Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Samotná voda neznižuje pH, znižuje ho len kyselina.
Nie, nemôžete jednoducho opäť zvýšiť pH, aby ste získali voľnú bázu, musíte soľ najprv prefiltrovať, vysušiť, potom ju rozpustiť vo vode a potom môžete opäť zvýšiť pH, aby ste získali voľnú bázu.
V zásade by ste mali pracovať s veľmi suchými kvapalinami, ak chcete niečo vysoliť, pretože ako vieme, soľ sa vždy rozpúšťa vo vode, a teda akýkoľvek obsah vody je pre výťažok škodlivý. Ak vaša kyselina obsahuje 15 % vody, 0,75 ml vody v 5 ml kyseliny vám môže dať menší výťažok, plus voda, ktorá je ešte v acetóne. Chladenie roztokov má zmysel, pretože rozpustnosť sa znižuje s teplotou, a preto sa zvyšuje výťažok. Najlepšie je roztok vysušiť pomocou MgSO4 v mrazničke.
Ak pridáte acetón do voľného roztoku/IPA, môžete neutralizovať účinok príliš veľkého množstva rozpúšťadla, opäť sa vyzráža viac soli, aspoň to platí v prípade síranu.
Rozpúšťadlo môžete tiež nechať odpariť, ale nemali by ste na to použiť príliš veľa tepla.
~200 °C, ale voľná báza by sa rozložila skôr. Bolo mi povedané, že freebase sa nesmie zohrievať na viac ako 60 °C, inak sa stráca výťažnosť.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
vďaka za to. áno, mal som na mysli skôr vodu v kyseline a rozpúšťadlách než samotnú vodu, nič som nesušil. Práve som skontroloval mrazničku a na dne mám hrubú vrstvu zrazeniny, čo je skvelé vidieť. V budúcnosti sa budem snažiť o vyššie výťažky dodržiavaním metód sušenia atď. a pravdepodobne použijem síru. Na tento pokus som potreboval peniaze hneď, ako mi prišiel NaBH4.
Našťastie som pri odparovaní rozpúšťadla neprekročil 60 °C, ale je dobré, že to teraz viem.
Ozvem sa vám s mojimi výnosmi a možno zdokumentujem svoj ďalší beh.
Celkovo bola táto syntéza zábavná, veľmi jednoduchá a účinná. môžem urobiť 70 g P2NP v 2L banke, čo je oveľa lepšie ako metóda Al/Hg @ 10 g. Niekedy však vyskúšam metódu Al/hg , len tak pre zábavu.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Získal som 40 % bielej (stále tak mierne sivý odtieň), na kosť suchej fosforečnanovej soli.
Bolo to z môjho hnedého P2NP a def initívne som stratil časť voľnej bázy, pretože som nevedel, že hlavná extrakcia je vo vrchnej vrstve.
Na prvú syntézu som veľmi spokojný, napriek tomu, že výťažok bol nízky.
S väčším čistením P2NP a ak zavediem protokoly sušenia, mal by som byť na ceste k vyššiemu výťažku.
Ďakujem všetkým, ktorí mi na tejto ceste pomohli, budem sa s tým naďalej hrať a keď budem spokojný s výnosmi, napíšem metódu pre ostatných amatérov.
Na zdravie!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
ak táto zrazenina vypadne pred pridaním kyseliny, odfiltrujte ju pred pridaním kyseliny.
Všetky rozpúšťadlá v procese pred pridaním kyseliny môžete vysušiť pomocou MgSO4 (alebo iných sušiacich činidiel) v mrazničke a opäť odfiltrovať
Soli kyseliny sírovej a kyseliny chlorovodíkovej sú jedny z najstabilnejších zlúčenín, domnievam sa, že síran má najvyššiu výťažnosť, preto sa stal populárnym.
Z tohto dôvodu sa na čistenie voľnej bázy odporúča len vákuová destilácia parou, ak sa má vykonať.
U mňa je to presne naopak, poznám len variant Al/Hg, ale uznávam výhody tejto metódy a vyskúšam aj túto. Výsledky tu budem tiež prezentovať, ale to ešte chvíľu potrvá, najprv musím vylepšiť metódu Al/Hg, ale myslím, že som na dobrej ceste.
Musíte rekryštalizovať v horúcej IPA, alebo voda P2NP musí byť len žltá. Ak váš P2NP zhnedol, je zoxidovaný a už sa nedá použiť, skladujte ho vo vzduchotesnej nádobe na chladnom (<8 °C) a tmavom mieste, napríklad v chladničke.
Nielen ak ste mali dobré výsledky, môže to byť užitočné pre začiatočníkov, aj zlé výsledky môžete prediskutovať tu, ja som to urobil a dostanete veľa rád, ktoré vám môžu pomôcť ďalej. O to ide, dokonalé syntézy máme v príručke. Dobré výsledky sa samozrejme dajú prezentovať aj na vyzdvihnutie potľapkávania po pleci ;)
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
i filtroval zrazeninu po bazifikácii.
Mala som oveľa viac zrazeniny , acetón použitý na premytie bol umiestnený do orginálnej zmesi alkoholu a acetónu a umiestnený späť do mrazničky.
Moje kvasinky momentálne vyzerajú na 50+ % a dúfam, že po noci v mrazničke príde viac.
Skúsil som 25mg a je to veľmi silné, veci, na ktoré som zvyknutý, sú pravdepodobne asi 75% rezané.
Niekedy to jednoducho musíte urobiť sami :)
 
Last edited:

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Zajtra napíšem, čo som urobil inak.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
P2NP bol tmavohnedý , urobil som 2 rekryštalizácie IPA a dostal som číre ish kryštály s hnedým odtieňom, myslím, že to bolo tak dobré, ako som to mohol dostať bez toho, aby som stratil príliš veľa času, ale teraz mám nejaký produkt, ktorý budem premývať, kým nebude IPA číry. Myslím, že nabudúce si ho vyrobím sám a budem ho správne skladovať.
Vďaka za radu!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Teraz som dosiahol 60 %
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Tu bolo to, čo som urobil v menšom rozsahu;
1. Roztok IPA/H2O 2:1 ((IPA 800 ml, H2O 400 ml)(1200 ml)) bol pridaný do 2000 ml banky.
2. NaBH4 (116 g) bol pridaný naraz a začalo sa miešať.
3. P2NP (67 g) sa pridával po malých dávkach tak, aby teplota zmesi neprekročila 60 *С.
4. CuCl2 (7 g) vo vode (13 ml) sa pridával pomaly po kvapkách tak, aby teplota zmesi nepresiahla 80 *С.
5. Potom sa reakcia refluxovala pri teplote 80 °C počas 30 minút s použitím vonkajšieho ohrevu.
6. Roztok sa dekantoval a odfiltroval z reakčného odpadu a vložil do separačného lievika.
7. Do reakčnej zmesi sa pridal 25 % vodný roztok NaOH (533 ml) a fázy sa oddelili.
8. Spodná vrstva sa odsaje do veľkej kadičky a zozbiera sa vrchná organická vrstva.
9. Vodná fáza sa potom dala do separačného lievika a extrahovala sa 500 ml IPA.
10. IPA sa odparila na 3/4, polovica mliečnej voľnej bázy a polovica IPA.
11. IPA a freebase sa rozpustili v 130 ml acetónu.
12.Kyselina ortofosforečná sa nakvapkala na pH - 6 (za stáleho miešania).
13.Zmes sa vložila do mrazničky na 12 hodín.
14.Po kryštalizácii sa suspenzia prefiltrovala a premyla suchým studeným acetónom, až kým sa acetón nevyčistil.
15.Acetón z premývania a zmes ipa/acetón sa vložili späť do mrazničky na ďalšie zrážanie.
16. Proces sa opakuje, kým sa už nezrazí žiadna zrazenina, aby sa získalo 60 - 70 % vysokokvalitného amfetamínu, keďže sa do zmesi dostáva viac acetónu, možno bude potrebné nakvapkať ešte trochu kyseliny, aby sa znížila, ale nie príliš veľa, pretože acetón má ph7.

Tu je fotografia niektorých vysušených pastovitých kameňov , zvyšok je suchý prášok, ktorý sa musí zmiešať, pretože je pre mňa a mojich priateľov príliš silný.
Možno aktualizujem recept a napíšem ho pre malých domácich chemikov, je veľa spôsobov, ako by to mohlo byť lepšie.
 

Attachments

  • yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 512

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
toto nie je metamfetamín , môžete odtiaľto napísať, ako sa z neho vyrába metamfetamín
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Akú metódu používate na premenu tejto bielej pasty na kryštál
d-metamfetamín?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pred spotrebou by som ho ešte vyčistil, na fotografii vyzerá dosť tmavý od žltej po hnedú.
Ale gratulujem k úspešnej syntéze.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Kde ste kúpili kryštálový rektor?

Priamo z Číny? Mali ste nejaké problémy?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Z Číny, ale pomocou spoločnosti, ktorá je zvyknutá objednávať tento druh zariadení, by aj tak pre zariadenia bežne nemal byť žiadny problém, pre výrobky je to iné.
Dodávateľ pre zariadenie môže vyhotoviť doklady a faktúru s akýmkoľvek iným názvom zariadenia, ak ho pre istotu použijete.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Ahoj, chlapci!
Akou rýchlosťou miešate počas syntézy a je to neustále miešanie?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Dobrý deň všetkým, prosím o pomoc, môže nastať problém s odčítaním pH po pridaní 25% roztoku NaOh a extrakcii vodnej fázy IPA? môžem namiesto IPA extrahovať vodný roztok dxm?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nie som si istý, čo máte na mysli, ale vodnú fázu by ste mali niekoľkokrát extrahovať nepolárnym rozpúšťadlom, ako je toluén, petroléter
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
a čo si myslíte o pridávaní AcoH po skončení reakcie. v niektorých receptoch sa píše o pridávaní ...
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Ok, chápem . ako posledná možnosť, môže byť aj dcm ako šikovná? 😂🤪
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Mám otázku. ak robím extrakciu dcm, aby som sa nehral s destiláciou, môžem vykonať acidobázickú extrakciu? pri pridaní kyseliny k voľnej báze v dcm by mali vzniknúť dve fázy. hore produkt, dole hnoj. oddeľte, pridajte k produktu zásadu, aby ste získali ph12. mal by tam byť čistý olej (voľná báza), oddeľte od spodnej vrstvy a vysušte síranom sodným. hlava dobre alebo zle? prosím, pomôžte
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
S petroléterom neextrahujete vodnú fázu, petroléter a voda sa nemiešajú.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
S petroléterom som už viackrát extrahoval, ale možno som hlúpy.
 
Top