Povzetek aluminijevega amalgama (Al/Hg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Suho topilo pozneje potrebujem za soljenje sulfata, in ker večino svojih topil obnovim, jih zelo močno posušim. To naj bi bila le primerjava, na katere malenkosti sem včasih pozoren v zvezi z nakupom aluminijaste folije.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Izvleček lahko po tem posušite. Če vzamemo benzen, se po azeotropni destilaciji preostala voda izhlapi skupaj z benzenom
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
O kateri sintezi zdaj natančno govorite?
Za ekstrakcijo uporabljam petrol eter, tega posušim z MgSO4 in ga izparevam. Nato posušena topila uporabim za izločanje soli.
O kateri destilaciji govorite? Nekoč sem uporabil postopek, pri katerem sem pred alkalizacijo opravil destilacijo in dobil vsa topila in skoraj vso vodo ven. Razlog za to je bil odstraniti vodotopne nečistoče, da se kasneje med parno destilacijo ne bi znašle v izdelku.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Poskusite z benzenom ali njegovimi homologi. In končni izdelek se bolje kristalizira v acetonu kot v katerem koli drugem (če prevladuje aceton)
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ne odgovarjate na moja vprašanja in ne navajate razlogov za svoje nasvete, sploh nimam pojma, o čem pišete, naslednji pravi, da naj za izpiranje filtrov uporabljam rdečo vodo, zakaj bi me to skrbelo?
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
samo kratko vprašanje.
ko sem naredil amalgam (hgcl2 + AL)
sem zmešal svoje izdelke in je bilo v redu, videl sem sivo barvo in majhne mehurčke, ki so nastajali.
po daljšem čakanju je bila proizvodnja h2 velika!
Ko je reakcija izgledala slabo, sem nameraval svoj amalgam oprati živosrebrove soli.
Ko sem ga nekajkrat opral, sem imel svoj prekurzor ( nitro skupina/-- (P2NP raztopljen v izo alkoholu) z GAAK. in nič !!!

Če mi lahko kdo pomaga.
ker sem mislil, da je morda AL.HG reagiral. in po navalu h2 je amalgam padel.
Ali bi ga moral morda sprati na začetku, ko se začnejo pojavljati majhni mehurčki in siva barva?
Najlepša hvala za vašo pomoč.
ker mi ta korak ni zelo jasen
hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Kakšno koncentracijo P2NP v IPA ste uporabili? Ali ste poskusili reakcijsko zmes segreti?
 
Last edited by a moderator:

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
res se ne spomnim razmerja mešanice. žal mi je...
vendar je bilo razmerje lepo. ( na meji nasičenosti)
mislim, da je prišlo zaradi tega, ker sem morda predolgo čakal po reakciji amalgama, da bi to storil.
Ali je problem, če ne sperem hg.al iz živosrebrove soli, preden opravim hidrogenizacijo v amin.
Poznam nekaj ljudi, ki vse skupaj samo zmešajo...
vendar to ni moj pogled na zadevo. .... Rad imam, ko je vse čisto in popolno!
Ali je mogoče, da je moj amalgam padel, ker sem ga morda preveč razkužil? ali pa sem ga pustil malo predolgo z mojimi topili (da bi reagiral in ustvaril h2)?
Hvala vam za vaša sporočila... počutim se manj osamljeno z vsemi temi vprašanji.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Po mojih izkušnjah je najbolje, da se reakcija začne, ko se začne amalgamiranje. Počakajte, da amalgam (Al + HgCl2 + voda) zasliši `šumenje` in da se ves Al dvigne na vrh ter da se pojavijo majhni mehurčki. Ko so vsi trije znaki skupaj: 1. šumeči zvok 2. Al pride na površje in plava 3. nastanejo majhni mehurčki, potem vodo takoj odcedite in dodajte reakcijsko mešanico (10 g P2NP + 100 ml IPA + 50 ml ledocetne kisline). Takoj boste videli zelo burno reakcijo. Nekoliko jo ohladite, vendar ne preveč, pustite jo teči, dokler je nad 40 stopinj C. Boljši ko bo začetek, ko bodo vsi trije znaki skupaj, bolje bo. Enkrat sem ga poskusil oprati in še vedno je deloval, vendar menim, da je najprej bolje poskusiti brez pranja, saj se boste živega srebra tako ali tako znebili pozneje. Upam, da vam bo to pomagalo.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, kot moja starejša pot, vendar brez hlajenja.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Za amalgam imam na svojem balonu dva vratu...
Naročila sem steklene zamaške, vendar je dostava neskončna...

Vprašanje nooba...
ali lahko uporabim plutovinast zamašek?
"francoski dotik"

Uhizxscq6F
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Bučke sploh ne zapiram, samo pustim, da vodik uhaja, in potem preprosto ne kadim v času :D
Zakaj želite bučko zapreti?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
ker pravijo, da je treba postaviti alhin kondenzator ... se mi ni zdelo logično, da bi drugi vrat pustil odprt
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vidim, naslednji korak, uporabljam nastavek za termometer, v tem koraku je pomembno, da spremljate temperaturo, sicer ga zaprete s "francoskim dotikom" :D
. Sicer pa lahko še vedno naredite luknjo v pluto z majhnim svedrom 6 ali 7 in skozi to luknjo potisnete termometer. Tudi to bi moralo delovati.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Hvala za vaš odgovor.
zato sem morda razmišljala o tej možnosti. in zato sem se bala umiti svoj amalgam, ker... morda bo al.hg reagiral z H2O... in bom izgubila svojo reakcijo...

Torej, to se mi zdi najlažji način brez pranja, da ne poškodujem svojega amalgama...., vendar me malo skrbi, da bi ta sol živega srebra ostala v mojem izdelku...

-Ima kdo kakšno idejo?

Na primer, razmišljala sem, da bi poskusila odstraniti kovinsko živo srebro na dnu, ko bom naredila alkalno mešanico z NAOH.
Toda ali je mogoče, da se nekaj živega srebra raztopi v topilih, ki jih uporabljam (voda, organsko topilo, DCM, ...)?
ker se res trudim in želim imeti na koncu najvarnejši izdelek.

Ali kdo ponovno uporabi to živo srebro za izdelavo drugega amalgama?
ker ga je, iskreno... precej težko dobiti!

Hvala, fantje.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Živo srebro je enostavno dobiti. Preprosto kupite živosrebrna stikala na ebayu. Za 10 evrov jih boste dobili 200 iz Kitajske.
Nitrat živega srebra je težko dobiti, vendar ga je lahko izdelati iz živega srebra in dušikove kisline.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Malo nepovezano, ampak ali kdo ve, ali galijeve soli tvorijo amalgame, in če da, katere? Ali pa potrebujem elementarni galium?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Ali ste prepričani, da galij ne deluje? Želel sem raziskati manj strupene materiale.
 
Top