Extrakcia efedrínu z rastlín

Microogata

Don't buy from me
Resident
Joined
May 2, 2022
Messages
9
Reaction score
6
Points
3

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Ahoj. I ve bough takmer 1 kg na Xina, možno by som mohol pomôcť u
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Mrazenie a trenie (trenie dna sklenenou tyčinkou)? Ďakujem . Toto som neskúšala. Po tomto postupe by sa mala kryštalizácia tvoriť stabilne aj pri izbovej teplote po vytiahnutí z chladničky?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Áno, pozrite si bod topenia v hornej časti tohto príspevku.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: raw

lililibetfan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
zaujímavé informácie
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
O rastlinách ephedra... Kde ju môžem nájsť ? Má niekto skúsenosti, že rastie v niektorej krajine v Európe? Napríklad na juhu? V Chorvátsku ?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Naozaj dúfam, že Ephedra dystachia nie je na mysli, pretože je na pokraji vyhynutia a je zločinom proti prírode zbierať z jej biotopu na výrobu vecí, kde je jej diastereoizomérna čistota irelevantná (napríklad pervitín, kde je pseudoefedrín v poriadku)... ani keby ste povedali, že chcete vyrábať aminorexové deriváty, kde je chiralita vecou, nechajte prosím prírodu a skúste si ju zaobstarať priamo alebo sa vrhnite na enantioselektívnu syntézu, je to v poslednej dobe horúca oblasť chémie.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Skúšal som to viacerými spôsobmi uvedenými tu a na iných miestach a dostal som len kal, ktorý má negatívny test s reakciou Chen-Kao.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Urobili ste ich s absolútne podobnými podmienkami? Ste si istí, že vaše suroviny obsahujú efedrín? Pravdepodobne máte len trávu.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Kvalita efedry je neznáma mám nejaký 10:1 a bežný rastlinný materiál z Číny
Postupoval som presne podľa tohto, ale pri 50 % objemu s extraktom a pri odplynení sa len stmavil bez zrazeniny

https://www.thevespiary.org/rhodium/Rhodium/Vespiary/talk/files/4762-writeupd9b9.PDF?topic=2723.0

Alkoholové extrakcie a iné pokusy s rastlinnou hmotou nikam neviedli. Najbližšie skúsim ten zápis s čistou rastlinnou hmotou a uvidím, ako sa mi bude dariť
Možno použijem ghetto soxhletov extraktor s použitím vyrovnávacieho lievika s kondenzátorom na prečerpávanie chloroformu cez rastlinnú hmotu.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Dobrý deň, som nováčik a stále sa snažím naučiť chémiu. Moja angličtina nie je dobrá, používam prekladač Google, prosím o pochopenie。
Čo sa týka vášho "Druhého (zjednodušeného) spôsobu extrakcie na bázu bez efedrínu", mám niekoľko otázok。
Otázka 1。 Koľko gramov efedrínového prášku by sa malo použiť v 1. kroku a v 2. kroku?
Otázka 2。1. krok: "b) Po 15 minútach prefiltrujte kašu cez zlatý filter č. 15 s kávovým filtrom vo vnútri zlatého filtra (môžete použiť laboratórny sklenený lievik alebo iné filtračné sitko), potom kašu odložte.". Funguje "kaša" aj potom? Môžem "kašu" z tohto kroku po skončení vyhodiť? Čo mám s "kašou" urobiť?
Otázka 3。2. krok: "a) Rovnako ako predtým, vložil som ju do štvorštvrťového pyrexového hrnca. Do hrnca pridajte 750 ml nafty, silno pretrepte 5-10 min a nechajte ju tri dni namočenú." "placed it in four quart Pyrex pot". Na čo sa "to" primárne vzťahuje? Je to biely prášok po prvom kroku? Alebo pasta z kroku b v prvom kroku? Alebo nový prášok z efedry?
Ospravedlňujem sa, pretože moja angličtina nie je dobrá, takže niektoré otázky môžu byť pre vás ťažko zrozumiteľné. Teším sa na vašu odpoveď, vďaka!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, ospravedlňujem sa za dlhú odpoveď.
Odpoveď 1: Na konci príspevku si môžete prečítať toto:
A2: prosím, prečítajte si pozorne príspevok. Áno, musíte použiť túto kašu pri 2a kmeň a iné.
A3: To znamená, že veľa
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ďakujeme za odpoveď! Teraz som dokončil prvý krok, v blízkej budúcnosti vytvorím príspevok, v ktorom budem hovoriť o "Druhom (zjednodušenom) spôsobe extrakcie na bázu bez efedrínu", poďme spoločne získať lepšie skúsenosti a spoločne pokročiť
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Čistý etanol je v našej krajine takmer nemožné získať. Je možné namiesto neho použiť metanol alebo izopropanol (v 2. kroku)?

Možno bude stačiť etanol z dezinfekčných prostriedkov (70 % etanolu, 30 % vody)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Môžete si vyskúšať IPA. Vhodný je aj 70% EtOH. Okrem toho si môžete EtOH vysušiť.
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
Dá sa vyrobiť D-metamfetamín pomocou L-efedrínu?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Našiel som tento patent extrakcie s xylénom a kyselinou šťaveľovou.

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Idk o hojnosti alkaloidu v rastline a obávam sa, že nájdete dificit purifikácie
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Za malú sumu hobby chemik, takže si myslíte, že by to mohol byť zábavný experiment?
 
Top