Povzetek aluminijevega amalgama (Al/Hg)

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
da...to sem mislil , vendar pri klasičnih sintezah al/hg amalgama v rodiju itd...tega nikoli ne naredijo, pravzaprav dodajo keton/mma neposredno brez enega samega izpiranja....
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
verjemite mi , prepozno .... sem naredil 2 neuspešna amalgama, kot je tista, ki jo omenjate, če uporabite brušene kroglice, je bila površina veliko opraskana in reakcija se začne veliko hitreje... kot sem videl v manj kot 5 minutah je v redu, celo prej..... če počakate 30 sekund več, kot bi morali, verjemite mi ne dodajte nobenih dragocenih stvari (predhodnikov itd.), ker ste pripravljeni na izgubo...
ne maram metode zmletih kroglic, gre zelo hitro in najboljša amalgamska reakcija bi morala trajati 6 ur ali več... če je prehitra, bo izkoristek veliko manjši kot pri počasni reakciji...
raje imam kvadrate, vendar jih lahko pred vstavitvijo v erlenmajerico vse ročno stisneš (večkrat, vse, kar ti gre v roke), da se oblikujejo nepravilne polkroglice, potem se ne bodo zlepile in povzročile izgube reakcijske folije, ki se usede na dno... tako lažje plavajo, vendar ne izpostavljajo AL folije ..... naučili na najslabši način haha

imel sem 2 strašljiva poskusa , prehitro dvignjena visoka temperatura in tone plina h2 povsod, in...živo srebro?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
katero obliko galija potrebujemo? soli ali elementarne snovi?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, zdaj tudi vem, je bil nesporazum, takoj ko juha postane siva in se oblikujejo mehurčki, je čas, ne čakam več. Z drobilnikom dobim majhne koščke in jih z rokami stisnem skupaj, tako je tudi površina zelo velika.
Kaj menite, da bi moralo trajati 6 ur? Zmanjšanje iz P2NP ali združevanje?
V primerih je uporabljena osnovna.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
to je ključ , temno sivi in aluminijasti kvadrati/kule se začnejo dvigovati, nato nadaljujte inmediatelly.... in osebno ga vedno sperem, 2-krat je dovolj ..amalgam se bo nadaljeval brez težav in brez skoraj vsega živega srebra.

6 ur, to je stara informacija, raje pustim čez noč, vendar je 6 ur minimalni čas, če je AL folija raztopljena, če ni, sem pustil skoraj 12 ur, sicer je donos zagotovo majhen. ne delam za amf, zato ne uporabljam P2NP, zato predvidevam, da je to za celoten postopek amalgama.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vedno se sprašujem, kaj imate z živim srebrom, količina je zelo majhna in bi po sprostitvi proste baze popolnoma izginila iz izdelka. Kolikor sem slišal, ima to druge razloge, in sicer da sol živega srebra (delno raztopljena v dušikovi kislini) ovira nadaljnjo reakcijo. Kajti tudi če ste živo srebro izprali, imate na licu še vedno umazanijo, ki jo morate odstraniti.
Reakcija je enaka, ne glede na to, kateri amin reducirate, lahko si samo predstavljam, da je težje reducirati P2NP in zato potrebujete bolj ekstremne pogoje, ki onemogočajo počasno reakcijo. Reakcija s P2NP mora biti v vsakem primeru eksotermna, vendar tudi ne prevroča. Ne vem, ali je smiselno reakcijsko maso dodatno segrevati, da bi ohranili pogoje, da reakcija še naprej poteka. Žal je premalo informacij o tem, kaj zdaj vpliva na to, kako in kako naj bi bila optimalna pot v vseh podrobnostih.

Preseneča me tudi, da nihče ne imenuje stranskih produktov, ki nastajajo, nikjer ni navedeno, kako jih je mogoče preprečiti ali kaj in kje tam sploh nastaja. Bodisi da kaj takega ni bilo nikoli raziskano bodisi da se o tem molči.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
no , preizkusil sem amalgam z izpiranjem in brez izpiranja, in rezultat je enak v donosu.... torej, raje izpiram, da odstranim vsaj del, pri proizvodnji mdma je veliko poti, vendar če se odločite za alkalno-kislinske ekstrakcije, bi moral HG tako ali tako samo priti ven, če so donosi enaki.Zakaj ne bi poskusili odpraviti že v prvem koraku? morda pri končnem rezultatu to ni pomembno, vendar če ste lahko manj izpostavljeni HG pri doseganju teh korakov, menim, da je vredno vložiti 3 minute v korak izpiranja.

kar zadeva p2np , mislim, da sploh ni nujno, da je folija AL popolnoma "stopljena" (moja angleščina, haha), zdi se, da lahko zavržete veliko nereagirane folije brez izgube izkoristka, vendar pri MDMA, če ne počakate, da je folija AL popolnoma zreagirana, boste imeli veliko izgubo izkoristka.

kar zadeva temperaturo, menim, da je treba ohraniti pravilno reakcijsko temperaturo, tudi ko je eksotermna reakcija končana, ko je končana, mehurčki itd. še naprej tečejo in manj časa je treba čakati...
če jo pustimo pri miru, se bo reakcija nadaljevala, dokler se ne bo vse odzvalo, vendar lahko zamuja več kot 12 ur, običajno jo pustimo čez noč.

ker je amalgam ravnovesje, ki ga je težko nadzorovati 100-odstotno, ga je treba ves čas opazovati, v idealnem primeru bi se morala reakcija končati v teh 6 urah, brez zunanje temperature, vendar je to odvisno od odločitve, morda v nekaj sekundah? samo počakajte, da vidite temno sivo... počakajte, da folija plava? ko se to zgodi, koliko boste počakali do izpiranja ali dodajanja prekurzorjev?
Mogoče bom nekoč lahko vedno delal enako, vendar ta dan še ni prišel, haha.

Oprostite za moj španski jezik
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3

popolnoma se strinjam, brat..
ponižnost je ključ znanja...
in ja, imel sem enake težave, ko sem izdeloval amalgam...
ker sem ga želel preveč sprati, vendar je težava v tem, da h2o reagira z al.hg...
nekateri ljudje to pustijo... in pravijo: ne skrbi, z ekstrakcijo A/B ni težav...
Ampak tudi mene je malo strah, da bi imel malo živega srebra v organskem topilu ali kaj podobnega...
Zelo sem paranoičen glede živosrebrove soli!

hvala za vaše sporočilo in nikoli ne obupajte, želim si, da bi bil ta kraj lep prostor za izmenjavo in kemično družino.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Kaj pa galij? Ta prav tako uničuje aluminij in bi ga lahko uporabili za amalganizacijo ... vendar tudi za našo uporabo? O tem sem bral in nekateri ljudje so rekli, da je lahko manj, skoraj nestrupena alternativa živemu srebru. Ali imate s tem kakšne izkušnje? Galij je morda dražji, vendar bi ga lahko uporabljali vedno znova.
Povejte mi, kaj mislite ali ste slišali o tem.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Da, to nit sem napisal pred nekaj tedni, vendar do zdaj ni bilo veliko pravih izkušenj... Na YouTubu sem našel nekaj videoposnetkov za izdelavo raztopine Al/Ga in verjamem, da bi lahko zelo dobro delovalo. Ga je navsezadnje še vedno obnovljiv do 95 %. Negativna stvar je, da bi se Ga lahko prilepil v vaše bučke, v notranjost. To bi lahko povzročilo pravo zmešnjavo.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Če bi to poskusil, bi želel izdelati galijevo sol, zanima me, ali bi lahko galijev nitrat izdelali na enak način kot živosrebrov nitrat? Mislim, da je tako. To je tudi zdravilo, ki se uporablja za zniževanje ravni kalcija v krvi.

Edit: očitno lahko: https: //patents.google.com/patent/CN1762825A/en
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ta tema si vsekakor zasluži svojo temo. Ustvaril jo bom takoj, ko bom to poskusil, če me ne boste prehiteli.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Da, prosim, naredite to ... danes sem naročil 50 g galija in bom v nekaj dneh tudi poskusil ... prosim, sporočite nam, kako ste vse pripravili in kakšne rezultate na kateri skali ste imeli. Takrat bom odgovoril na tvojo temo s svojimi rezultati, tako da se bomo morda lahko učili drug od drugega 🙋🏻‍♂️
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Tukaj je še nekaj informacij, ki so morda koristne
 

Attachments

  • CQZVuSgd48.pdf
    1.1 MB · Views: 871

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Zato se zdi, da bi moral biti Galinstan najboljša izbira
 

Attachments

  • MP9BGI68wi.jpg
    MP9BGI68wi.jpg
    372.6 KB · Views: 380

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Dober večer!
To besedilo sem našel na spletni strani sciencemadness.org, ali bi bilo mogoče s tem postopkom raztopiti Hg2Cl2, da bi ga uporabili za amalgamiranje aluminija?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Hg2Cl2 ne bo deloval za Al
 
Top