Potrebujete pomôcť previesť bmk 5449-12-7 na voľnú bázu A-olej

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Myslím si, že to, čo sa označuje ako a-olej, je amfetamínová voľná báza riedená metanolom
 

serialz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
29
Reaction score
34
Points
13
A pre mňa je to veľmi dôležité:

Tu

Neznášam tento langue.

Bolo by jednoduchšie, keby sa ľudia rozprávali o molekulách a nie o jazyku pochádzajúcom z ulice...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Viem, oveľa lepšie sa hovorí o molekule, len som sa snažil, aby som už aj tak zmäteného človeka ešte viac nezmätkoval
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Vážený serialz nemal by ste sa cítiť napadnutý.
predchádzajúce vysvetlenie o výpočte Mols bolo fenomenálne.
Podrobne ste tam vysvetlili, čo som musel urobiť, aby som prepočítal svoj P2P na N-formylamfetamín.

Včera som len položil otázku a zrazu si pridal celé vysvetlenie.
Prepáčte, ale prišlo mi to veľmi zvláštne. pretože ste už všetko vysvetlili od P2P po N-formylamfetamín .
teraz zrazu pribudol toluén a kyselina chlorovodíková.
Prepáčte, ale bolo to pre mňa veľmi mätúce. a vlastne stále je
Takže mi odpusťte, ak sa vám zdám hrubý.

Vôbec nechcem amfetamín
chcem voľný amfetamín N-formylamfetamín a áno, pouličný názov v európe A-oil .

Takže teraz sa pýtam, či potrebujem ten ďalší krok toluénu a kyseliny chlorovodíkovej ?

a skutočná otázka, ktorú sa chcem opýtať
vypočítate 8 molov kyseliny mravčej ( 433gr )
prebytok znamená nadbytok Takže vlastne nie je zlé pridať príliš veľa kyseliny mravčej? pretože ja osobne si myslím, že som použil príliš málo kyseliny mravčej a preto po celkovom čase 12 hodín varenia zrazu došlo k zmene farby.
Kyselina mravčia nie je vôbec drahá, radšej používam dostatok, aby som bola v bezpečí.
Je to povolené?
 
Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Ups! Narazili sme na niekoľko problémov.
Časový limit na úpravu tejto správy (10 minút) uplynul.
---------------------------------------------------------------------
PS: Som vo fáze učenia, preto pracujem len so 100ml množstvami mimo P2P
takže to nie je strata, ak sa to nepodarí. to je len časť
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Ahoj, priateľ môj

Potrebujem pomoc plz
skončil som s varením
Tentoraz to vyšlo veľmi dobre.
Po 14 hodinách varenia bez prerušenia a s veľmi silným mixérom mám v banke peknú hustú žltú vrchnú vrstvu.
Takže teraz by som chcel začať s poslednou fázou. ph z hornej a spodnej vrstvy je ph04
Musím ich už oddeliť? takže teraz musím zvýšiť ph pomocou kyseliny chlorovodíkovej na ph11
umývanie s tolueenom ako sa to robí ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
oddeliť, potom pridať toluén do vodnej vrstvy, premiešať, opäť oddeliť, zopakovať 1-2 krát ->HCl -> vysušiť - > zrážať pomocou h2so4
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Snažím sa lajkovať váš príspevok, ale nejde to

Ďakujem vám za odpoveď.

Tiež mi hovoria, že na posledný krok potrebujem NaOH ?
A po pridaní HCI musím opäť zahrievať 3 hodiny, reflux ?
Je to správne?
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tento postup, urobili ste niečo iné? okrem vákua ofc

1. Roztok 1-fenyl-2-propanónu (0,827 g, 6,2 mmol) a formamidu (3,5 ml) sa zahrieval pri 160-170 *C počas 16 h.
2. Zmes sa ochladila na izbovú teplotu a pridal sa 30% peroxid vodíka (5 ml).
3. Po 15 min. miešania sa reakčná zmes extrahovala benzénom (2x25 ml) a spojené benzénové extrakty sa odparili za zníženého tlaku, čím sa získal tmavý olej.
4. Olej sa rozpustil v roztoku metanolu (5 ml) a 15% HCl (5 ml) a miešal sa pri spätnom toku 2 h.
5. Reakčná zmes sa odparila za zníženého tlaku. Zvyšný produkt sa rozpustil vo vode (25 ml) a premyl metylénchloridom (2x20 ml).
6. Vodný roztok sa potom upravil na zásaditý (pH 10) pridaním granúl NaOH a extrahoval sa metylénchloridom (2x25 ml).
7. Spojené metylénchloridové extrakty sa odparili, čím sa získal produkt amín ako žltý olej
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Tak je to všetko.

Postupujem podľa súboru PDF tu v tejto téme, ale posledný krok nie je zahrnutý. a ja potrebujem len posledný krok .
Mám teraz N-formylamfetamín tekutý ph4 a chcem freebase tekutý ph11
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nachádzate sa v 3. kroku postupu

4. Olej sa rozpustil v roztoku metanolu (5 ml) a 15% HCl (5 ml) a miešal sa pri spätnom toku 2 h.
5. Reakčná zmes sa odparila za zníženého tlaku. Zvyšný produkt bol rozpustený vo vode (25 ml) a premytý metylénchloridom (2x20 ml). teraz nie je potrebné vákuovať, stačí použiť vašu extrahovanú organickú vrstvu (olej). nemôžete pridať naoh len do oleja + rozpúšťadla, takže potrebujete trochu vody, pridať naoh, extrahovať vašu bežnú amfetamínovú voľnú bázu, zrážať.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Otázka pre serióznosť.

Po 24h refluxe stačí nechať všetko v banke ? A začať s úpravou HCI ? Alebo najprv oddeliť dve vrstvy
pred začatím úpravy ?
Ako funguje premývanie toluénom ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Počiatočná reakčná hmota sa oddelí a vy pracujete s extrahovaným olejom a nasledujúcimi premývacími roztokmi, ktoré sa zhromaždia. všimnite si, prosím, ako sa v postupe opätovne označuje to, čo sa upravuje pomocou HCl, ako olej.
Premývanie môže byť myslené ako extrakcia. napríklad po oddelení pridáte do vodnej vrstvy viac toluénu, dobre pretrepete, počkáte, kým sa oddelí, vložíte do lievika, oddelíte. ďalšia vec, ktorá môže byť myslená, je, že povedzme máte pohár s voľnou bázou, vylejete ju niekde inde, ale na pohári je stále materiál, pridáte toluén, čím "premyjete" pohár od akýchkoľvek zvyškov produktu.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Koľko HCI zmiešam s vrchnou vrstvou, povedzme, že je to 300 ml

Nechápem, že HCI zvýši ph, pretože má ph 1.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
pridávate hcl, aby sa váš n-formyl zmenil len na obyčajnú amp. bázu. tiež HCl zníži vaše pH, nie ho zvýši. v postupe pre 0,8-0,9 p2p sa používa 5 ml 15 % HCl, predpokladám, že skúste ekvivalentné množstvo.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Ako to teda mám potom dostať do ph 11 ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
6. Vodný roztok sa potom urobil zásaditým (pH 10) pridaním granúl NaOH a extrahoval sa metylénchloridom (2x25 ml).

Po HCl máte 2-vrstvovú reakčnú hmotu, pridáte k nej hydroxid sodný, oddelíte, extrahujete toluénom alebo čímkoľvek, čo máte, poolujete extrakty, vysušíte mgso4, zrazíte.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Môžem na to použiť aj tolueen, pretože nemám metylénchlorid ?
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Zdravím všetkých členov
Som tu nová.
Mám otázku z tejto syntézy
existuje spôsob, ako z N-formylamfetamínu. K normálnej rýchlosti ( paste )
Pretože nechcem nestabilný olej
Chcem čo najlepšiu kvalitu s vecami, ktoré mám, a myslím, že olej nie je riešením
Kto mi môže pomôcť ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
áno, akýkoľvek nepolárny funguje xylén, petroléter, cyklohexán, benzén, aj ipa, ak je vaša aq vrstva zásaditá alebo nasýtená soľankou, acetáty poškodzujú výťažok, ktorý sa neoplatí používať
Formetorex sa získava leuckartovou amináciou a následnou hydrolýzou s HCl, pričom vzniká amfetamínová voľná báza, ktorá môže vydržať mesiace zriedená a uchovávaná v chlade.
 
Top