Syntéza amfetamínu z P2NP prostredníctvom Al/Hg (video)

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pokiaľ je v ňom dostatok hliníka, vaše soli ortuti sa ním pohltia, zmenia sa na kovovú ortuť a vytvoria zliatinu s Al. teraz sa opláchnutím zbavíte zvyšných solí rozpustných vo vode a extrakciou rozpúšťadlom zabezpečíte minimálnu kontamináciu (kovová ortuť ani soli nie sú vo vode príliš dobre rozpustné). tieto extrakty sa vysušia sušiacim prostriedkom, čím sa ďalej odvedie voda a jej kontaminanty. ak sa po týchto krokoch stále cítite neisto, môžete pokračovať a destilovať parou.
Ak chcete destilovať kyselinu sírovú, môžete použiť IPA.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Na čistenie hliníka robím to, že ho niekoľkokrát opláchnem destilovanou vodou, ale stále vychádza špinavý šedý, znamená to, že je znečistený, alebo prečo sa to deje?
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Je možné koketovať doma (nie viac ako 10 g P2NP)
Mali by ste používať plynovú masku? ( kvôli hg)
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
1. Dobré vetranie
1. Ochrana očí
2. ochrana tváre
2. ochrana rúk
3. plynová maska -??? ok! - Viete, aký typ filtra je potrebné použiť??
hg je otrava, ale prosím, myslite na to, že vaša babička možno rozbila pár hg teplomerov....
HLAVNÝ PROBLÉM je jesť hg necítiť, nedotýkajte sa tváre, najmä pier, očí, nejedzte ani nepite pred umytím. buďte opatrní, keď idete na toaletu ;)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Viem určite, že Nemecko má zber pre bezplatný chemický odpad, možno ho máte aj vy.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Tak to v ňom môže byť tiež.
Ale dúfam, že sa nepýtajú a nesledujú.
Musím to skúsiť s niečím poriadnym
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Odpadovú vodu môžete tiež upraviť hydroxidom sodným a potom sírou, aby sa dala splachovať, ale nie som na 100 % informovaný o podrobnostiach , možno je postup iný, opýtajte sa odborníka.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Dobrý deň, niekoľko otázok

1.- Namiesto dusičnanu ortuťnatého (II) mám chlorid ortuťnatý. Musím použiť 0,1 g chloridu ortuťnatého (HgCl2)?
2.- Mám kyselinu octovú 80%, takže som použil 62,5 ml. Je to v poriadku?
3.- Roztok kyseliny sírovej som pripravil v IPA? Je to v poriadku? alebo musí byť acetón?

Vďaka
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pokiaľ je to ortuťnatý a nie chlorid ortuťnatý, áno, to isté. možno o niečo viac, možno menej, na tom až tak nezáleží.
Túto reakciu môžete uskutočniť len v IPA a vode, takže áno
Áno, je to v poriadku, acetón je lepší, ale áno
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Veľmi pekne ďakujem za vašu rýchlu odpoveď!
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, prečítal som si takmer všetky komentáre, viem, že môžem použiť HgCl2 namiesto Hg(NO3)2
Ale môže mi niekto, kto to skúšal použiť, povedať, koľko HgCl2 musím použiť na 10 g P2NP. Niekto povedal, že na tom veľmi nezáleží... Ale ja si chcem byť istý, že použijem optimálne množstvo.
Taktiež najkoncentrovanejšia kyselina sírová, ktorú som našiel v zoznamoch na fóre, píše sa tam min95% bude táto koncentrácia fungovať.
Takže ak tých 5 % v kyseline je obsah vody, pokazí to padanie soli.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Vždy sa len snažím, aby bol obsah Al v rozmedzí 0,1 g/10-12 g, v tomto prípade je lepšie trochu viac ako trochu menej. dobrým indikátorom je, že vám hliník pláva na hladine, ak uplynul nejaký čas a na dne je stále hliník, pridajte ešte kvapku, dobre zatočte, dajte tomu minútu alebo dve a vypustite. ale to sa mi stáva zriedkavo, 0,1 g je väčšinou perfektné. používal som chlorid, oxid, octan, dusičnan, všetky sa dobre amalgamujú s 0,1 g.

Je to pre mňa konflikt záujmov odpovedať na druhú otázku, ale aj tak to urobím. ak je váš organický extrakt dobre vysušený (30-1h MgSO4 siccum), nemali by ste si ani všimnúť rozdiel medzi 95 a 98 sol. Ak akýmkoľvek spôsobom používate kyselinu s nižšou koncetráciou, pomáha dať hmotu do mrazničky, aby sa trochu znížila rozpustnosť, a filtrovať za studena najlepšie vo vákuu.
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Ďakujeme za užitočné informácie.
V titulkoch videa sa uvádza 1:30 MgSO4 k extraktu, znamená to 1 diel na hmotnosť na každých 30 dielov extraktu, alebo to znamená niečo iné ?
Ako môžem zistiť, či je môj MgSO4 bezvodý, predávajú ho v lekárni, ale vedeli ste, či je tento bezvodý ?
Bude rýchlejšie schnúť, ak ho použijem veľa, alebo je tam nejaký limit ?

Keď je extrakt zmiešaný 1:1 s IPA, môžem kyselinu ešte rozpustiť aj s trochou IPA, aby som sa vyhol prípadnému prebytku kyseliny?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Možno extrakcia nie je správny termín, ak nemáte na mysli extrakciu vody, ale tak či onak. je to dobrý odkaz na sledovanie (1:30), kým sa v tom zorientujete, ja len pridávam od oka, pričom na dno vložím asi prst alebo dva (odhliadnuc od dutín).Možno použiť viac sušiaceho prostriedku a môžu pomôcť pri veľmi mokrom roztoku, ak máte viditeľnú vrstvu vody, mali by ste pridať viac, ak je sol. jednoducho zakalená, pridáte menej. ak ste pridali trochu a nevidíte vyčistenie sol. pridajte trochu viac. nie príliš veľa, pretože to môže zadržať časť vášho organického materiálu, použite zdravý rozum.
Ten v lekárni je heptahydrát, čo znamená, že na každú 1 molekulu síranu pripadá 7 molekúl vody. obsah vody môžete otestovať vykonaním kalcinácie. 1-2 hodiny pri 100 C, 4 hodiny pri 500 C , 4 hodiny pri 1000 C, odvážte pred a po a rozdiel je voda. samozrejme, je to podľa analytickej normy, môžete to vypustiť pri 300 C v bežnej peci a získať podobné výsledky.
Áno, je dobré použiť dilutovanú kyselinu sírovú. Mohlo by dôjsť k lokálnemu prekysleniu s konc.
Majte na pamäti, že po vysušení skúste kvapku alebo dve, uvidíte, ako sa to vyzráža, možno nebudete potrebovať dilutáciu. ak sa to vyzráža dobre, môžete skúsiť pridať trochu studenej ipa po dosiahnutí správneho pH, uvidíte, či sa vylúči viac, ak áno, pokračujte v pridávaní, ak nie, hoďte tú sračku do mrazničky a dajte jej pár hodín. budete môcť dekantovať väčšinu rozpúšťadla s minimálnymi stratami a filtrácia produktu bude rýchla a jednoduchá.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Aha, a pomáha pripraviť si roztok na zrážanie a bazifikáciu vopred a zaparkovať ich v mrazničke, To pomáha zlepšiť výťažok v menej ako ideálnych podmienkach.
 

Jcjchh

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Čo ak nepoužívam vákuový zdroj?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Dobrý deň,
Mám otázku týkajúcu sa laboratórneho vybavenia,

Aké iné druhy materiálov okrem borosilikátového skla možno použiť ako reaktor?
Ovplyvnilo by to kvalitu syntézy?

Aké zariadenie sa odporúča na syntézu 500 P2NP g?

Ďakujem
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
PP. HDPE alebo dokonca kov, ak na celý vnútorný povrch nanesiete ochrannú vrstvu PTFE.
Hlaveň v sude, takže ju môžete chladiť a zahrievať. Veľký kondenzátor z rúrky v rúrke. otvor pre kondenzátor, otvor pre teflónový adaptér na miešanie nad hlavou (alebo veľký vrták na miešanie cementu pripojený k regulátoru). váš hliník musí byť hrubší ako reakcie pod 50-100 g, oveľa hrubší, inak pôjde von kondenzátor.Hovorí sa, že limit je 100 g, ale som dosť presvedčený, že sa dá škálovať oveľa viac. viem tu o 1 človeku, ktorý touto metódou robí 1 kg reakcie a podľa jeho slov trvá amalgamácia "hodiny" a používa sa hliníkový plech.
 
View previous replies…

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Ďakujeme veľmi pekne!!

Používam sklenenú banku s objemom 5 l na syntézu aprx 30-40 g...
Ale chcem vyskúšať nejaké väčšie..

Rád by som si urobil vlastné zariadenie "urob si sám", aby som reakciu zväčšil.

Uvažoval som o použití prázdnej 25/50-litrovej fľaše určenej na chemické produkty.

Je to dobrý nápad?
Ovplyvnilo by to kvalitu syntézy, ak by sa použilo plastové zariadenie?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dobre sa mi pracovalo s 0,25-3 mm "plechom" ,hovorím v úvodzovkách, pretože sa dá ľahko ohýbať rukou. Rezal som na malé rozmery a robil 1-2 sekundy blitz v kávovom grinde/blenderi len pre trochu povrchu
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
3 mm hliník, pre aké množstvo p2np sa odporúča?
Melie sa dobre pomocou mlynčeka na kávu?
 
Top