Syntéza metamfetamínu z P2P prostredníctvom hliníkového amalgámu

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, áno
Musíte získať bezmetylamínovú bázu. Chlorovodíková soľ nebude fungovať.
 

bndr

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Metylamín freebase je plyn, v tomto postupe používa metylamín HCL, hydroxid sodný ho freebasuje, keď sa pridáva do reakcie. Takže áno, metylamín HCL sa môže použiť. To je všetko, čo som kedy použil....
 

WilliamK

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Nepoužívame čistý metylamín, ale 25 % roztok, ktorý je rozpustený vo vode.
V tejto forme je to zabudnutá kvapalina
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
500 Gms hliníkový kovový prášok bez povrchovej úpravy 100% stupeň 420A jemný prášok DOPRAVA ZADARMO
Je bez povlaku.a to je to, čo robí ortuť odstraňuje povlak
Môžem to použiť namiesto fólie a chloridu ortuťnatého
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28

Je mi ľúto, ale nemyslím si, že by to fungovalo z niekoľkých dôvodov. Hg neuľahčuje redukciu tým, že strháva oxid hlinitý (hoci v procese ničí povlak, keď sa dostane do kontaktu s hliníkom aj na tom najmenšom mieste). K redukcii dochádza, pretože Hg je elektropozitívnejší, čo znamená, že po kontakte s Al Hg vysaje elektróny z hliníka, čo vedie k oxidácii Al na Al(OH)3 (kal, ktorý vidíte v reakcii). Vytvára mostík pre prenos elektrónov z hliníka na váš produkt, ktorý je redukovaný (dostáva elektróny).

Ak by neexistoval Hg, hliník by sa veľmi búrlivým spôsobom sám zničil a v okamihu by vzniklo obrovské množstvo H2. Mimochodom, toto by sa stalo kedykoľvek, ak by neexistovala ochranná vrstva Al2O3, pretože Al je veľmi reaktívny a vrstva oxidu je jediným dôvodom, prečo Al môže existovať na vzduchu.

Al prášok by mal ochrannú vrstvu (oxid hlinitý - Al2O3) aj na malých častiach Al. Problémom práškového Al je, že reakcia by prebiehala príliš rýchlo, nemohli by ste ju kontrolovať. Dokonca aj keď je vaša fólia príliš tenká, je dosť problematické, ak nie nemožné zabrániť tomu, aby sa hliník spotreboval skôr, ako sa váš výrobok zmenší. Predstavte si to v prípade práškovej formy, ktorá by sa takmer okamžite rozpadla.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nie je potrebné špeciálne HgCl2, funguje akákoľvek ortuťová soľ, dusičnan ešte lepšie ako HgCl2, ktorý je práve najbežnejší a funguje veľmi dobre.

Môže sa použiť aj kovová ortuť, stačí, ak náhodou nájdete nejaké staré teplomery alebo ortuťové elektrické spínače, ktoré boli bežné v autách alebo aj v truhlicových mrazničkách, kde sa po zdvihnutí veka rozsvietilo svetlo.
Kovová ortuť sa ľahko premieňa na HgCl2, všetko, čo je potrebné, je nejaká dusičnanová soľ, každý funguje a na katalyzáciu tejto reakcie, ktorá funguje takto, stačí len malé množstvo: Kovová ortuť sa vloží do nádoby, zaleje sa HCl, 30 % je v poriadku. Môžete pridať trochu alkoholu, aby bola ortuť dobre pokrytá. Potom pridajte špičku noža akéhokoľvek dusičnanu, ktorý sa dá zohnať, všetko funguje. Ak je reakcia pomalá, zahrejte ju, ak nie, urobte to na dobre vetranom mieste.
Po pridaní dusičnanu sa reakcia spustí a funguje takto: HCl nahradí kyselinu dusičnú v dusičnane a zrazu je tu voľná kyselina dusičná. Kyselina dusičná napadne ortuť a vytvorí dusičnan ortuťnatý, ktorý sa vďaka prítomnej HCl zmení na HgCl a HgCl2. túto polievku môžete použiť priamo na amalgamáciu hliníka, použite trochu viac ako zvyčajne, pretože časť bude reagovať s prebytkom HCl, to nie je problém.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
HCl nenahradí dusičnan Hg, pretože dusičnan je silnejší ako HCl. Ak som vás správne pochopil :). Buď musíte kovovú ortuť zreagovať s kyselinou dusičnou, aby ste získali dusičnan, a použiť ho tak, ako je, alebo získať dusičnan, potom ho bazifikovať s NaOH, aby ste získali oxid ortuťnatý (zrazeniny), a potom zreagovať oxid s HCl. Ďalšou možnosťou, ktorú som použil, je vyrobiť octan Hg (Hg+kyselina octová+H2O2) -> biela zrazenina, potom pridať HCl, kým zrazenina nezmizne, a túto polievku použiť na amalgamáciu.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ortuť + zriedená kyselina dusičná, ako vzniká HCl a dusičnanovou soľou (BUDETE mať nejakú kyselinu dusičnú kvôli disociácii a rovnováhe a takýmto blbostiam) -> dusičnan ortuťnatý(I). Reakcia dusičnanu ortuťnatého s HCl je jedným z bežných spôsobov, ako získať HgCl2.

Dôkaz je nakoniec vždy v pudingu: Len to skúste. Funguje to.

Vtedy pred 20 rokmi, keď s tým Polverone prišiel na sciencemadness.org, sa trochu škriabalo v hlave, ale keďže to pred uverejnením skutočne vyskúšal a nikto o tom nepochyboval, nuž, je známy a uznávaný a patrí mu nástenka ;)....
.... časom túto metódu použili hromady ľudí, aj ja ju často odporúčam, keďže bola zverejnená pred viac ako 20 rokmi a nikto mi za celý ten čas neprišiel odtrhnúť hlavu....

všetko v poriadku, žiadne starosti
/ORG
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Tento zápis je úplný chaos. Ak sa ho budete držať v takej podobe, získate 10 % jedu. Alebo môže byť aj menej.

1. Hliníkový amalgám sa musí pripraviť vopred, je to dôležitý krok
2. Pridajte svoj p2p, metylamín do amalgámu spolu s izopropanolom
3. Udržujte reakčnú teplotu <30 stupňov
4. So 40 g p2p a 40 g hliníkového FOILu získate 100 % útek :).
5. Pred filtrovaním Al/Hg kalu pridajte NaOH/KOH, uľahčí to proces filtrovania a zničí zvyšný Al
6. A tak ďalej...
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Predtým som robil na 200l sudoch, 100l sudy sú tiež v poriadku, a robil som reakciu v jednom hrnci.

350-400 gramov ortuti na 10L b (400 gramov je naozaj veľa agresívne), 15L metylamínu 40% a potom ako 30L metanolu.
Fóliou si nie som istý, mal som nakoniec urobené tak 2/3 plného vedra s poškriabanou/poškodenou fóliou (bez guličiek), takže to bola tá váha.

Nakoniec to bolo príliš veľa fólie.
Výťažok: 12 l pri PH 12.

Vtedy s metylamínom, každý vie, že sú na to lepšie alternatívy pri práci, napr. s Al/Hg
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Používajte hrubú fóliu, a áno, je to extrotermické. Nebolo to kilo, boli to 2/3 30-litrového vedra.

Skúste použiť hrubú fóliu. Ale s oni mono pomer to bolo dobré, aj keď by som navrhol nitrometán namiesto metalamínu a destiláciu a opätovné použitie všetkého.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Vo veľkých dávkach kvapkáte ketón (P2P) čo najrýchlejšie bez toho, aby reakcia vyskočila z banky/prešla kondenzátorom. Musí sa použiť obrovský nadbytok metylamínu*, pretože P2P netvorí imín tak ochotne ako napríklad MDP2P. Miešanie je nevyhnutné na dosiahnutie slušných výťažkov pri väčších dávkach. Používajte Al-granule s veľkosťou asi 2 mm, nie fóliu s čistotou 99,99xx %. Amalgám sa môže pripraviť na mieste, v reakčnej nádobe, použite veľké množstvo HgCl2 a zahrejte ho na 30 °C, aby sa to rozbehlo, zakryte Al alkoholom + 20 % vody. Amalgamácia funguje lepšie s pridanou vodou.

*4 molárne alebo viac. To je približne rovnaká hmotnosť metylamínu ako P2P, viac MeNH2 je lepšie, po skončení reakcie ho môžete ľahko obnoviť a znovu použiť. Je potrebný účinný kondenzátor, aby ste refluxujúcou reakciou nevyfúkli príliš veľa metylamínu. Prípadne sa horná časť kondenzátora môže spojiť rúrkou s nádobou s vodou alebo lepšie s alkoholom, kde sa MeNH2 zhromažďuje, čím sa zabráni aj hroznému zápachu amínu.
Etanol (denaturovaný je v poriadku) poskytol najlepšie výsledky. Keď sa pridal všetok P2P, reakcia sa mieša a zahrieva na reflux, kým sa nespotrebuje všetok Al. Je to jednoduché: Čím dlhšie to trvá, tým je výťažok lepší. Po skončení pridávania ketónu sú 4 hodiny absolútne minimum, 5 hodín je dobrý kompromis, 12 hodín zlepšuje výťažky v porovnaní s 8 hodinami len asi o 5 %, dlhšie je nezmysel.

Pri teplote 30 °C by reakcia musela prebiehať niekoľko dní, minimálne 60 hodín, ale možno to trvá aj týždeň.
Al granule sú oveľa lepšie a reakcia sa dá bez problémov refluxovať.
Okamžité pridanie al P2P je volanie po katastrofe a jednoducho retardované, prečo by to niekto chcel robiť? Spustíte to čo najrýchlejšie, ponúka to dokonalú kontrolu, vidíte, ako ďaleko ide reflux po kondenzátore, a keď príde do 1/3, zastavíte a počkáte, kým sa to upokojí. Dobré mechanické miešanie je nutnosťou, inak je reakcia nekontrolovateľná (zrazu sa vytvoria vrecká ketónov a reagujú).

Výťažky nikdy nie sú také dobré ako pri MDP2P, ale s veľkým množstvom metylamínu a pri 8 hodinách + sa dá dosiahnuť viac ako 80 % výťažok.

Príprava spočíva v pridaní hydroxidu a veľkého množstva vody do destilačného liehu/metylamínu a potom zvyšok liehu z nádoby, pridanie ďalšieho množstva vody a pomalá destilácia parou - metylalkohol sa veľmi ľahko odparí, netreba naň tlačiť, kvalita je takto oveľa lepšia. Olej z parnej destilácie sa môže premeniť priamo na soľ, ak by to človek netlačil, ale samozrejme ďalšie kroky čistenia vždy zlepšujú čistotu, no je to na vás, či chcete byť hrdí na svoj produkt alebo na to vlastne kašlete, lebo je to pre peniaze a len pre peniaze.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Refluxná teplota.50c je to správne, pretože môj priateľ mi.to tiež povedal.pri kvapkaní v p2p povedal, aby reakčná zmes neprekročila 50c a spomalil rýchlosť kvapkania, ak sa
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Refluxná teplota je teplota varu, ktorá závisí od bodu varu zmesi, čo znamená, že pri veľkom množstve metylamínu to bude približne 45 až 50 °C, pretože vtedy azeotrop voda/alkohol/metylamín vrie. Bez tlakovej nádoby sa nedá zohriať viac. Problémom je unikajúci metylamín, už som povedal, ako tento problém vyriešiť zachytením a opätovným použitím MeNH2, ktorý sa vyvarí. Pri nižších teplotách budete mať stále straty MeNH2, ale reakcia bude trvať večnosť a deň, dva alebo päť.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Takže aké odporúčate pomery a tak ďalej, aby sa syntéza vykonala za 8 h, hovorí sa tu o 2on s pomermi, ktoré sú tu uvedené, je skôr refluxovať to 8 h, aby sa práca vykonala správne
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Jeden má otázku o chloride ortuťnatom. Dá sa to vyrobiť pomocou elementárnej ortuti a kyseliny chlorovodíkovej? Hg + 2 HCl -> HgCl2 + H2 ? Je táto reakcia reálna? Koľko ortuti je v klinickom teplomere?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Nie je to nereálne. Čo môžete urobiť, ak potrebujete chlorid:

1. Vezmite kovovú ortuť do kadičky (z termometra).
2. Pridajte 5 ml ľadovej kyseliny octovej a 5 ml peroxidu vodíka (30..50%)
3. Miešajte, kým sa všetka ortuť nezmení na biely prášok
4. Pomaly pridávajte chlorovodík, kým sa nezíska číry roztok
5. Opatrne odparujte až na sirup a ochlaďte

Ďalšou možnosťou je vytvoriť dusičnan s kyselinou dusičnou, potom bazifikovať, aby vznikol oxid Hg, a potom rozpustiť v HCl. Pri tejto metóde vzniká veľa výparov kvôli kyseline dusičnej

Ďalšou možnosťou, ktorú som nevyskúšal, je reakcia Hg so zmesou 50/50 HCl a H2O2 za miešania. Možno to bude fungovať. Acetát->chlorid funguje veľmi dobre
 
View previous replies…

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Tento spôsob je realistický?
Hg + 2HCl + H2O2 → HgCl2 + 2H2O
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
môžete vyskúšať. je exotermický, takže kadička musí byť chladená, inak sa h2o2 rozloží.
ale
Hg+acetát+H2O2 -> Hg.acetát
Hg.Acetát + HCl -> HgHl2

Je overené, že funguje, je to rýchle a bez zápachu
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
V tomto prípade je potrebné zdôrazniť, že HgCl2 sa radšej nepokúšajte sušiť na varnej doske alebo dokonca len tak, že bude stáť na vzduchu, pretože alchymistický názov HgCl2 je "žieravý sublimát" a to hovorí za všetko, táto soľ ľahko sublimuje, povedzme, že z pevného skupenstva prechádza do vzduchu bez toho, aby prešla kvapalným stavom. Takže pri pokuse o sušenie HgCl2 bez profesionálneho vybavenia sa jej do vzduchu dostane veľa a vdychovanie ortuti alebo jej solí je jedným z istých a naozaj zlých spôsobov, ako sa otráviť ortuťou najhoršieho druhu. Všetky nádoby majte stále zatvorené a otvárajte ich len na načerpanie a priame použitie potrebného množstva.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Áno, to je pravda. Práve preto som povedal "kafrely vyparovať". A samozrejme sa to nesmie robiť v uzavretej miestnosti. Bez profesionálneho vybavenia je lepšie to robiť s otvorenými všetkými oknami a ventilátorom, ktorý fúka výpary priamo do okna. Alebo zostaňte len pri dusičnanovej soli.

Ja som ju však zvyčajne odparoval až na sirup a potom som ju zriedil veľkým množstvom vody, aby som vytvoril amalgámový roztok. Je to bezpečnejšie na skladovanie a ľahšie sa to dávkuje.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Musíte pridať malé množstvo dusičnanu, ako je salperitán alebo dusičnan amónny alebo dusičnan draselný alebo dusičnan strieborný (ten sa predáva z analytických dôvodov v každom obchode s chémiou v malých množstvách, ale na katalyzáciu reakcie potrebujete len malé množstvo ako špička noža).
Mechanizmus, ako to funguje, som zverejnil tesne predtým.
Starý štýl klinických teplomerov mal gram alebo tak ortuti, prepínače majú často päť gramov alebo viac, pretože Ebay a Amazon zakázali predaj čohokoľvek s ortuťou (aspoň tam, kde žijem), vaša najlepšia stávka sú inzeráty.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Dobrý deň, pane. Môžem vedieť, že váš reflux počas dvoch hodín je reakcia pri izbovej teplote alebo sa musí zahriať? Oddiel 2
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Dobrý deň, pane
váš reflux 2 hodiny je reflux pri izbovej teplote alebo je potrebné teplotu zahriať?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Môže sa éter zmeniť na EA?
 
Top