Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Páni, ako vieme, aký objem 25 % roztoku NaOh treba pridať? Myslím tým, odkiaľ sa vzalo tých 8 l, ako to vypočítať?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Určite existuje spôsob výpočtu, ale dôležitejšia tu bude hodnota pH, keď je roztok dostatočne zásaditý na to, aby sa uvoľnila voľná báza.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Dobre, dobre som si spočítal, že na 250 g p2np budem potrebovať 550 g NaOh v 1650 ml dh20? Našiel som závislosť, že roztok NaOh sa pridáva v pomere 44 % k množstvu IPA + dh20
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
aaa a otázka znie, aké pH by malo byť po skončení reakcie? mi ukazuje 10-11. po pridaní zásady vyskočí zásada a je 12-13.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Rozmýšľam, či nebude lepšie, ak nakoniec nepridáte 50 % kyselinu octovú, aby ste sa dostali z pH nižšieho, a potom pridáte trochu zásady k tým 12... čo myslíte?
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Nie je potrebné pridávať kyselinu octovú, stačí pridať NaOH, ako je uvedené v syntéze
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
páni, stále som nedostal odpoveď na bod 7. pre mňa sa po odstránení vrchnej vrstvy a pridaní do spodnej (voda) IPA NEDOSTANE NIC. dve vrstvy sa opäť nevytvoria
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Voda a IPA sa tiež výborne miešajú, ale z bodov 6 a 7 som vyčítal, že sa najprv pridá IPA a potom sa vrstva oddelí. Pre mňa je skôr otázkou, prečo sa namiesto IPA nepoužije vo vode nerozpustný petroléter, vďaka čomu by bolo množstvo vody, ktoré sa má odstrániť, menšie. Sušenie tu vôbec neprebieha, nech už je dôvod akýkoľvek.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
podľa vášho názoru sa po pridaní bázy a vytekaní oleja pridá a premieša IPA a potom sa stiahne vrchná vrstva?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Áno, presne tak som to pochopil. Aj keď použitie IPA sa mi nezdá optimálne.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Jeden z odborníkov by mohol túto nepresnosť vysvetliť heh
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Môžete sa podeliť o tento článok/knihu?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Prečo syntetizovaný amfetamín nemá žiadnu silu?

všetko urobené tak, ako bolo napísané v recepte. vôňa tam je, chuť je horká a sila je veľmi slabá... čím to môže byť?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Uskutočnili ste a/b extrakciu vášho výrobku? Pravdepodobne máte veľa vedľajších produktov.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
tak som to urobil. alebo by to mohlo byť spôsobené príliš vysokým pH amínu... myslím, že je príliš zásaditý. na prúžkoch nie je takmer vidieť rozdiel, ale zdá sa mi, že pH je 13-14
nabudúce po ukončení reakcie budem chcieť znížiť pH pomocou kyseliny octovej alebo chlorovodíkovej a pomaly zvýšiť pH na 12 pomocou zásady.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Do akého pH je najlepšie klesnúť pri extrakcii a / b na čistenie amínu?
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
chcem nastaviť všetko, čo potrebujem na túto reakciu, nie som si istý svojím zdrojom vákua, pretože s vákuovým odparovaním pracujem prvýkrát, pozerám sa na pomerne lacnú vákuovú pumpu, ktorá zrejme vytiahne 5 Pa konečného vákua.
To je dosť hlboké vákuum, pokiaľ tomu dobre rozumiem. Kúpim si 2l studenú pascu a plánujem ju použiť s vodným/ľadovým kúpeľom, aby som zabránil vstupu IPA do vývevy, ale pokiaľ viem, čím hlbšie je vákuum, tým chladnejšia musí byť moja studená pasca, aby sa zabránilo vstupu rozpúšťadla do vývevy. Je praktické len ručne vypnúť a zapnúť vákuovú pumpu, keď tlak klesne? Keď som sa pozeral na vákuové operácie a konkrétne na studené lapače, zistil som, že ľudia dosť často používajú viac ako jeden studený lapač, je to len na zachytávanie zvyškových pár alebo je tu aj nejaké sekundárne použitie, ktorému nerozumiem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. vákuový tlak môžete nastaviť pomocou jednoduchého deleného vákuového ventilu. A máte pravdu, pokiaľ ide o závislosť teploty chladiacej kvapaliny a vákuového tlaku.
Nemusíte upravovať pH amfetamínového oleja. Povedal som o čistení amfetamínu acidobázickou extrakciou. Pravdepodobne je vaša hodnota pH 13-14 chybou merania metódou (pomocou pH prúžkov), tým chcem povedať, že je to v poriadku.
p.s. Na získanie odpovede nemusíte používať tučné písmo .:)
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď mám ešte jednu otázku. čo ovplyvňuje tvorbu všetkých týchto znečisťujúcich látok? záleží aj na teplote? Zaujímalo by ma, či by reakcia nemala prebiehať pri teplote 55 - 60 stupňov ... zdá sa mi, že 80 stupňov počas 30 minút spôsobuje, že vzniká toľko znečistenia ...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
K čerpadlám sa nemôžem vyjadriť, pokiaľ nejde o ich rozbitie. navrhujem, aby ste sa možno pozreli na čerpadlá s vodným prúdom? Môžete použiť vodu z kohútika, čím sa premrhá veľa vody ALEBO ju napojiť na recirkul. vaňu s upravenou vodou a jednoduchým vodným čerpadlom (dajú sa nájsť výkonné za lacný peniaz). je to celkom elegantné, myslím, že mister G má vlákno, rovnako ako Chemplayer na bitchute.
ALE ak chceš robiť túto reakciu v malom meradle, jednoducho hoď hotový, bazifikovaný, vychladnutý RM do veľkého sepu spolu s petéterom, toluénom, xylénom, hexánom párkrát pretrepať, párkrát vetrať badabing badaboom, zopakovať 3 krát, extrakcie bazénom cez sušiace činidlo (MgSO4, NaSO4, BaSO4 [áno, funguje to] , NIE CaCl2 alebo čokoľvek s vápnikom, bude to gélovať).Jednu vec, na ktorú si treba dať pozor, je, že chcete použiť približne toľko rozpúšťadla, koľko je uvedené v postupe (samozrejme, v mierke), ak je organická vrstva príliš riedka, nebude sa zrážať tak ľahko.
 
Top