Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
a čo si myslíte o pridávaní AcoH po skončení reakcie. v niektorých receptoch sa píše o pridávaní ...

Neviem, nečítal som o tom.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
asi som aj ja hlúpy... o tom je extrakcia, ktorá spočíva v prechode z jednej fázy do druhej. v tomto prípade z vodnej fázy do fázy nepolárneho rozpúšťadla. preto sa tu nerobí extrakcia IPA, pretože ipa sa mieša s vodou a dáva nám len zriedenie roztoku... je to zle?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
ide o zhášanie NABH4 pridaním 50% kyseliny octovej alebo kyseliny chlorovodíkovej
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Potom extrahujete "voľnú bázu" z vodnej fázy a neextrahujete vodnú fázu. To bolo nelogické .

IPA sa v návode odparila a vychádza z nej olej. Olej s vodou, myslím.
Prečo ste v návode použili IPA @William Dampier?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Q
Dosť, naozaj, áno, pane. len jazykový omyl.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
v originálnej príprave používajú aj IPA. prečo, to netuším. väčšina sa domnieva, že je aj tak lepšie vykonať nepolárnu extrakciu.ORaS5t6oNv
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Áno, môže sa stať, že som bol alebo stále som trochu zmätený, ale "to extract" má význam vytiahnuť niečo, dostať niečo von alebo vybrať niečo. Ale aj v receptoch je zavádzajúce, že sa extrahuje vodná fáza, žiaľ, neviem presný anglický termín a ako sa používa.
Ak urobím porovnanie s variantom Al/Hg, kde tiež extrahujeme voľnú bázu po pridaní zásady, IPA je tiež obsiahnutá vo vodnej vrstve, ale tu sušíme nad MgSO4 v mrazničke a na extrakciu používame petroléter. ktorý neskôr odparíme. Je možné, že postup je odlišný z dôvodu vysokého škálovania, pretože tieto kroky sa oplatí vykonať len v laboratórnom meradle. Možno by nám na túto otázku mohli odpovedať odborníci. Ale ak by tu nemalo dôjsť k sušeniu, v každom prípade treba zaregistrovať stratu výťažku o obsiahnutú vodu.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Čo je to . Dnes som vykonal malý test. na 25g p2e.g. som jemne zvýšil hodnotu CuCl2 a teplotu o 2 stupne počas refluxu.. dostal som taký krásny olej. bohužiaľ som nemal so sebou destilátor a testy boli vykonané v teréne. Myslím, že ho stačí ešte trochu pretrieť a bude dokonalý. veľký výkon sa zdá. jemná, ale výrazná vôňa
VakDdFiftq
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Mám otázku: je rozdiel vo výkone pri vykonávaní s p2np a s bmk?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Mám ešte jednu otázku, bude kaskádová absorpcia pozostávajúca z pufra a dvoch Dreschlových podložiek naplnených 10 % roztokom zásady schopná odstrániť zápach, ktorý sa uvoľňuje počas reakcie? všetko, samozrejme, vopred pripojené k chladiču. schéma má vyzerať približne takto. modrá hadica vedúca z chladiča do tlmiča pripojená k niplu. potom ide do buchnerovej banky, v ktorej je 10 % roztok zásady, bočný vývod banky je pripojený k hadici, ktorá je zavedená do druhej takejto banky s rovnakým roztokom, a nakoniec je namontovaná hadica, ktorá sa pripája k uhlíkovému filtru a ventilátoru.
L4hSX7txPv
 
Last edited by a moderator:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Všetko to pôsobí veľmi ťažkopádne.

Možno by bol jednoduchší systém s výkonným odsávačom, uhlíkovým filtrom a podľa možnosti medzi ozónom, ktorý by vyčistil výstupný vzduch a vyšiel čistý bez zápachu.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
tento systém veľmi dobre pracuje s bromovaním, ale nemám dostatočné vedomosti na to, aby som mohol povedať, že ho zvládne ... preto moja otázka adresovaná sem ...
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Zvládne dávkovacie peristalické čerpadlo 500 ml/min požiadavku na spätný kondenzátor s dĺžkou plášťa 500 mm? je problém s prístupom k vode z vodovodu, preto dotaz....
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
po pridaní 25% roztoku NaOh, oddelení fáz, som pridal 1/3 dcm objemu vodného roztoku. moja otázka, pri akej teplote mám destilovať? podľa mňa je v tomto roztoku okrem voľnej bázy ešte voda, IPA a dcm, mám pravdu? potom destilácia pri ok 83 stupňov?roztok začne vrieť niekde okolo 50 stupňov, na akú teplotu ho treba zvýšiť?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ako zapácha reakcia a prečo vychádza z refluxného chladiča?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Kde sa v návode niečo destiluje?

Edit: ospravedlňujem sa za spam
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
páni, keď som to všetko čítal a robil som to sám, bol som zmätený... konkrétne po pridaní cucl2 sa mi po chvíli vytvoria dve vrstvy, prečo?

Pred pridaním zásady sa mi vytvoria dve vrstvy. po pridaní sa olej akoby zmiešal s vrchnou vrstvou.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Zabudli ste ich rozobrať po tom, čo ste mali dve vrstvy
 
Top