Izomerizácia kanabidiolu (CBD) na psychoaktívne kanabinoidy

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
@William Dampier Veľmi si cením vaše postrehy. Ešte raz vám ďakujem. Odvádzate tu hrdinskú prácu. Mali by sme vytvoriť vlastné Nobelove ceny za darknet, pretože tu jednoznačne pomáhate ľudstvu.

Vie niekto o spôsobe, ako urobiť CBD rozpustným vo vode (ak je to vôbec možné)? Našiel som na YouTube obchody, ktoré predávajú CBD rozpustné vo vode a mám podozrenie, že je to nejakým spôsobom "trik" s roztokom, v ktorom je CBD, ale ako to robia?

Pýtam sa preto, lebo čistý "pitný" etanol tu stojí veľa z daňových dôvodov (Alkohol na pitie je silne zdanený, takže zdaňujú aj etanol, aby ho ľudia nekupovali a nevytvárali si z neho vlastné "mesiačiky"). Možno by som mohol použiť Metanol? Hádam by som mohol použiť aj nejaký olej, napríklad Toluén (?), ale rozmýšľal som, že by mohlo byť lacnejšie použiť namiesto toho len destilovanú vodu (v ktorej sa CBD nerieši dosť dobre, čo má za následok uväznenie CBD vo vlastnom oleji, ktorý sa nedotýka roztoku. Bohužiaľ nemám miešaciu horúcu platňu, mám horúcu platňu a miešaciu platňu, ale sú to samostatné jednotky).

Ospravedlňujem sa, ak sa pýtam noob otázky: O chémiu som sa začala zaujímať len nedávno a ľutujem, že som ju neštudovala namiesto toho, čo robím teraz.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Mali by ste si pozrieť knihu, ktorú napísal "Michael Valentine Smith", čo je pseudonym ďalšieho známeho psychedelického chemika a jednoducho fantastického chemika so všetkým, s názvom Psychedelická chémia. Bola napísaná, myslím, v 70. rokoch. Je v nej dosť veľa aj o chémii konope... tieto veci nie sú nové, ani anológie, ktoré HLAVNE robila vláda USA.
je to smiešne, pretože vo filmoch ako Pineapple Express to vyzerá, akoby americká vláda vyvinula najsilnejšiu trávu na svete.
Prečo by sa namáhali, keď na D9-THCO pracovali chemici! Pamätajte si, že väčšina Thco, ktoré sa predáva po celom svete, je d8-thco, ktoré je podľa mňa o dosť slabšie.
Je to dobrá kniha, hoci som si istý (no, ja viem), že veci sa dosť posunuli, pokiaľ ide o niektoré syntézy - je to ako pihkal, ktorý je teraz zjavne zastaraný, pokiaľ ide o dostupné prekurzory - z väčšej časti.
Myslím, že veľa ľudí vidí, že je to "len varenie CBD v kyseline - akákoľvek kyselina a dostanete 100% d9-THC - nehovorím, že vy, ale iv videl idiotov na Reddit pýtať sa na to s 0 analytické vybavenie - to je vec, ktorá ma desí o práci vec akékoľvek kanabinoidy - sú tak lepkavé a všeobecne nepríjemné! Def som premýšľal o tom, že to urobím sám a potom som si to radšej rozmyslel, keď som si uvedomil, že neexistuje žiadny spôsob, ako skontrolovať, čo máte, pokiaľ nie ste pripojení k uni, v podstate.
Mimochodom, Hamilton má s ním skvelý podcast, počas 2h diskusie sa objavia naozaj zaujímavé veci.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Izomerizácia CBD na THC pomocou kyseliny citrónovej

Prosím, dbajte na bezpečnosť, pri vykonávaní experimentu aspoň predstierajte, že ste profesionálny chemik, noste okuliare a rukavice a majte po ruke hasiaci prístroj

Je dôležité poznamenať, že tento postup je navrhnutý tak, aby sa použili ľahko dostupné materiály a činidlá a aby sa CBD na THC premenil čo najefektívnejšie, a to z hľadiska výťažnosti aj časovej efektívnosti, a nedá sa porovnať s profesionálnymi laboratórnymi technikami.

Reagencie.
Kyselina citrónová
CBD
Destilovaná voda
Hydrogenuhličitan sodný alebo uhličitan sodný
Nepolárne rozpúšťadlo

Zariadenie:
Malá banka (varnú banku nenapĺňajte viac ako do polovice)
malý leibigov kondenzátor (200 mm bude stačiť)
Malé čerpadlo pre kondenzátor, môže byť akváriové čerpadlo
Malá rúrka na pripojenie kondenzátora
Malé vedro na umiestnenie čerpadla
zdroj tepla vhodný pre vašu banku, najlepšie ohrievací plášť s magnetickým miešaním
testovacie prúžky na PH
Váha s presnosťou na gramy
dávkovací lievik


Izomerizácia.

Určite veľkosť svojej dávky a potom určte, koľko vody chcete použiť. Môžete ísť až na 1gr H2O:1gr CBD, ale môžete použiť aj viac vody, aby ste si uľahčili mechaniku. Pre 1g dávky zvyčajne používam 5g vody, pre 5g dávky zvyčajne používam 10g vody.

Do varnej banky pridajte požadované množstvo destilovanej vody pomocou malej miešacej tyčinky. Na tento účel pridajte aspoň 15 % hmotnosti vody do bezvodej kyseliny citrónovej, potravinárskej. (Takže 1 g vody bude obsahovať 0,15 g kyseliny citrónovej, nezáleží na tom, koľko CBD použijete). Pripojte spätný chladič k banke a zaistite ho kovovými svorkami a svorkami na trubice. Naplňte kondenzátor a nechajte akváriové čerpadlo nepretržite bežať. Zapnite miešanie na ~75 otáčok za minútu, zahrejte na ~120C a roztok priveďte do varu. Refluxujte 4 až 12 hodín v závislosti od požadovanej zmesi CBD/D8/D9. Čím dlhšie reakcia prebieha, tým viac D8 získate a menej D9. Ja uprednostňujem približne 8 hodín. Môžete vykonať testy malých dávok, aby ste zistili, aký čas refluxu prinesie produkt, ktorý sa vám páči. Ak chcete 100 % D8, reakciu spúšťajte 10 až 12 hodín alebo dovtedy, kým test nebude negatívny.

Následná úprava.

Neutralizácia: Po uplynutí stanoveného času vypnite zdroj tepla a nechajte roztok vychladnúť na izbovú teplotu. Nezabudnite, že váš cieľ je nerozpustný vo vode a pri izbovej teplote je pevný. Po ochladení by v banke mali plávať veľké kusy tuhého produktu na povrchu vody a mali by byť prilepené k stenám banky. Neutralizujte kyselinu citrónovú pomocou hydrogenuhličitanu sodného (3 móly hydrogenuhličitanu sodného na 1 mol kyseliny citrónovej). Hydrogenuhličitan môžete pridať priamo do roztoku a otestovať pH, alebo si pripraviť koncentrovaný roztok hydrogenuhličitanu a pridať ho do banky, je v tom malý rozdiel. Testujte pomocou pH papierika, aby ste potvrdili hodnotu pH ~7 (nemusí byť presná, 6-8 je v poriadku).

Extrakcia.

Potom do tejto banky pridajte časť NPS. budete musieť experimentovať, aby ste zistili, aké presne najmenšie množstvo môžete použiť, ale vaša cieľová molekula je ľahko rozpustná v DCM alebo EtOAc pri izbovej teplote. na 5 g dávku zvyčajne používam ~ 20 - 30 ml DCM. roztočte NPS a uvidíte, že sa váš produkt rozpustil. Oddeľte vodnú fázu a zlikvidujte ju (ja to robím v oddeľovacom lieviku). Premyte NPS rovnakým množstvom dH2O (20 ml NPS s 20 ml dH2O), aby ste odstránili všetky nečistoty fyzicky zachytené/uviaznuté v produkte. Opätovne separovať. Ak sa organická fáza zakalí, absorbovala trochu vody. Sušte pomocou MgSO4, kým sa roztok opäť nevyjasní. Dekantujte alebo prefiltrujte, aby ste odstránili MgSO4.

Izolujte produkt.

Váš produkt je teraz rozpustený v NPS. V ideálnom prípade môžete túto NPS extrahovať a recyklovať, čím výrazne znížite náklady a vplyv na životné prostredie. Ak to nie je možné, môžete svoj roztok jednoducho zahriať, aby sa NPS odparil. Túto operáciu vykonajte v dobre vetranom priestore
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ako dlho by som musel refluxovať, aby som získal d9, ak používam kyselinu sírovú a etanol?
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Skúsil som to a mám len zlatistú goey pastu, neviem, či ju mám len nechať ešte trochu zaschnúť, ale nezdá sa mi, že by sa dala nejako použiť, kde som to mohol podľa vášho názoru pokaziť?
 

Roberto Cofresí

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Ako môžeme skombinovať tieto 2 patenty ? Získanie vysokého výťažku , vysokej čistoty THC z CBD
 

Attachments

  • 97CocKbUe0.pdf
    2.1 MB · Views: 853
  • xkXngBU8FT.pdf
    1.6 MB · Views: 819

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Výroba kanabidiforolu (CBDP) z CBD zahŕňa dekarboxyláciu, pri ktorej sa CBD zahrieva pri vysokej teplote (približne 130-150 °C), aby sa odstránila karboxylová skupina, čím vzniká CBDA. CBDA sa potom konvertuje na CBDP hydroxyláciou pomocou enzýmov, ako je peroxidáza.

Proces zahŕňa tieto kroky:

  1. Príprava potrebných materiálov: CBD, peroxid vodíka, enzým peroxidáza, etanol, hydroxylamín a iné reaktívne materiály.
  2. Dekarboxylácia: CBD sa zahrieva pri vysokej teplote (približne 130 - 150 °C), aby sa odstránila karboxylová skupina, čím vzniká CBDA.
  3. Hydroxylácia: CBDA sa spracuje s hydroxylamínom a peroxidom vodíka a potom sa zmieša s enzýmom peroxidázou, ktorý katalyzuje hydroxylačnú reakciu na premenu CBDA na CBDP.
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Zloženie: Chemické látky, ktoré sa používajú v chemickom priemysle, sú súčasťou chemického materiálu:

10 g prášku CBD (kanabidiolu)
50 ml etanolu
1 ml roztoku enzýmu peroxidázy
50 ml 30 % roztoku peroxidu vodíka 50 ml kyslej vody (pH 4)

Vybavenie: 1:

Skúmavka
Teplomer
miešadlo
Pipeta

Prípravky:

Pripravte si všetko vybavenie a materiály. Vyčistite a sterilizujte vybavenie.

Kroky:

Odvážte 10 g prášku CBD a pridajte ho do skúmavky.Do skúmavky pridajte 50 ml etanolu.Do skúmavky pridajte 1 ml roztoku enzýmu peroxidázy.Obsah skúmavky dôkladne premiešajte miešadlom.Do skúmavky pomaly za stáleho miešania pridajte 50 ml 30 % roztoku peroxidu vodíka.Teplotu zmesi sledujte teplomerom a uistite sa, že sa pohybuje v rozmedzí 20 - 30 °C.Nechajte zmes reagovať 2 hodiny za občasného miešania.Do skúmavky pridajte 50 ml kyslej vody (pH 4) a dobre premiešajte.Vzniknutú zmes odoberte pipetou a preneste ju do oddeľovacieho lievika.Nechajte zmes rozdeliť na dve vrstvy, pričom vrchná vrstva je kanabidiforol.Vrchnú vrstvu opatrne odlejte do čistej nádoby a spodnú vrstvu zlikvidujte.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
1. Bude ipad fungovať namiesto etanolu?
2. Roztok peroxidázy je potrebný v akej koncentrácii. 150 jednotiek je na miligram, 250 jednotiek je na miligram.
3. Je potrebné prášok izolátu cbd pred touto reakciou zahriať? Pretože ak ho zahrejete, roztopí sa.
 

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Čo znamená "10M" NaoH? Koľko to je? Tiež 2,80 min a 3,40 min? Nechápem to, môže mi to niekto bližšie vysvetliť?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Neviem, či to naozaj funguje
 

dbcooper

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Neexistuje spôsob, ako vyrobiť CBDP z CBD, musíte syntetizovať CBDP z rezorcinolu a olivetolu. Vyskytuje sa v prírode, ale len v extrémne stopových množstvách.

Premena CBD na zmiešané THC je neuveriteľne jednoduchá. Stačí rozpustiť CBD v alkalickom rozpúšťadle (pomer 1:2, 100 g CBD: 200 ml rozpúšťadla) a pridať gram pTSA (alebo niekoľko kvapiek HCl) a miešať pri izbovej teplote cez noc. Rozpúšťadlo niekoľkokrát premyte 5% jedlou sódou, niekoľkokrát soľným roztokom a potom niekoľkokrát čistou vodou. Odparte rozpúšťadlo a potom zvyšný olej vydestilujte vo vákuu (ak ho nedestilujete vo vákuu alebo nevykonáte chromatografiu, bude obsahovať viac nečistôt).
 

dbcooper

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
V prípade rozpúšťadla pentán funguje rovnako dobre ako heptán. Hexán tiež funguje dobre, ale vyhýbajte sa hexánu, pretože je toxickejší.
 

LilianaHickman

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Zaujímavá téma! Je veľmi dôležité porozumieť izomerizácii CBD. Ak ste zvedaví na bezpečné a renomované produkty CBD, pozrite si stránku https://releaf.co.uk, kde nájdete viac informácií. Vedomosti sú moc, keď ide o kanabinoidy!
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Kedysi dávno som sa pokúšal izomerizovať CBD na THC. Funguje to dobre s použitím 26 % HCL ako kyslého katalyzátora a 80 % etanolu ako rozpúšťadla. Napriek tomu bolo potrebné 24 hodín refluxu.

V mojom prvom teste s 8 h refluxu sa skutočne izomerizovalo veľmi málo CBD.

Preto by som každému, kto sa pokúša o túto reakciu, odporučil, aby pravidelne testoval svoje reakčné médium: jednoducho odoberte vzorku svojej aktuálnej reakcie a vložte ju do vodného roztoku NaOH alebo KOH. Ak sa zmení na fialovú, stále v ňom zostáva veľa CBD.

V mojom prípade sa až po 24 hodinách testovanie nezmenilo na fialovú farbu.

Na konci 24-hodinového refluxu etanol zožltol, odparil sa a v odparovacej miske zostal oranžový olej.

Z viacerých zdrojov som sa dočítal, že čím dlhší je čas refluxu, tým viac sa delta 9 konvertuje na delta 8, takže musíte nájsť dobrý čas refluxu, aby sa CBD dostatočne izomerizoval, ale delta 9 sa úplne nekonvertoval na delta 8, pokiaľ to nie je to, čo chcete.

Okrem toho prítomnosť vody uľahčuje konverziu delta 9 na delta 8 (zrejme), takže uskutočnenie tejto reakcie v apolárnom rozpúšťadle s kyselinou, ako je kyselina p-toluénsulfónová, by nepochybne prinieslo vyšší výťažok delta 9.

Niektorí ľudia používajú vodný hcl v apolárnom rozpúšťadle so silným miešaním, aby sa zmiešali dve nemiešateľné rozpúšťadlá, a zrejme to tiež funguje.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Môžem používať cbd dab vosk alebo 15% cbd olej alebo 30% cbd pastu alebo potrebujem cbd prášok?
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Uskutočnil som reakciu s HCL

Refluxoval som 4 hodiny, nechal som vychladnúť Založil som ju na ph 9, aby som neutralizoval kyselinu, ale neviem, či som to urobil správne. Prikryté som to dal do mrazničky a prefiltroval. Keď sa všetok alkohol a voda odparili, pridal som čistý alkohol, prefiltroval a nechal vysušiť.
Prikladám fotografie konečného výsledku.

Má to zvláštnu vôňu, nevonia to zle, ale ani dobre, ako kvetina, ktorá nevonia dobre ani zle, ale má silnú vôňu.

Vyčistila som to vodou a nechala uschnúť, stále to smrdí rovnako

Je to ako čistý THC olej, ale červenohnedej farby.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Áno, vyzerá to ako pravda, pochopíte to, keď budete robiť biotesty. Pre väčšiu čistotu to treba vydestilovať. Vo všeobecnosti však existuje veľa možností rozpúšťadiel a katalyzátorov pri izomerizácii. Podmienky s ohrevom alebo chladením. Alebo pri izbovej teplote. Existujú selektívne metódy na získanie jedného izoméru s vysokým výťažkom. V budúcnosti budeme robiť správy o rôznych metódach izomerizácie, okrem témy prezentovanej v tejto.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
YcCNL3zExF


N7MKfL1CUv
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Skúšal som refluxovať cbd izolát s kyselinou citrónovou v dh2o, po extrakcii etoacom a odparení som dostal extrémne lepkavú zlatistú živicu, má slabú vôňu citrónu, aj keď som kyselinu neutralizoval hydrogenuhličitanom sodným. Neviem, či som to urobil správne.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
GqYXjsEBI7


Varil som CBD a omylom som do zmesi pridal NAoh, myslím, že izomerizácia sa zastavila. Vytvorili sa 2 vrstvy, môže mi niekto povedať, čo sa vytvorilo? Je to dobrý spôsob extrakcie THC extraktu?

Používam metanol a HCL
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, v akej fáze ste pridali NaOH?

Odpoveď môže poskytnúť analýza HPLC.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Po 2 hodinách izomerizácie vznikol olej, ktorý však nepríjemne zapácha a neviem, ako ho vyčistiť.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Pri pridávaní Naoh sa obe fázy oddelili a myslím, že reakcia sa zastavila. Pokúšal som sa ju vymyť mnohými spôsobmi, ale nemôžem sa zbaviť toho nepríjemného zápachu.
 
Top