Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ahoj Patton, myslíš tým, že najprv vákuovo odfiltruješ IPA a potom premyješ suchým acetónom a potom odfiltruješ acetón?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Áno, je to tak. Taktiež môžete umývať aj suchou IPA. Acetón sa odparuje rýchlejšie.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Fantastický príspevok, ďakujem Eidolonovi za zdieľanie vedomostí starých majstrov, objasňuje aj úlohu Cu v reakcii.
Je to taký skvelý nápad a nikde inde som to nevidel. Dá sa to všeobecne aplikovať na akúkoľvek acidobázickú extrakciu?

Toto je jediná časť, ktorej som nerozumel. Ak vytlačíte amín z IPA do vodnej vrstvy a potom ho opäť oddelíte parou, zdá sa, že sa používajú nejaké kroky a činidlá navyše, keď je väčšina amínu už v IPA, prečo ho jednoducho nedestilujete spolu s extraktmi? Aké sú výhody tohto postupu?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
To vyvolalo ďalšiu otázku. Odporúčate aj sušenie komerčného IPA? Ja som ju nesušil, pretože na fľašiach sa zvyčajne uvádza 99,9 %, ale to nemusí byť pravda alebo môže byť hygroskopická. Ďakujem.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dobrý deň,

Dnes som urobil druhý pokus a tentoraz to išlo oveľa hladšie.



Ako môžete vidieť na obrázku,

Vľavo máte "vodnú vrstvu" po extrakcii 25 % NaOH a vpravo máte amfetamínový olej, freebase, a-olej, akokoľvek to chcete nazvať.

V banke s waterlyerom môžete vidieť asi 5 ml A-oleja, ktorý sa mi nepodarilo extrahovať, zmiešal som waterlayer s IPA a extrahoval ipa vrstvu, bohužiaľ môj domáci destilátor nefungoval, príliš veľa spojov na mazanie a veľa zhonu, podľa mňa to nestojí za námahu navyše pre pár ml navyše.

Budem musieť neskôr investovať do rotovapu.

Amfetamín-olej bol trikrát čistený cez buchnerov lievik a zakaždým čisté filtre.

Dajte mi vedieť, čo si myslíte.

S pozdravom
 
Last edited by a moderator:

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Veľmi pekné :) Aké veľké sú vaše dávky? A pod ako dlho pridávate P2NP, aby ste udržali teplotu pod 60c ?

S pozdravom
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

V súčasnosti robím dávky 200 g P2nP.

Mám celkom dobrý spôsob chladenia, takže moja teplota nikdy neprekročí 47celsius.

Pridanie celej dávky 200 g trvá 1 h.

Po pridaní P2nP trvá reakcia chvíľu, kým sa prvýkrát prejaví a začne sa tvoriť pena, počas penenia. Nepridávajte viac P2nP! Počkajte, kým sa pena usadí a uvidíte 60 % peny a 40 % kvapaliny, to je "mäkké miesto" na pridanie ďalšej dávky.
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
Človeče, môžeš mi povedať viac o svojej metóde chladenia? Som veľmi zvedavý.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
hi;
čo s hliníkovým amalgámom ? pripravíte si jeden na 200gr alebo 400gr?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Nachádzate sa v nesprávnom vlákne, v tejto syntéze sa nenachádza hliníkový amalgám.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Áno, odporúčam to urobiť aspoň nad MgSO4.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Otázka: Ako sa má postupovať v prípade chemických látok?

V súčasnosti robím nasledujúcu stupnicu zložiek:

IPA 2:1, 3,6 l
NaBH4, 348 g
P2nP, 200g
CuCl2, 20g + 40ml H2O
NaoH 25%, 1,6l

Dozvedel som sa, že stupnica je lineárna, takže toto sú merania, ku ktorým som dospel.

Teraz k otázke, ak by som ponechal všetky zložky na rovnakej stupnici, ale namiesto toho zvýšil len P2nP príliš 300 g, aký by bol výsledok?

S pozdravom
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dobrý deň,

Doplňujúca otázka, týkajúca sa amfetamínového oleja.

Amfetamínový olej má bod varu ≈201⁰c

IPA má bod varu ≈84⁰c

Acetón má bod varu ≈54⁰c

Ak nepoužívame rotovap alebo destilačné zariadenie s vákuom. Je možné variť IPA/acetón pomocou varnej dosky?

Malo by to negatívny vplyv na amfetamínový olej?

S pozdravom
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Vybrali ste olej z nádoby pomocou injekčnej striekačky alebo nejakého iného zariadenia?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Ďakujem veľmi pekne, to je presne tá informácia, ktorú som hľadal.

Aký máte spôsob chladenia?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pravdepodobne áno, pretože voľná báza amf môže byť oxidovaná kyslíkom zo vzduchu počas zahrievania na vzduchu počas dlhého vápna. Čistota amfínovej soli by bola menšia.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Dobrý deň, urobil niekto nejakú reakciu na metanol? Ja som robil na etanol a teraz mám dosť veľa čistého metanolu a zaujímalo by ma, či bude reakcia úspešná aj ...
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dobrý deň,

Otázka týkajúca sa môjho a-olej, pozrite si, prosím, obrázok.

Po finalizácii môjho a-oleja som nemal čas ho "vykryštalizovať" na amfetamín, tak som ho dal na noc do mrazničky, keď som ho vybral, rozdelil sa na dve vrstvy, a-olej na vrchu a "gele" na spodku. Čo je to za tekutinu gele, ktorú mám?

Olej som z neho vyextrahoval a gele som nechal v banke a nechal som ho stáť pri izbovej teplote niekoľko hodín, aby som zistil, či sa "neroztopí", ale neroztopil sa, len zostal v stave podobnom gele.

Môj jediný odhad by bol, že voda a ipa mali chemickú reakciu v mrazničke a stal sa z nich nejaký gél, ktorý na oplátku "očistil" môj a-olej od nečistôt, ale to len hádam.

Sqv5izpKC1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
To nie je možné. Bola vaša banka uzavretá v mrazničke? Pridali ste pred mrazničkou nejaké vysúšadlá?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Áno, najprv som ju mal v okrúhlejfľaši a uzavrel som prívod viečkom, kým som ju mal v mrazničke.

Nie, neboli použité žiadne vysušovacie prostriedky.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Vlastne ani netuším, o čo ide. Amfínový olej môžete z tohto "želé" extrahovať nepolárnym rozpúšťadlom, ako je IPA alebo éter/petrolej. Možno bol amph polymerizovaný...
 
Top