Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Znamená, že musíte používať separačný lievik
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
ale táto vodná vrstva sa vytvára počas reakcie. oddeliť a na šrot?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nie, 2 vrstvy sú to, čo chcete. keď sa aq. vrstva nasýti vo vode rozpustnými soľami, vytlačí z aq. vrstvy dilutovaný izopropanol-freebase sol. táto vlastnosť izopropanolu, na rozdiel od iných primárnych OH-s, oddeľovať sa od vody pri rozpúšťaní solí je presne dôvod, prečo sa používa v toľkých tajných a iných syntézach.
Aspoň si to myslím, dúfam, že nehovorím z vlastnej hlavy :p
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Ak tomu správne rozumiem, je vrchná vrstva voľná báza? žltkastý olejovitý vzhľad a 70 % zmesi. a spodná je hustejšia.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Obáva sa, pretože sa to deje pred pridaním alkálií, ale ak sa nemýlim, môže sa to diať aj predtým, pridané alkálie len dovŕšia tento jav.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ak áno, budem teraz vždy pred extrakciou soliť svoju reakčnú hmotu pomocou NaCl :D potom budem mať menej vody na odstránenie :)
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Áno, z vlastnej skúsenosti to funguje skvele. soľný roztok premyje organickú vrstvu po bazifikácii, odstráni veľa vody, urobil som to v núdzi, keď som nemal po ruke sušiaci prostriedok a stačilo to na slušný výťažok, nie príliš ďaleko od sol. vysušeného nad sušiacim prostriedkom. nepreháňajte to a nechajte to oddeliť aj dobrú chvíľu.
Aj v prípade roztoku, ktorý sa odmieta oddeliť po pridaní približne stoechiometrickej zásady, stačí štipka kuchynskej soli, aby sa voda nasýtila a dosiahol sa čistý rozpad. je dobré vedieť, ak nemáte po ruke roztok hydroxidu a ste leniví vyrobiť viac :p
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Áno, viem, túto metódu som používal aj predtým v separačnom lieviku, ak som nemal jasne definovanú separáciu, ale nevedel som, že soľ vytlačí IPA z vody. Týmto spôsobom ušetrím veľa sušidla, pretože po extrakcii vrstvy freebase/IPA budem potrebovať oveľa menej.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
@btcboss2022 Možno ste už vyrobili novú väčšiu dávku a zdokumentovali ju?
Zaujímajú ma vaše výsledky a konečný výťažok oleja A, ktorý vznikne z tejto reakcie na povedzme 1 kg p2np váhy
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dobrý deň,

Ešte raz som to neurobil.
Ďakujem.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Skúšal som vašu reakciu s 287 g p2np a keď sa naraz pridalo 30 g cucl2, bolo to ako sopka
po výbuchu kvapaliny cez kondenzátor a upokojení môjho hnevu som banku položil na horúcu platňu
a nechala som ju pol hodiny zohrievať, kým sa všetok cucl2 neusadil na dne s bielou vrstvou

@btcboss2022 alebo @William Dampier ako kontrolujete reakciu, aby neprebehla v štýle sopky, keď pridávate cucl2 naraz?
Skúšal som túto syntézu v 12l banke s liebigovým kondenzátorom, ale stále to nebolo dosť veľké, aby reakcia nešla von z banky
Ako to kontrolovať?
A aká veľká banka - nerezový reaktor by bola potrebná na redukciu 1 kg p2np?
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
@btcboss2022 a @William Dampier
Akú farbu by mala mať reakcia po pridaní cucl2 a ukončení reakcie?
Horná vrstva zostáva žltá a spodná(vodná) vrstva je biela, je to správne?
Alebo by mali byť obe vrstvy priehľadné - biele po ukončení celej reakcie?

Pretože keď som pridal NaOH do ukončenej reakcie, vytvorili sa 2 vrstvy, horná vrstva je žltá a spodná biela, je to tak správne?
Alebo žltá farba hornej vrstvy ukazuje, že vo vnútri tejto vrstvy je ešte nezreagovaný p2np?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nabudúce rešpektujte postup, najmä ak ho robíte prvýkrátalebo nemáte skúsenosti. hovorí sa o kvapkovej metóde. máte vonkajšie chladenie? Ľadový kúpeľ funguje skvele.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
po oddelení fáz a pridaní IPA do vodnej fázy nedochádza k separácii.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Ďakujem za odpoveď, ale počul som, že najviac výťažkov z tejto reakcie sa dosiahlo pri pridávaní naraz, nabudúce to skúsim pridávať po kvapkách, len aby som videl rozdiel
alebo možno v dvoch dávkach, aby nedošlo k takej veľkej exotermickej reakcii
Pri tejto reakcii som ju občas ochladzoval vo vodnom kúpeli, keď sa mi zdalo, že je príliš horúca

@Mclssmxxl máte skúsenosti s touto reakciou? v koľkých gramoch ste skúsili túto reakciu a aký bol váš výťažok oleja v % na konci?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Áno, ale pridaním všetkého naraz môžete zredukovať len toľko, nemôžete očakávať, že naraz zredukujete takmer 300 g suroviny. ak sa vrátite späť do vlákna, myslím, že chlapík, ktorý to hovorí, dokonca hovorí v podmienkach malého rozsahu, ale možno si to zle pamätám.
Pred niekoľkými rokmi som sa posral s 25 g borohydridu a robil som to bez postupu so zmiešanými výsledkami. redukcie sú dosť podobné tho, dostanete to isté, keď pridáte kopu styrénu do redalu, al hg alebo liah, bordel :p
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
páni, počas odparovania IPA sa vytvoria dve vrstvy, jedna mliečna druhá žltkastá. voľná báza v mliečnej fáze?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Už viem, že v hornej časti je dobré. čo potom v dolnej?Qw1VDGPehL PEcdU1wOK5
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ak ste dostali vulkáno pridaním cucl2 ak preto, že v zmesi nemáte dostatok rozpúšťadla možno preto, že v predchádzajúcich krokoch ste ho veľa odparili, aby ste tomu zabránili, musíte predchádzajúce kroky urobiť v banke alebo reaktore, aby ste stratili čo najmenej rozpúšťadla.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
V mojom prípade sa po pridaní cucl2 zmes úplne zmení na sivočiernu a po 30 min pri 80c refluxe mám 2 vrstvy vrchnú priehľadnú a spodnú čiernu o cupper. Po pridaní NaOH je vrchná vrstva žltooranžovej farby a spodná samozrejme stále čierna.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Ďakujem za tieto odpovede, veľmi mi to pomáha pochopiť, nemal som veľa odpareného rozpúšťadla, myslím, že preto, že som celý čas používal kondenzátor
ale teplota reakcie bola veľmi vysoká, pretože keď som po častiach pridávala p2np, bola neustále na silnom refluxe
potom som zmes neochladila a pridala som všetok cucl2 naraz a bola to veľká sopka
Ešte raz ďakujem za vaše odpovede, ak túto reakciu opäť uskutočníte v mierke 1 kg, zdokumentujte ju a uverejnite ju tu
 
Top