Syntéza amfetamínu z P2NP prostredníctvom Al/Hg (video)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Áno, to bude vždy fungovať správne, ale nikdy nebudete mať rovnaký výnos na pravidelnej báze, pretože je to hazard, pokiaľ nemáte slušný amalgám. Koniec koncov, mám rovnaký problém. Optimálna reakcia by bola úplná premena hliníka na amalgám, t. j. pridať presne správne množstvo ortuťovej soli a potom po redukcii nemať v banke žiadny pevný hliník/amalgám, pretože tým sa všetko premenilo pomocou P2NP.
Jednoducho má väčší zmysel počkať prvýkrát po pridaní ortuťovej soli, kým úplne nezreaguje, t. j. nevytvoria sa už žiadne bubliny, a potom začať redukciu P2NP s novou ortuťovou soľou a zvyšným hliníkom, ktorý je určite ešte v banke. Ak sa redukcia zastaví a v banke je stále hliník, bude potrebné ďalšie pridanie ortuťovej soli na premenu týchto zvyškov s P2NP.
Myslím si, že po tom všetkom, čo som sa tu dozvedel, by sme mali postupovať týmto spôsobom.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Opravte ma, ak sa mýlim, ale nemôžeme čakať, kým sa reakcia dokončí, pretože potom sa všetok hliník spotrebuje a premení na Al:

{\displaystyle {\ce {2Al + 3Hg^2+ + 6H2O -> 2Al(OH)3 + 6H+ +3Hg}}}

{\displaystyle {\ce {Hg + Al -> Hg*Al}}}

{\displaystyle {\ce {2 Hg*Al + 6 H2O -> 2 Al(OH)3 + 2 Hg + 3 H2}}}

Musí existovať "ideálny moment", keď je väčšina Al vo forme HgAl, čo je forma schopná redukovať P2NP na amfetamínovú bázu. Práve tvorba H2 spôsobuje vznik bublín a bude prítomná dovtedy, kým sa všetok Al nepremení na 2Al(OH)3, čím sa Al stane nereaktívnym.

Možno je potrebné starostlivo zvoliť počiatočné množstvo HgNO3 (alebo HgCl2) tak, aby Hg bolo dostatočné na to, aby v jednom bode bolo maximálne množstvo HgAl. Ak na konci redukcie P2NP nezostane vôbec žiadna fólia, potom existuje riziko, že zostane nezreagovaný P2NP.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Myslím si, že žiadne ďalšie bubliny sa nevytvoria, len čo zreaguje tá časť hliníka, ktorá bola prístupná, vo vode neplávajú žiadne molekuly, hliník je kov, ktorý sa musí odstraňovať po vrstvách, obrazne povedané. To znamená, že pod vrstvou je stále dostatok konvertibilného hliníka, ktorý môže reagovať na HgAl a potom redukovať P2NP, t. j. reťazová reakcia sa skončí hneď, ako sa poškriabe povrch fólie. Potom sa voda odčerpá a amalgám vytvorí v spojení s atmosférickým kyslíkom vrstvu oxidu, čím sa amalgám opäť stane nereaktívnym. Pridá sa náš roztok P2NP a my nemáme k dispozícii reaktívny amalgám, takže opäť pridáme veľa ortuťovej soli, ktorá spustí reakciu a redukciu, viditeľnú podľa množstva malých bubliniek, ktoré sa objavia, kým P2NP nezreaguje.
Zvyčajne tam máme prebytok fólie, aby sme premenili všetok P2NP, ale ak na konci zostane ešte veľa hliníka, redukcia nie je úplná a nie všetok P2NP bol premenený, čo znamená menší výťažok, a to znamená, že sme nevytvorili dostatok amalgámu na premenu všetkého. Čo urobíme, ak nebudeme čakať, kým sa počas amalgamácie už nebudú dvíhať bublinky.
Môj názor, neviem to.
Žiadny hliník a žiadne uskutočniteľné P2NP by bolo teoretické optimum, ktoré sa nikdy nedosiahne.
 

BlueSolomon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ahoj, kamaráde, veľmi pekne ti ďakujem za toto vid, naozaj úžasné, nie som chemik, takže mám tonu pochybností, z ktorých najdôležitejšie sú: Nechcem sa na výsledný produkt vykašľať s hliníkom a už vôbec nie so soľami ortuti, takže moja otázka: ak ide o to, aby sa redukcia robila pomocou voľného vodíka, prečo nepoužiť vodíkovú fľašu a vodík rozprašovať na roztok izopropanolu + p2np. Viem, že táto otázka musí byť super hlúpa, ale ako som povedal, nie som chemik a rád by som sa vyhol robeniu amalgámu, nekonečná vďaka vám všetkým na tomto fóre a špeciálne tomu, kto nahral vid + návod.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Plynný vodík je BAAD, mmkey? Veľmi ľahko ide na dračku. A nejde o plynný vodík, ale o redukciu, ktorá je podstatou. Plynný vodík vzniká ako vedľajší produkt tejto reakcie.
Existuje aj iný spôsob, pri ktorom sa používa borohydrid sodný a chlorid meďnatý. Vhodná pre menšie dávky.
TU JE
Žiadna ortuť, žiadny hliník.

Ale toto je najjednoduchší spôsob. Aký máte problém s hliníkom? Nie je toxický.
Dusičnan ortuťnatý je hnusný, to áno, ale ak konečný produkt dobre opláchnete a rekryštalizujete, nemali by ste mať žiadne zvyšky, ktoré by stačili na to, aby niekoho otrávili aj pri i.v. použití.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Dusičnan ortuťnatý je rozpustný v acetóne, takže premytie acetónom na konci by malo odstrániť zvyšok. Je tiež nerozpustný v alkohole, takže v konečnom produkte by ho aj tak nemalo byť veľa.
 

aladdin_2

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
chcem tiež získať informácie o tom, ktorý krok (ktoré kroky) tohto postupu zabraňujú kontaminácii ortuti v konečnom výrobku a aké ďalšie kroky možno urobiť, aby sa zabránilo možnej kontaminácii? všetky písomné informácie o podobných redukciách al/hg vždy zdôrazňujú nebezpečenstvo manipulácie so soľami ortuti rozpustnými vo vode, ale takmer NIKDY sa nehovorí o možnej kontaminácii... prečo?

iste, ale mýlim sa a myslím si, že dusičnan ortuťnatý sa na konci redukcie neregeneruje? mal by to byť kov ortuti, ktorý zostane po spotrebovaní všetkého hliníka a jeho premene na Al(OH)3. za predpokladu, že pripravený amalgám na začiatku dobre premyli, aby odstránili ortuťnatú soľ, možnými zdrojmi kontaminácie ortuťou by boli (1) kov ortuti prítomný na konci reakcie a (2) nezreagovaná amalgámovaná ortuť.

vzhľadom na všadeprítomnosť tohto postupu a nedostatok prípadov otravy ortuťou v správach súvisiacich s používaním látok pripravených touto metódou sa zdá, že postup je pomerne nepriestrelný, pokiaľ ide o kontamináciu ortuťou v konečnom výrobku, ale môže niekto vysvetliť prečo? chápem, že akákoľvek elementárna ortuť sa dá pomerne ľahko odstrániť vzhľadom na jej hustotu ako kvapaliny, ale čo možnosť nezreagovanej amalgamovanej ortuti?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Riziko otravy je totiž počas syntézy pri manipulácii s toxickými soľami ortuti oveľa vyššie ako pri konzumácii konečného produktu. Hliníkový amalgám je veľmi reaktívny a na konci syntézy sa už mení na ortuť. Elementárna ortuť nie je príliš toxická pri perorálnom požití, oveľa horšie je vdychovať jej výpary.

Kedykoľvek som sa pokúsil amalgám umyť (aj raz, nieto ešte X3), reakcia sa zastavila, možno ešte stále nevybieram správny okamih a mohol by nastať moment, keď by amalgám umytie aj prežil (bolo by mimoriadne užitočné a veľmi by som ocenil, keby niekto skúsenejší zverejnil obrázky alebo krátke video, na ktorom by boli zobrazené zábery tohto ideálneho momentu).

Na druhej strane vidím veľmi malú šancu, že by sa do finálneho výrobku dostala ortuťová soľ. Nie je rozpustná v IPA a potom je tu acetón. Počas procesu filtrovania zvyčajne dvakrát premyjem. Šanca na kontamináciu je veľmi malá.

Dve súvisiace otázky pre odborníkov/každého, kto pozná odpoveď:

1. Existuje prístupná analytická metóda na kvantifikáciu kontaminácie buď zo vzorky, alebo z plazmy?
2. Pozná niekto spôsob, ako ´odstrániť´ filtrovanú tekutinu? Necítim sa na to, aby som kontaktoval nejakú organizáciu, pretože takto by sme skončili na nejakom zozname a pod dohľadom. Robí niekto nejakú elimináciu ortuti doma?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Pán Patton, ak ste to počuli, povedzte nám, prosím, či by Raman mohol identifikovať dusičnan ortuťnatý z konečného produktu?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Mám prešlý dusičnan ortuťnatý, má to vplyv na kvalitu syntézy?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, závisí od výkonu lasera. Podľa môjho názoru je lepšie riešiť váš výrobok vo vode a zaplatiť za analýzu vody na prítomnosť kovového Hg. Je to najjednoduchší a najšikovnejší spôsob. Nikto vám nebude kontrolovať vodu na organické látky, ak si zaplatíte len za kov.

P.S. Odpovedzte mi v komentároch alebo mi zavolajte cez @, uvidím to rýchlejšie.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Reakcia amalgámu s nitropropénom funguje prvých 5 minút a potom nedochádza k žiadnej reakcii, aký je teda dôvod?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Dobrý deň, používam kyselinu sírovú 96% čistú
je to to isté, čo používa tento chlapík ?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Neviem, čo používa, ale 96 % je v poriadku, len pozor pri pridávaní do rozpúšťadla, pri kontakte sa rozstrekuje.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Počuli ste niekedy, že soľ leží 7 miliónov rokov v zemi, potom sa ťaží a jej trvanlivosť je len 2 roky?
Za normálnych okolností ide o reťazovú reakciu, ktorá sa zastaví až vtedy, keď jedna z látok už nie je k dispozícii, povedal by som, že amalgám chýba, pretože je príliš zle pripravený, alebo preto, že vrstva oxidu opäť pokrýva amalgám, to by mohla byť napríklad možnosť. Skúšali ste niekedy znovu spustiť redukciu s nejakou ortuťovou soľou?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Pridávajte viac ortuti a času, kým sa nepridá propén. Uistite sa, že v zmesi je dostatok vody alebo kyseliny na výrobu vodíka
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Reakcia je prudšia len s vodou? Alebo nie je žiadny rozdiel?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Používam ho aj s A-olejom, ale nikdy nie čistý urobil som na 100 ml oleja 10 gr 96 % a 17 gr vody, je to stále oveľa lepšie ako 37 %, ktoré nájdete v everyware
reakcia je oveľa lepšia, ak ho zmiešate tesne pred použitím .
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Zrážate sa s vodou? Sulfátová forma je rozpustná vo vode. podľa toho, čo som pochopil, by sa malo použiť bezvodé alebo takmer bezvodé rozpúšťadlo.
Aké sú vaše výťažky?
 
Top