Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Takmer všetky exotermické reakcie sú oneskorené a narastajú. Musíte byť veľmi opatrní a trpezliví
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Počas 3. a 4. kroku pri nalievaní P2nP a CuCl2.

Má zahrievanie reakcie nejakú špeciálnu funkciu pre syntézu, že musí byť tesne pod 60c a 80c, alebo sa môže počas tohto procesu ochladiť na 20-30c v studenom kúpeli, kým sa exotermická reakcia nezastaví.

A keď sa začne krok 5, použite externý ohrev na udržanie reakcie pri 80c.

S pozdravom
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
drahí poslanci. je táto suma naozaj potrebná? (Borohydrid sodný (NaBH4) 1739 g;)
môže mi niekto pomôcť/odporučiť zdroj, kde ho môžem kúpiť vo väčšom množstve, ale bezpečne? Bohužiaľ, v mojej krajine je kontrolovaný, takže je pre mňa ťažké sa k nemu dostať
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Áno, je to tak.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Vďaka za zdieľanie, To je zaujímavé tho, aký je váš odporúčaný pomer pridávania P2NP do reakcie?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ahoj Koko,

Zatiaľ neviem, závisí to od toho, či dostanem odpoveď na moju predchádzajúcu otázku.

Ak sa mi podarí ochladiť celú banku na stupeň 20-30c bez toho, aby som stratil účel reakcie, potom budem môcť pridať viac naraz v častejšej fáze.

Ak to nedokážem, potom začnem s plnou lyžicou naraz a budem sledovať reakciu a vývoj tepla.

Druhý pokus urobím dnes alebo zajtra a poskytnem novú aktualizáciu.

S pozdravom
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Je mi to veľmi ľúto. Ale naozaj, prečo ľudia robia svoje prvé syntézy s takými veľkými dávkami? Urobte najprv niekoľko skúšobných sérií s 10-20 g:s P2NP, pričom použite pomalé a kontrolované pridávanie každého činidla! Je to proces učenia a suroviny sú nákladné. Je to varenie a musíte nájsť správny dotyk a pochopiť, ako činidlá fungujú, skôr ako začnete variť vo veľkých kadiach. Jednoducho to ide.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Máš pravdu!
Myslím, že by ste potrebovali studený vodný kúpeľ alebo vlastnoručne vyrobený chladiaci systém, aby sa reakcia nevymkla spod kontroly.

Informujte nás a prajeme veľa šťastia!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Aká by bola vaša najlepšia rada pri práci s väčším množstvom P2NP (1 kg+), aby ste nepokazili reakciu?

Cincerly,

Koko
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ak ho chcete po pridaní borohydridu sodného ochladiť, nerobte to, znižuje to jeho účinnosť.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
"Problémom" nie je borohydrid sodný, ale prídavok P2nP. Vtedy sa začína skutočná exotermická reakcia, reakcia sodíka je podľa môjho názoru veľmi mierna.

Vlastne som uvažoval, že si kúpim len malú mrazničku alebo chladničku, ktorá udržuje +8c, a dám do nej banku s páčkou, aby som mohol ručne regulovať banku zvnútra a cez ňu riadiť teplotu.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ak reakciu ochladíte po prítomnosti sodíka, ovplyvní to účinnosť borohydridu sodného
 
Last edited:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Potom, robiť túto reakciu vo väčších dávkach bez možnosti chladenia je quites nepoužiteľné?

Keď hovoríte, že to ovplyvňuje jej účinnosť, hovoríte o reakcii celkovo, alebo o výťažku, alebo o oboch?

Pretože udržiavanie reakcie pod 60 °C a snaha vypustiť 200 g P2nP by pravdepodobne trvala 2 - 3 hodiny, ak nie viac, ak nie je k dispozícii možnosť chladenia, aby sa reakcia udržala aspoň pri 50 °C.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ovplyvnilo by to výťažok, borohydrid sodný vytvára exotermickú reakciu a takto to funguje.
Mohli by ste sa pokúsiť udržať stabilnú teplotu okolo 60 °C, kým pridávate p2np, ale mohlo by to byť dosť ťažké.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Rozmýšľal som možno o rozpustení východiskového materiálu v IPA a jeho pomalom kvapkaní do reakčnej nádoby pomocou lievika SEP. Rekonštruujete, že by to malo nejaký negatívny vplyv?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ďakujeme,

To je to, čo mám na mysli, P2nP reaguje s borohydridom sodným a vytvára a veľmi exotermickú reakciu v banke.

Takže sa musí dať chladiť a poloregulovať tesne pod 60c, aby nespôsobila stratu výťažku a vyššiu účinnosť.

Budem vás informovať o svojich pokusoch.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
áno, žiaľ, je to exotermická reakcia a ak ju ochladíte počas pridávania p2np, nebude fungovať. Trpezlivosť je pri tom kľúčová.
to je tiež dôvod, prečo trvá 30 minút, keď sa p2np úplne pridá, kým sa reakcia dokončí.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ako som napísal, aby ste najprv urobili skúšobné pokusy s menšími množstvami, aby ste získali pocit z reakcie. V opačnom prípade pomaly pridávať činidlá s kontrolou teploty. Základné veci. Pri exotermických reakciách vždy hrozí, že sa vám vymknú z rúk, ak nebudete trpezliví.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
na 10 l banke v pohode vykonáte reakciu s náplňou 250 g p2np. je tu jedna podmienka. pri pridávaní p2np musíte udržiavať banku chladnú, napr. približne v polovici pridávania sa reakcia stabilizuje a vy môžete rýchlejšie zjemniť p2np
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Prvá fáza, t. j. pridávanie p2np, sa má udržiavať pri nízkej teplote ... keď pridáte cucl2, dobre premiešajte a zapnite ohrev ...
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Zaujímavé je, že som sa v jednom dokumente o syntéze dočítal, že nízka teplota môže znížiť výťažok.
Akú nízku teplotu by ste odporúčali? Pretože ak to môže ísť pod nulu, potom by sa pridávanie mohlo vykonať extra rýchlo
 
Top