1-fenil-2-propanon (P2P) Leuckartova aminizacija do amfetamina in metamfetamina. Smiselna lestvica.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ali uporabljate povratni hladilnik in digestor?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
G.Patton: Ali lahko pri sintezi amfetamina namesto DCM uporabim etilacetat? Ali naj namesto tega uporabim ksilen? Mislim, ko opravim hidrolizo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Prosimo, da si ogledate namensko temo in tam postavite vprašanje. Ne tukaj.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Z vami bom delil preglednico.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Morda je le pošteno dodati, da temperature nad 180 °C, kot sta imenovani 200 in 210 °C, zagotovo popolnoma uničijo P2P in celo formamid, nastali hlapi in plini pa so zelo strupeni. Vse, kar prihaja z vrha kondenzatorja, prezračite na zunanji strani! Resno!
Naj bo temperatura pod 180 °C, bolje pod 175 °C, in umerite infrardeči termometer glede na uporabljeno bučko/sestavo, sicer ne boste nikoli natančno vedeli, kako vroča je.

Veliko sreče
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ustrezni dokument za izomerno ločevanje
 

Attachments

  • JuqFbr0xSp.jpg
    JuqFbr0xSp.jpg
    1.6 MB · Views: 8

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
In kot brezplačna storitev, ki jo opravljate vi, so razmerja za P2P:

Formamid 50 ml 1,5 mol
mravljinčna kislina 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Ponovno, tega res ne razumem. Nikoli ne bom. Zakaj želijo ljudje sintetizirati amfetamine in jim ne uspe, tudi če nekdo navede prava molska razmerja, potem pa se pritožujejo, da so naredili vse, kot je bilo zapisano v postopku, in jim vedno znova ne uspe. Tudi ko so podana prava molska razmerja, je toliko stvari, ki jih moraš vedeti. Ali pa včasih celo zelo malo, vendar je ta maloštevilna informacija večinoma ključna informacija, da stvari delujejo. Na primer, kolikokrat mora biti presežek enega od teh reagentov v pravem molarnem razmerju v reakcijski bučki, da bodo stvari delovale. Če ste preveč leni, da bi prebrali vsaj eno dobro kuharsko knjigo, ali pa vas preprosto ne zanima dovolj, da bi našli in prebrali vsaj eno kuharsko knjigo o amfetaminu, zakaj ne kupite te spojine? Na teh forumih vidim tovrstne ljudi, ki jih še nikoli in nikjer nisem videl toliko. Ja, zelo dobro je malo poučiti in dati dober nasvet, sam nisem Einstein, ampak sem vse svoje reakcije naštudiral iz interneta. Sinteze na forumih, prebral sem kup knjig in patentov, reakcije na različnih straneh. Prenesel sem veliko osnovnih knjig o organski kemiji itd. V šoli sem bil pri kemiji slab, ker me sama šola ni zanimala. Sploh me ni zanimalo. Ko pa sem se pred približno 8 leti začel učiti kemijo, sem zasvojen s preizkušanjem novih sintez, ne več z zdravili. Ampak to sem samo jaz, vsak je drugačen, ampak včasih me to tako razjezi, da moram nekaj povedati. In mir! Opravičujem se za dolgo besedilo.

P.S To besedilo ni bilo namenjeno tebi OrgUnikum, ampak ... saj veš, tistim v besedilu.

TheNut.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Zdi se, da sem bil v zvezi s svojim zadnjim dolgim prispevkom nekoliko preveč utrujen! :)
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Spoštovanje, nikakor ne gre za mojo zamisel, a vseeno
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
nekateri ljudje želijo izdelovati zdravila, nekateri pa želijo zaslužiti denar, to je glavna razlika. Lahko sprejmem oba pristopa, dokler ni ogrožena kakovost. Žal se pri obeh pristopih to običajno zgodi in takrat, ko sem zunaj, ne delkivira najhitrejšega najcenejšega načina za nekaj, kar se lahko proda kot droga običajnemu retardiranemu uporabniku drog.
Žal mi je.
Kakovost je veliko težje kot samo kuhanje nečesa, kar ima bang vrste.
Najprej samo poskusite dobiti uporaben rezultat.
Potem ga poskušaš dobiti vsakič.
Potem si začneš prizadevati za boljši donos.
In že ko imaš uporaben rezultat, ga dobršen del vložiš v izpopolnjevanje svojih veščin priprave/čiščenja. Zavedajte se, da je to na začetku težka pot, zato vedno uporabite le del tega, kar imate, saj se stvari največkrat kar nekako razblinijo v zrak in sranje topil. Ne poskušajte obnoviti, ni vredno. Uporabite le del in se smejte ter poskusite znova. Bolj smiselno.
Veliko sreče!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Da, večkrat sem opazil, da kupim veliko topil, z njihovo uporabo pa ne dobim ničesar. In spet, in spet, in spet. Toda to je tako zanimivo, da nikoli ne obupam!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Niste razumeli, kaj sem želel povedati, in vem, ker zdaj nisem razumel, kaj sem napisal... :) Mislil sem na tiste, ki so leni in hočejo, da jim z žlico podajo prava molska razmerja in vse to itd... ... in se ne potrudijo prebrati nobene knjige ali besedila o izdelavi spojine. To me moti.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Zdaj, ko končam s segrevanjem (amfetamin), izvajam formilno hidrogeniranje z bazo, torej ali moram v zadnjih reakcijskih korakih še vedno najprej dati H2O2 (30 %)? Kakšna je vloga H2O2?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Informacije sem poiskal sam. Vloga H2O2 je precej pomembna, če upoštevamo donose. H2O2 je oksidant, vendar sem glede na njegovo molekularno obliko vedno mislil, da lahko zlahka deluje tudi kot reducent. Precej zanimiva spojina!
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Vendar sem tudi sam še vedno skeptičen, saj sem te informacije o uporabi H2O2 dobil od kemijskega pomočnika z umetno inteligenco-robotom, to pa je najslabše mesto za pridobivanje kakršnih koli informacij v zvezi s kemijo. Opazil sem tudi, da pri tovrstnih sintezah nihče nikjer ne uporablja H2O2. Zato mislim, da bom zdaj, ko sem na istem mestu pri tej sintezi, uporabil samo čisto vodo, če me lahko kdo s kakšnim znanjem o tem razsvetli. Torej, ali naj na tej stopnji naredim 30 % H2O2 ali uporabim samo čisto vodo?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Ali lahko samo podvojim količino h2o2, če je moj peroksid nekaj več kot 15 + %, je suka najti močnejšo v mojem kraju, ore maby kakšno drugo spojino za zamenjavo?
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Enkrat sem iz svojega 12-odstotnega H2O2 naredil približno 25 % H2O2 (napačni izračuni), pa mi je perocetna kislina še vedno delovala!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Ekipa je: Izračunate lahko, koliko morate izhlapeti iz teh 15 % H2O2, da dobite 35 %, in potem lahko naredite dobro peracid. To je bilo prvič, ko sem dobil iz 40 g MPB ---> 35,60 g acetoksifenilpropena. Torej, vau. Iz 12 % H2O2 sem naredil 30 % H2O2, da bi izračunal, koliko vode moram odstraniti s previdnim izhlapevanjem, in peracid je deloval tako dobro! Da pa bom natančen, bom peracid postavil na stran 3 do 4 dni s katalizatorjem H2SO4, da bo deloval.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Svoje močnejše vodikove perokside sem izdelal iz 12-odstotnega H2O2. Iz njega sem samo previdno izparil vodo.
Za izračune sem prosil pomočnika z umetno inteligenco - robota na področju kemije. Pri izračunih je dober, vendar ne pričakujte, da bo dobil pravilne odgovore
iz halogenacij ali podobnega ...
 
Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Reakcije še nisem preizkusil, vendar bi z dobro hidrolizo s KOH in nato s HCL morala dati visok izkoristek, bojim pa se, da bi delal s h2o2, da ne bi nastali eksplozivni peroksidi, in da ne bi ob destilaciji eksplodirali.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Če se to izvede zelo previdno in pravilno (ne z vrenjem, kot to počnejo nekateri) in brez kakršne koli destilacije (tudi mene skrbijo ti peroksidi/eksplozije), sem iz 35% H2O2, (z majhnimi razlitimi kapljicami vam bo pobelil prste), naredil zares delujočo perocetno kislino z lastnim izdelanim H2SO4-katalizatorjem (približno 75%). Raztopino hranim 3-4 dni v omari in je pripravljena za uporabo.
 
Top