1-fenil-2-propanon (P2P) Leuckartova aminizacija do amfetamina in metamfetamina. Smiselna lestvica.

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Z vami bom delil preglednico.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Morda je le pošteno dodati, da temperature nad 180 °C, kot sta imenovani 200 in 210 °C, zagotovo popolnoma uničijo P2P in celo formamid, nastali hlapi in plini pa so zelo strupeni. Vse, kar prihaja z vrha kondenzatorja, prezračite na zunanji strani! Resno!
Naj bo temperatura pod 180 °C, bolje pod 175 °C, in umerite infrardeči termometer glede na uporabljeno bučko/sestavo, sicer ne boste nikoli natančno vedeli, kako vroča je.

Veliko sreče
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Počakajte trenutek.. @OrgUnikum ali to pomeni, da lahko po sušenju metilen klorida potencialno samo začnete dodajati D-(-)-vinsko kislino (cas 147-71-7) in sodelujočo d-meth sol?

Če je tako, ali obstaja še kakšna literatura o mikrovalovnem obsevanju? Fantje ste vredni zlata, hvala.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Veliko literature, vendar se zavedajte, da trik ni toliko v mikrovalovih, temveč da gre za tlačno posodo v mikro in da se to zgodi zaradi tlaka. Sam sem to spoznal šele pred kratkim: Ključ do uspešne Leuckartove reakcije za amfetamin je uporaba tlačne posode za reakcijo in hidrolizo. Metamfetamin lahko naredimo po Leuckartu brez tlačne posode, izkoristki pa niso zvezdniški, Al/Hg ali NaBH4 je za to veliko boljši.

In ločevanje stereoizomerov, d-meti in l-meti, ni tako enostavno kot dodajanje D-(-)-vinske kisline, oprostite. Vendar ni potrebe po redki in dragi D-(-)-vinski kislini, lahko se uporabi običajna vinska kislina, ki je naravnega izvora. Postopek vključuje naravno vinsko kislino 1/4 mol, HCl 1/2 mol, d/l-meth 1 mol in vključuje tvorbo soli in delno raztapljanje/reformacijo soli (zorenje), dokler se ne doseže skoraj popolna ločitev. Ni nepomembno. Zelo odvisno od temperature in nastavitev.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Ko pravite, da donosi niso zvezdni, o kakšnem odstotku govorimo? Ali ni to podobno tudi zgornji študiji z derivatom formamida Methly?

Razlog za uporabo D-(-)-vinske kisline namesto naravnega derivata je v tem, da jo imam zlahka na voljo in brezplačno. Trdna masa je izomer D, raztopina pa je izomer L, pravilno?
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Ni važno, da je bilo vprašanje o tatarcu, danes sem ga razrešil. Hvala, prijatelj.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
S Hidrolizo formil amida v teh meritvah.
NMF - 130 ml
P2P - 100ml
mravljinčna kislina - 84ml
Koliko raztopine naoh potrebujete in koliko HCI? Ali zadošča 35 % laboratorijske kakovosti?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
In kot brezplačna storitev, ki jo opravljate vi, so razmerja za P2P:

Formamid 50 ml 1,5 mol
mravljinčna kislina 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Na Wikipediji poiščete molekulsko maso N-metilformamida - mol/g - in jo pomnožite z 1,5, kot je razvidno iz mojega prispevka, na katerega se sklicujete. Tega ne bom počel namesto vas.
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
7. Surovo bazo brez metamfetamina destiliramo v vakuumu (2 mbar, 60-100 °C) s pomočjo Kugelrohrjevega destilacijskega aparata (neobvezno ), da dobimo metamfetamin kot bistro do bledo rumeno olje (2,5 g, 42 %).

Kakšna je druga možnost? Preprosta, frakcionirana ali parna destilacija? Če nimate aparata za Kugelrohrovo destilacijo?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Vaša zmes ima lahko ločljive sestavine z zelo velikim razponom bp, zato frakcioniranje ne pride v poštev.
Vaš izdelek se razgradi, preden doseže bp, še bolj kot derivat primarnega amina, zato tudi običajna destilacija odpade.
Potrebna je parna destilacija, po možnosti iz alkalne raztopine največ 35 % NaOH, da se prepreči alkalna hidroliza.

Če vam je to bolj všeč, lahko tudi samo izvedete ekstrakcijo s topilom iz osnovne raztopine z uporabo nečesa, kot je toluen, odstranite organsko plast in zakislite do ph 2-3, nato pa uporabite vodo. Nato se ta dodana voda loči, organska frakcija pa se zavrže, aq plast se bazificira in ponovno ekstrahira s čistim topilom.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Imam vprašanje, prosim, 🙏🙂 ali lahko ta recept uporabim za večji obseg? Ali samo za manjši obseg?
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Leukart je odličen za skalabilnost, če imate reaktor, ga lahko skalirate v preveliko velikost.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Uporaba dodatne količine vode v Leuckartovi reakciji lahko poveča izkoristek. Kdor je to storil, lahko o tem piše tukaj.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Ja. pri Leuckartu morate poskrbeti, da v njem sploh ni vode.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Im precej intresting v poskusu te reakcije (ja, še vedno nisem poskusil leuckard), imam nekaj vprašanj:
1. Ali je izkoristek reakcije enak za primarne in sekundarne amine?
2. Ali je temperatura idealna: 175C ali nižja?
3. Morda bo uporaba deanovih stark apartatur za ohranjanje suhe reakcije povečala izkoristek ?
4. HCL hidroliza reakcijske zmesi, nato dodajanje malo metanola in KOH ali NAOH za hidrolizo preostalega formil derivata in priprava aparatur za destilacijo za neposredno destilacijo proste baze v vakuumu je najboljši postopek, ki mi pride na misel?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
1. Ne, ni. Za ogrevanje se mi zdi, da je, vendar preostali del elaborata ni.

2. Temperaturo vzdržujem pri ~ 155 C 24-27 ur. Veliko ljudi je reklo, da je 180 C ali celo 175 C veliko prevroče. Stric Fester je v svojih knjigah dejal, da je treba vzdrževati najnižjo temperaturo, pri kateri poteka reakcija (ves čas se pojavljajo mehurčki). Nizka temperatura in dolg reakcijski čas. Nasprotno kot pri preveliki vročini in premajhnem času.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Zdaj, ko končam s segrevanjem (amfetamin), izvajam formilno hidrogeniranje z bazo, torej ali moram v zadnjih reakcijskih korakih še vedno najprej dati H2O2 (30 %)? Kakšna je vloga H2O2?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Informacije sem poiskal sam. Vloga H2O2 je precej pomembna, če upoštevamo donose. H2O2 je oksidant, vendar sem glede na njegovo molekularno obliko vedno mislil, da lahko zlahka deluje tudi kot reducent. Precej zanimiva spojina!
 
View previous replies…

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Zakaj potrebujete oksidant, ko pa v vseh patentih, ki sem jih preučil, nihče ne uporablja h2o2 ??? Ali lahko poveste mehanizem delovanja?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Povedal sem samo o polovici mehanizma. Tudi sam sem bil malce skeptičen, saj o njem prav tako nisem našel ničesar. H2O2 se obnaša kot redukcijsko sredstvo.
Vodikov peroksid reducira P2P formamid v ---> N-formilbenzedrin, tako da je formilna skupina zdaj boljša izhodna skupina, in ko izvedete hidrogeniranje, bo amin nedotaknjen v molekuli benzedrina, formilna skupina pa bo ostala, tako da bo benzedrin dobil boljši izkoristek. Bistvo je, da formilna skupina lažje zapusti molekulo.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Vendar sem tudi sam še vedno skeptičen, saj sem te informacije o uporabi H2O2 dobil od kemijskega pomočnika z umetno inteligenco-robotom, to pa je najslabše mesto za pridobivanje kakršnih koli informacij v zvezi s kemijo. Opazil sem tudi, da pri tovrstnih sintezah nihče nikjer ne uporablja H2O2. Zato mislim, da bom zdaj, ko sem na istem mestu pri tej sintezi, uporabil samo čisto vodo, če me lahko kdo s kakšnim znanjem o tem razsvetli. Torej, ali naj na tej stopnji naredim 30 % H2O2 ali uporabim samo čisto vodo?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Ali lahko samo podvojim količino h2o2, če je moj peroksid nekaj več kot 15 + %, je suka najti močnejšo v mojem kraju, ore maby kakšno drugo spojino za zamenjavo?
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Enkrat sem iz svojega 12-odstotnega H2O2 naredil približno 25 % H2O2 (napačni izračuni), pa mi je perocetna kislina še vedno delovala!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Ekipa je: Izračunate lahko, koliko morate izhlapeti iz teh 15 % H2O2, da dobite 35 %, in potem lahko naredite dobro peracid. To je bilo prvič, ko sem dobil iz 40 g MPB ---> 35,60 g acetoksifenilpropena. Torej, vau. Iz 12 % H2O2 sem naredil 30 % H2O2, da bi izračunal, koliko vode moram odstraniti s previdnim izhlapevanjem, in peracid je deloval tako dobro! Da pa bom natančen, bom peracid postavil na stran 3 do 4 dni s katalizatorjem H2SO4, da bo deloval.
 
Top