Povzetek aluminijevega amalgama (Al/Hg)

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
ne, sploh nisem prepričan, sem noob
vendar nikoli nisem prebral, da obstajajo nadomestki
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Preizkusil bom in poročal, če bom našel kakšen prevod.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
ne. to ne bo delovalo... "zakaj ?"

ker je element, ki se uporablja v tej reakciji, aluminij !
živega srebra je ustvariti amalgam. in na ta način odstraniti "aluminij (naravna oksidacija iz zraka na aluminiju").

-za druge načine za amin je :

*LiAlH4 (litijev aluminijev hidrid), manj strupen, precej nestabilen/težko ga je najti.... enostavno, če ste profesionalec, ker je ena najlažjih redukcij.

*ali pa par Zn/Ni, vendar sem to metodo že preizkusil.


če ima kdo drug druge informacije, bi bilo lepo, da jih delite tudi tukaj.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Na vašem mestu bi preprosto preizkusil z majhno obremenitvijo, če imate na voljo galij, in o rezultatu poročal tukaj.
Galij tvori amalgam z aluminijem tako kot živo srebro in proizvaja vodik, vendar obstajajo tudi nekatere razlike na ravni elektronov, zaradi katerih živega srebra ni mogoče popolnoma nadomestiti z galijem.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Juste for the beauty; malo lepega videoposnetka reakcije aI+hg

 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/one-pot-synthesis-of-amphetamine-from-p2np-with-nabh4-cucl2-1kg-scale.70/
Tukaj je tudi redukcija brez živega srebra, zdi se mi zelo zanimiva in se bere enostavno, tudi jaz bom kdaj poskusil.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ne vidim nobenega razloga, zakaj galij amalgamacija ne bi mogla delovati. Toda za predhodno izdelavo amalgamacije al/ga po mojem mnenju potrebujete galijevo sol. Otehrwaise morda samo poskusite z malo galija in alufolije v erlenmajerici rb, jo vrteti, dokler ne vidite, da reagirata. Nato dodajte P2NP in preverite, ali se zmanjša?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Galijev klorid bi verjetno lahko izdelali tako, da bi galij raztopili v koncentrirani HCl, nato pa to dodali aluminijasti foliji. Če ne želite izgubiti P2NP, lahko vedno poskusite samo dodati amalgamirano folijo v vodo. Če se pri tem pojavijo mehurčki, je to vodikov plin, ki nastane pri redukciji H2O v izpostavljenem aluminiju.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Ne vem, če se zavedate, vendar galij tvori amalgame s kovinami, vključno z Al. vse, kar ste v prvem odstavku povedali o Hg, je mogoče uporabiti za galij. prosim, popravite me, če se motim, kdor koli.
Prebral sem o liju, vendar trenutno ne želim delati z njim, ker je preveč nevaren v mojem okolju, in o Zn/Ni ne vem ničesar, ali so tu kakšne informacije? Hvala.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93

Odlična ideja, prijatelj, vsekakor jo bomo preverili.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
vprašanje: sledim metodi izpiranja x 3, da bi izločil čim več živega srebra, vendar če za topilo izberemo na primer IPA, stare rodijeve/osmijeve sinteze (v IPA ali metanolu) ne izpirajo in domnevam, da bodo vse živosrebrove soli izločene iz mešanice, ko bodo izvedeni alkalijski/kislinski koraki.... tako... kaj menite o tem vi?

bi lahko izpiranje z uporabo vode vplivalo na končni izkoristek?
pravijo, da je izkoristek 90 % mdp2p , kar je veliko več od mojih izkoristkov... ali je to lahko razlog?

delam v mikrorazsežnosti, vendar to ne bi smel biti problem...
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
nisem zaprt v zadnje sinteze, vendar po branju nekaterih zanimivih sinteznih poti nekateri ljudje dajejo na refluksin, da bi se izognili izgubi metilamina... to se sliši zelo logično, to bi lahko bil razlog za znižanje končnih izkoristkov, manj metilamina v amalgamu. nameravam uporabiti enojni vrat in dati kondenzator na refluksin..... kaj menite o tem?

kar zadeva moje amalgamiranje, samo počakam, da se pojavijo mehurčki + sive pike, in hitro odstranim vodo ter sperem.... trikrat! ... moj amalgam je zamujal več kot 6 ur in končni izkoristek ni bil takšen, kot sem pričakoval... no, uporabil sem debelo AL folijo v kvadratih (moja napaka), vendar je bilo težko doseči vedno 60º Celzija in nikoli se ni 100% AL "stopil" , zato bom poskusil, kar je rekel Diogenes, samo odstraniti največ vode v 10 sekundah in dodati topila in blago... potem bi kasneje pri čiščenju z alkalno kislino moralo iti ven živo srebro..... im prav?

nizka temperatura in zamuda pri amalgamu pravita, da ne delam vse prav..... sem prepričan, da so problem izpiranja.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Kaj je to? Povratni kondenzator???
Potrebno ga je uporabljati pri sintezi amf (oglejte si temo v priročniku!)
Ne, amalgam morate očistiti kisline (HNO3 nastane po reakciji Al+Hg(NO3)2).
Hg sol se v teh topilih ne raztaplja.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Zdravo, Patton, mislil sem, da bo Hg sol ostala v izločeni vodni fazi, njena topnost v IPA je zelo majhna. Izpiranje je seveda vedno priporočljivo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
>itova topnost v IPA je zelo majhna.
Soli Hg so nemešljive z IPA. Izpiranju se lahko izognete. Dobil sem informacijo, da sploh ne vpliva na Hg v končnem izdelku. Eden od kolegov je opravil analizo kovin za amfetamin in dejal, da je bilo Hg 0,0003-0,0004 mg/kg.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
človek, če sem iskren , bi moral imeti malo več potrpljenja in morda ne misliti, da so ljudje neumni samo zato, ker sprašujejo nekaj, kar ti enostavno veš....

Kakorkoli že, v tej temi si odgovoril na nekaj povsem drugega o tem, kdaj začeti dodajati keton in metilamin po začetku amalgama, pravilno sem vprašal o najboljšem trenutku za dodajanje teh, in kot je na primer dejal diogenes in si se strinjal, najboljši trenutek je, ko se pojavijo prvi trije znaki, namesto da bi preveč čakal...
to je tisto, kar sprašujem, vem, kako narediti amfetamine.

razumem, da so ta vprašanja za vas dolgočasna, potem bi vam priporočal, da ne odgovarjate na to.
globoko poznam veliko stvari na veliko področjih in če res želim pomagati, ill prijazno , ker ima nekdo enak dvom, ki ste ga imeli pred časom.
Ne jemljite tega kot žalitev, samo pravim.

glede neangleških ljudi, ki se poskušajo pogovarjati, bodite potrpežljivi, gospod, na svetu je veliko več ljudi, ki govorijo špansko kot angleško, in ko turist ali nekdo pride v mojo državo in vsaj poskuša govoriti špansko, sem vedno vesel, prijazen in potrpežljiv.
nedavno sem moral preoblikovati vprašanje samo zato, ker menite, da moramo vsi govoriti popolnoma angleško..in vsaka oseba, ki ga je prebrala, ga je zagotovo razumela.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
prav tako , sem jasno vprašal o sintezi, metos je mogoče najti v rodiju itd... amalgama ne izpirajo, ker ne uporabljajo vode, ampak razredčijo v IPA ali metanolu... tako da... če je kakšen krivec, so to oni! haha

ti fantje vedo, kaj delajo, domnevam, da odstranijo živo srebro v alkalnih/kislinskih korakih. pravite, da se živo srebro ne raztaplja v teh topilih, vendar se živega srebra preprosto ne znebijo? nikoli? to je moje prvotno vprašanje.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
OH man.... zakaj sem to prebral..... zdaj postajam nor, da bi našel ustreznega.... skoraj nobenega aluminija ni mogoče najti s podatki o čistosti.... našel samo enega, vendar bo zamujal 4 dni ali tako haha... bral sem o čistosti al folije komercialnega razreda ...in našel nekaj fantov, ki so naredili študijo 6 vzorcev, in ugotovili, da ima 5 od 6 skoraj 99 % ....Do mislite, da je komercialni razred al slaba stvar? im uporabo 30 micrones thuckness folijo, ki se uporablja za put in dim sishas itd.... ne vem, če im ima izgubo donosa zaradi slabe kakovosti ..
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Sem izjemno potrpežljiv, človek. Vsak dan odgovarjam na ista vprašanja. Malo me zmoti, ko oseba ne poskuša pravilno napisati vprašanja in me nato žali, da nisem potrpežljiv, lol. Ne morem brati vaših misli... poskusite prebrati, kaj ste napisali, preden objavite, prosim.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ste dober človek, vendar tukaj ni turistični kraj, tukaj je kemijski forum. Poskušam vam pomagati, vendar ne morem razumeti, kaj želite povedati. To je malo težje, kot če bi rekli smer na ulici.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Živo srebro ni vezano (povezano) z amf prosto bazo. Ko opravite ekstrakcijo iz amalgamske raztopine, živo srebro ostane v vodi (ki jo nato zavržete).
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ta slaba angleščina je prečkala svet in nikoli ni imela težav... morda govorim čudno, ampak dovolj, da me razumeš, moja angleščina je samodejno naučena, vsaj poskušam, ampak Sir, ill use the translator for you haha... šalim se, predvidevam, da ti je dolgčas odgovarjati na iste stvari iz dneva v dan.
 
Top