Povzetek aluminijevega amalgama (Al/Hg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Imenuje se koncentrirana dušikova kislina, pri čemer ni pomembno, ali ima 60 % ali 70 %. Ne sme imeti le 100 %, saj ta očitno ni tako reaktivna, zato jo običajno razredčimo na 60-70 %. Tako so mi rekli.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Al prah lahko eksplodira
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Da, mislim, da je tako. Toda ali je živosrebrov nitrat dovolj močno oksidativno sredstvo, da bi lahko kot gorivo uporabili alu prah? Zelo sem previden pri vseh kovinah v prahu v kombinaciji s kakršnimi koli oksidanti, ki prihajajo s pirotehničnega področja.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ne morem natančno povedati. Vendar vam močno priporočam uporabo folije zaradi tega, ker je folija poceni, brez recepta, varna in je bila odobrena v številnih sintezah.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Naslednje opažanje: 15 minut po dodajanju vode aluminijasti foliji in živosrebrni soli imam temno sivo vodno raztopino s številnimi majhnimi mehurčki, ki tvorijo peno. Ko vodo odlijem, slišim prasketanje aluminija in dvigovanje belega dima, veliko belega dima.

Ali sem vodo izpustil prezgodaj ali prepozno?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
opazujte, da je tok mehurčkov stalen, brez postankov, in opazujte, da je aluminijasta folija že dobro prekrita s temno sivimi sledmi, in takrat veste, da je vaš amalgam pripravljen za nadaljnjo uporabo... varujte se pred živosrebrovimi hlapi, vedno uporabljajte zaščito in potem bo vse rado...!!!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Menim, da prezgodaj
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Trajalo je več kot pol ure, da se je izpuščanje plinov ustavilo. Po približno 20 minutah je bil dosežen vrhunec, voda se je segrela na več kot 60 °C in sprostilo se je veliko plina.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Pozdravljeni;
samo malo noob vprašanje o kakovosti aluminija;
veliko sem prebral o "Reynolds Wrap® Aluminum Foil, Heavy Duty" , na internetu sem našel njegovo debelino 23,62 µm....
Je debelina pomembna? V moji državi imam na voljo 11 in 15 µm, vendar v "standardni trgovini" ne najdem več.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vedno iščem industrijske aluminijaste folije za toplotno izolacijo, parne ovire, gradnjo savn, strešne kritine itd. To je običajno tudi 99,5-odstotni aluminij brez premazov in je tudi veliko debelejši (35-50 µm) od kuhinjskih aluminijastih zvitkov. Vendar ima verjetno vsakdo svoj način razmišljanja.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Pravkar sem odkril aluminijasto folijo za šišo / vodno žganje ...

40µ, vendar ne vem, ali je 100-odstotno aluminijasta
SA8EBIWxar
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Kaj če bi pred dodajanjem živosrebrovega nitrata folijo sprali s HCl? Ali ne bi s tem odstranili morebitne oksidne plasti, ki bi zaustavile reakcijo?
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Malo pozno, vendar za vse, ki berejo na tej časovni osi ... za ta namen uporabite unltra sonični čistilec
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Če od prodajalca ne dobite informacij, pri proizvajalcu preverite, katera zlitina se uporablja.
Ta ni potrebna za reakcijo z živosrebrovo soljo in ne bi preprečila poznejše oksidacije folije z atmosferskim kisikom.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Iskal sem dobavitelje šiš, vendar ne morem najti nobene zanesljive informacije. Menim, da gre za mešanice zlitin.

ampak... Našel sem to spletno stran, kjer lahko izbirate velikost, trdoto itd.

Zlitina: EN-AW 1050 A (Al 99,5), mislim, da je dobra.
vendar se mi zdi draga.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
99,5-odstotni Al je tehnični aluminij, primeren za amalgam.
Debelina folije vpliva na hitrost reakcije. Debela folija reagira počasneje kot tanka folija. Običajno se uporablja 15µ kuhalna folija, lahko pa tudi debelejša tehnična folija.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

V redu, najlepša hvala. Mislim, da bom najprej poskusil s kuhinjskim papirjem ... in če ne bo šlo, bom poskusil z industrijskim
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Glede na informacije, ki sem jih našel, je 99,5-odstotni Al najkakovostnejša folija, ki jo lahko kupite, aluminijaste folije so vedno sestavljene iz zlitin, 100-odstotnega Al ni na voljo. Pri industrijskih folijah pa imate prednost, da najdete navedbo zlitine, česar pri običajni kuhinjski aluminijasti foliji nimate.

Glede cene sem plačal za
industrija 1,5 kg 29,5 cm x 50 m, 36 µm približno 32 USD oziroma za
Industrija 3kg 50cm x 50m, 50µm približno 63$.
Za primerjavo:
Folija za gastronomijo 1,2kg 300m x 29cm, 13µm približno 33$ oz.
Kuhinjska folija 128g 30cm X 10m, ??µm približno 4$.
Cena za kilogram je torej skoraj enaka.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Tehnično folijo je težje najti kot kuhinjsko folijo. Tisti, ki jo težko kupijo, lahko uporabijo debelejšo kuhinjsko folijo. Najboljša izbira je folija z visoko vsebnostjo aluminija (>99 %) in minimalno količino nečistoč v sestavi.
Seveda 100-odstotna folija ne more biti, toda kaj ima to opraviti s tem?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Na začetku je šlo za kakovostno izbiro aluminijaste folije, ali bo odločilna debelina, vendar je po mojem mnenju veliko pomembnejša uporabljena zlitina. In pri kuhinjski foliji ne boste našli nobenih specifikacij, nekatere imajo nelepljive premaze ali druge inovacije, ki znižujejo kakovost folije za naše zahteve.
Moja izbira je tehnična aluminijasta folija, saj ste lahko na podlagi navedenih informacij prepričani o kakovosti. Debelina folije je bolj osebna referenca, kaj raje uporabljate.
Seveda lahko uporabim katero koli folijo, na kateri je zapisano aluminij, vendar tudi sušim topila, da imajo čim manj vode, potem sem pozoren tudi na take malenkosti. :D
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Aktivirani aluminij zlahka sprošča vodik iz vode, zato pri tej reakciji ne vidim težav v mokrih topilih. Debelina je pomembna za hitrost reakcije, z debelim aluminijem je težje reagirati, vendar je to mogoče.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Torej, kot ta je popoln ?
UbCoF5dJiQ

sorry ampak še vedno moram biti prepričan :)

sem naročil HgNO3 ampak vendar paket traja dolgo časa... tako da načrtujem drug načrt za vsak slučaj
 
Top