Príklad separácie izomérov pre Meth

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Prosím o pomoc, po zmiešaní amd ponechaní cez noc sa to zmenilo na ružové.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ružová farba zvyčajne znamená príliš kyslú, ale nie v 100 % prípadov, tiež by to mohli byť nečistoty z vašej voľnej bázy, skontrolujte PH by malo byť okolo 4. Každopádne na vašej fotografii nevidím žiadnu zrazeninu.
 
View previous replies…

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Takto vzniká počas miešania, ale po ňom nevzniká zrazenina
 

Attachments

  • Ey0bI56kiP.jpg
    Ey0bI56kiP.jpg
    2.9 MB · Views: 37
  • twEuOPWVD9.jpg
    twEuOPWVD9.jpg
    2.7 MB · Views: 39

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Ok, vďaka il skúsiť, il vrátiť s výsledkami
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Na základe mojich skúseností si myslím, že potrebuje viac času na miešanie, aby sa zhustil a konečne bol pevný.
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Práve som pridal veľmi málo roztoku hydroxidu sodného asi 5 gramov a jeho zobrazenie kryštálov. Neviem, či som urobil správne, keď som pridal hydroxid sodný.
 

Attachments

  • udWYVsTINt.jpg
    udWYVsTINt.jpg
    2.9 MB · Views: 40

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Jednoducho ste zvýšili PH, skontrolujte PH teraz, aby ste mali predstavu, či ste na správnej ceste.
Úprimne povedané, nikdy som nemal túto farbu v tomto procese a robil som to stokrát rôznymi spôsobmi, množstvami, cestami... ale možno je správne, že to uvidíte.
 
View previous replies…

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
PH je na úrovni 5
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mohlo by to fungovať, aktualizujte nás, keď dokončíte proces vďaka.
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Ahoj, podarilo sa mi dokončiť proces. Po oddelení som bazifikoval obe vrstvy (d a l). Celkové množstvo voľnej bázy, ktoré som použil, bolo 300 gramov. A z vodnej vrstvy som získal 90 gramov, z tuhej vrstvy približne 170 gramov. Potom som kryštalizoval pomocou hcl. Kryštály z vodnej vrstvy (d-izomér) boli len prášok, aj keď som sa pokúsil o rekryštalizáciu, a druhá vrstva (l-izomér) mala viac malých sklovitých kryštálov s práškom.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Hovorí sa o bratovi,
Môžete sa podeliť o to, ako ste to dosiahli?
Hodnota pH?
Tento proces som tiež úspešne dokončil, ale môj výťažok bol veľmi nízky,
Zo 100 ml voľnej bázy som získal 20 ml d. Viac sa mi nepodarilo získať.
Čo ste urobili správne?
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Nemyslím si, že som postupoval správne, brat. Keďže moje kryštály sú stále racemické. Skúsim to ešte raz
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
dobrý brat
Čakám, že sa podelíte o správne veci!

Strata 300 ml voľnej bázy je naozaj smutný príbeh!

Aj ja som včera urobil niečo hlúpe. Destiloval som P2P parou a potom som použil DCM na extrakciu P2P. Potom som zaspal, kým sa DCM odparoval. A teplota ohrievacieho plášťa je vyššia ako 200°.
Keď som sa zobudil, p2p sa odparil!
Stratil som asi 500 ml
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Môžem sa opýtať, čo je dôvodom toho, že keď pridám kyselinu vínnu, nerozpustí sa a nekryštalizuje? Je to nesprávna báza bez metamfetamínu? Alebo je nesprávne pH?
Už som skladoval 24 h

Aké je správne pH metamfetamínovej voľnej bázy?
 

Attachments

  • voQ58HIUJ7.jpeg
    voQ58HIUJ7.jpeg
    5.1 MB · Views: 189

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Aké je vaše aktuálne PH? A aké bolo vaše voľné Ph pred pridaním kyseliny vínnej?
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Musí to tak byť..

FkJsC5vV1D
FkJsC5vV1D
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Pekné, použili ste rovnakú metódu?
 
View previous replies…

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Áno, ph voľnej bázy by malo byť približne 11
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Počiatočné pH voľnej zásady je 11?
Aká je hodnota pH po zmiešaní?

Koľko D metylových skupín získate po separácii?
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Nie, používam odstredivku
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Prosím, aký druh odstredivky používate? Skúšala som filtrovať pomocou zníženého tlaku a Buchnerovho lievika, ale vínny kameň bol na konci stále mokrý a zadržiaval kvapalinu. Na konci som získal trochu izoméru D
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, všetkých vás pozdravujem. Chcem sa s vami podeliť o svoje skúsenosti so separáciou izomérov pomocou L-vín. Urobil som tri testy. 2x s použitím metanolu, keď som v oboch testoch zmenil pomer voľnej bázy metanolu a kyseliny vínnej. Oba testy dopadli v podstate rovnako, po spojení zložiek a premiešaní sa vyzrážala pevná hmota, ktorú som po 24 hodinách prefiltroval. Čo sa týka vzhľadu produktu a celkového rozdelenia izomérov, možno bolo v jednom teste o niečo viac produktov ako v druhom teste. Z 30 ml voľnej bázy som získal približne 9 gramov d-metánu. Počas odparovania, keď sa začali objavovať kryštály, to najprv vyzeralo dobre, sem-tam sa vytvorili malé ihličky, ale čím viac to bolo suchšie, tým viac to pripomínalo racemát (škaredá amorfná látka). Keď úplne vyschol, z hľadiska vzhľadu som nedokázal rozoznať rozdiel medzi racemátom a týmto rozdeleným produktom. Keď sa položil na fóliu a trochu sa zohrial, bolo zrejmé, že kryštály po rozpustení kryštalizujú o niečo rýchlejšie, ako keď sa to robí s racemátom. Z toho som usúdil, že došlo k určitému rozdeleniu, ale nie dostatočnému. Poznamenávam, že počas filtrácie som prášok vínanu nepremyl. V postupe to nebolo napísané, takže som to radšej neurobil. No a teraz sa dostávame k tretiemu testu, ktorý som vykonal pomocou vody podľa postupu btcboss. Po spojení všetkých ingrediencií a intenzívnom miešaní som po chvíli dostal hustú, naozaj hustú hmotu pripomínajúcu akýsi krém. Mala konzistenciu v podstate ako na fotografii, ktorú pridal užívateľ Sjeik o pár príspevkov vyššie ako ja. Nádobu som uzavrel a nechal som ju 24 hodín odstáť, potom som túto hmotu vložil do filtra, rozotrel ju po vákuovom filtri a zapol odsávanie. Túto hustú krémovitú látku bolo naozaj ťažké prefiltrovať, tiež v postupe nebolo napísané nič o premytí vínanu vo filtri, takže som to neurobil. Zo 60 ml voľného základu som získal len 11 gramov výrobku. Ale kryštáliky, ktoré prišli, boli priehľadné a krásne. Skúsil som ich roztopiť na alobale, aby som zistil, ako rýchlo tuhnú, a bolo to naozaj rýchlo ako pseudoefedrín metyl. Takže si myslím, že Split izomer bol úspešný až na hmotnostnú tragédiu iba 11 gramov. Problém bol asi hlavne v tom, že som mal trochu problém pri filtrácii s tým, že lievik na odsávacej banke dobre netesnil a možno by pomohlo aj vymytie vínnej soli pri filtrácii, ale poraďte mi prosím, koľko vody môžem na to použiť, aby som nenarušil rozpustnosť vínanu vo vode a nedostal tak do produktu L izoméry. Ďakujem.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Zopakujte separáciu izomérov na dosiahnutie vyššieho výťažku.

Uvoľnite neúspešnú soľ a proces zopakujte

- Premyte ju studeným bezvodým metanolom, zmes L-meth/kyseliny vínnej nie je rozpustná v metanole.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Pane, po vyčistení zmesi metanolom sa metanol primieša do zmesi D metylu a vody.
Je D metyl rozpustný v metanole?

Ak sú D a metanol zmiešané, stačí pridať roztok hydroxidu sodného, aby sme ich oddelili?
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ďakujem, pokúsim sa vám dať vedieť. Prosím, akú teplotu má mať metanol, stačí ho dať do chladničky alebo mám namiesto toho použiť mrazničku
 
Top