníka.

Pripravím roztok P2NP a zahrievam ho len natoľko, aby sa kryštály rozpustili.

Na mletie hliníka na malé guľôčky používam mlynček na kávu - ako sa píše v súhrne o hliníkovom amalgáme (Al/Hg).
Po pridaní HgCl2 prilejem 0,5 l studenej destilovanej vody. O 10 minút neskôr sa začne reakcia.

Prvýkrát som počkal, kým sa už netvorili malé bublinky a všetok hliník plával, voda - zakalená sivá. Dvakrát som ju prepláchol malým množstvom studenej destilovanej vody, dôkladne som ju vysušil. Pridal som roztok P2NP, k žiadnej reakcii nedošlo. Všimol som si, že P2NP čiastočne vykryštalizoval. Pokúsil som sa reakciu naštartovať teplom, ale bezvýsledne.

Druhýkrát som vodu z amalgámu vypustil, keď sa objavilo veľa malých bubliniek a väčšina hliníka sa vynorila, voda bola zakalená do šeda. Ešte raz - dvakrát som ju prepláchol malým množstvom studenej destilovanej vody, dôkladne som ju vysušil. Po pridaní P2NP bol výsledok identický ako pri prvom pokuse. Zahrievanie zmesi nepomohlo.

Čo robím zle? Čo by som mal zmeniť? Máte nejaké návrhy?
Budem veľmi vďačný za akúkoľvek pomoc :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Možno je dôvodom, že ste ho vysušili. Naučte sa túto metódu.
 

habacha

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 19, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Áno, je to užitočné
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Dobrý deň,

Mám ten istý problém, až na to, že som sa o to pokúsil už najmenej 6-krát. Žiadna reakcia. Ak to nechám bežať tak dlho, kým je nejaká aktivita, potom Al zmení farbu na čiernu a výrazne sa zmenší jeho objem, po pridaní P2NP/GAC/IPA `zmrzne` s nejakou žltobielou zrazeninou. Nepomáha ani zahrievanie, dokonca ani zahrievanie blízko varu. Ak pustím Amalgám, kým všetko pláva a väčšina bubliniek ustúpi, nedostanem žiadnu reakciu. Teraz mám veľa P2NP na rekryštalizáciu. Možno používame nesprávnu fóliu?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Režim 5gm P2nP plechovky
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ak si na prepláchnutie amalgámu vyhradíte príliš veľa času a amalgám úplne zreaguje, môže jednoducho chýbať podnet na reakciu. Zmena by sa mala vykonať relatívne rýchlo. Na začiatku som vynechal oplachovanie vodou a zakaždým sa mi podarilo dosiahnuť reakciu. Teoreticky môžete pridať roztok P2NP do hliníkovej fólie a potom ortuťovú soľ, a to úplne bez predchádzajúceho použitia vody. Táto reakcia sa vždy podarí, ale pri väčších množstvách by sa mala používať veľmi opatrne, pretože reakciu už nie je možné chladiť a kontrolovať. Výťažky sú tiež čisto otázkou šťastia. Tu sa nevytvára žiadny správny amalgám na redukciu, v skutočnosti sa tak buduje toxická, žieravá a horúca sopka. Človek však radšej varuje ľudí skôr, než sa sami úplne bezradne pustia do veci.
 

Louis Pasteur

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 17, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Dobrý deň.

Reakciu som vykonal v menšom rozsahu - 1 g P2NP.

Keď sa hliník začal rozpadávať na menšie kúsky(v dôsledku miešania), scedil som ho, potom som pokračoval pridaním 2 ml studenej destilovanej vody. Roztok P2NP bol pridaný. Reakcia sa začala okamžite. Nevyskytli sa žiadne ďalšie problémy. Konečný produkt vyzeral skvele.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
To znie dobre, je to len otázka času, nikdy nezískate dokonalý amalgám ani nedosiahnete dokonalú realizáciu P2NP. Roztok P2NP môžete tiež zohriať na 50 °C, aby sa kryštáliky tak rýchlo nezrážali (to zabráni redukcii s amalgámom), tiež malé množstvo ortuťovej soli by malo byť schopné nepriamo reštartovať reakciu, ak v roztoku ešte zostal hliník.

Inak cvičte a znova cvičte, kým nebudete vedieť, ako na to, nie je to naozaj ťažké.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
P2NP má tendenciu rozkladať sa pod vplyvom svetla, tepla a kyslíka. Stáva sa hnedým/červenkastým. Najlepšie skladovanie je pri teplote približne 5 °C v tme a v dobre uzavretej nádobe. Tu existuje len možnosť rekryštalizácie so značnou stratou P2NP.
Vo veľmi malom rozsahu by to bolo možné.
Myslím si, že 5 g P2NP a 6 g Alu fólie, 50 ml IPA a 25 ml ľadovej kyseliny octovej je na 250 ml banky veľa, skúste 500 - 1000 ml alebo s menšou škálou 1 g P2NP.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
1) Uistite sa, že používate hliníkovú fóliu bez iných prvkov.
2) Vyskúšajte, ako vaša fólia reaguje s ortuťou, kým úplne nezmizne. Vizuálne zhodnoťte jednotlivé kroky amalgamačnej reakcie a zapamätajte si, v ktorom bode ju treba premyť vodou.
3) Vykonajte jednu redukčnú reakciu bez premytia fólie a zaznamenajte výsledky na porovnanie.
4) Príliš malé kúsky fólie podporujú veľmi prudkú reakciu Al+H2O a nemusíte stihnúť vykonať redukčnú reakciu P2PN. Skúste preto zväčšiť veľkosť kúskov fólie.
5) Ak ste fóliu umývali príliš dlho, hliník sa mohol deaktivovať a opäť sa pokryť oxidovým filmom. V takom prípade musíte pridať časť dusičnanu ortuťnatého a vykonať amalgamáciu znova. Niektorí chemici, keď vidia, že redukčná reakcia sa zastavila a väčšina fólie zostala nezreagovaná, pridajú do banky so všetkými vloženými činidlami vrátane roztoku P2NP štipku dusičnanu ortuťnatého, a tak amalgamácia prebieha priamo s redukčnou reakciou.
 
Last edited by a moderator:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Aký je správny spôsob rekryštalizácie p2np ?
 
Top