Povzetek aluminijevega amalgama (Al/Hg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Naslednje opažanje: 15 minut po dodajanju vode aluminijasti foliji in živosrebrni soli imam temno sivo vodno raztopino s številnimi majhnimi mehurčki, ki tvorijo peno. Ko vodo odlijem, slišim prasketanje aluminija in dvigovanje belega dima, veliko belega dima.

Ali sem vodo izpustil prezgodaj ali prepozno?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
opazujte, da je tok mehurčkov stalen, brez postankov, in opazujte, da je aluminijasta folija že dobro prekrita s temno sivimi sledmi, in takrat veste, da je vaš amalgam pripravljen za nadaljnjo uporabo... varujte se pred živosrebrovimi hlapi, vedno uporabljajte zaščito in potem bo vse rado...!!!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kaj je to? Povratni kondenzator???
Potrebno ga je uporabljati pri sintezi amf (oglejte si temo v priročniku!)
Ne, amalgam morate očistiti kisline (HNO3 nastane po reakciji Al+Hg(NO3)2).
Hg sol se v teh topilih ne raztaplja.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Zdravo, Patton, mislil sem, da bo Hg sol ostala v izločeni vodni fazi, njena topnost v IPA je zelo majhna. Izpiranje je seveda vedno priporočljivo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>itova topnost v IPA je zelo majhna.
Soli Hg so nemešljive z IPA. Izpiranju se lahko izognete. Dobil sem informacijo, da sploh ne vpliva na Hg v končnem izdelku. Eden od kolegov je opravil analizo kovin za amfetamin in dejal, da je bilo Hg 0,0003-0,0004 mg/kg.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Ali bi lahko namesto tega uporabili HgSO4?
 

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Pravkar sem videl, da bi ga lahko uporabil, oprostite xd

Hg2Cl2 ni mogoče uporabiti samo zaradi nizke topnosti ali obstaja še kakšna druga razlaga?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Hg v Hg2Cl2 ima oksidacijsko stanje +1, v HgCl2 ali Hg(NO3)2 potrebujete +2
 

souldecoder

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
pomembno vprašanje:

Predvidevam, da gre za vodik in IPA, vendar sem v dvomih, ali se sprošča tudi aluminij....

in če da, v kakšni količini in kako nevaren je?
Vnaprej hvala.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Pozdravljeni, Patton, ali je kakšna prednost uporabe HgCl2 namesto HgNO3? Prvi je bolj topen v vodi in ga je mogoče dokaj enostavno izdelati iz nitratne soli. Kljub temu se nerad ukvarjam s tako strupenimi snovmi, če ni jasne prednosti.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, Diogenes. Kot sem že povedal, HgNO3 ni primeren za proizvodnjo amalgama, temveč le sol Hg(NO3)2. Med Hg(NO3)2 in HgCl2 ni razlik.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Pozdravljeni, Patton, žal sem imel v mislih nitrat živega srebra Hg(NO3)2, vendar je bilo na moje vprašanje odgovorjeno. HgCl2 še nisem poskusil in pomislil sem, da bi lahko obstajal razlog, zakaj ga ljudje uporabljajo kljub dodatnemu koraku, ki je potreben za njegovo izdelavo iz nitratne soli. Kakorkoli že, hvala za odgovor.
 

twok

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. živosrebrov sulfat je izredno strupen. In ne, količino Hg morate preračunati v molarnem razmerju.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Pozdravljeni fantje, pravkar delim nedavne ugotovitve. Vrnil sem se k `dobri stari Al/Hg amalgamski reakciji, preprosto zato, ker nisem imel dovolj NaBH4 in nisem želel porabiti denarja zanjo. Uporabljal sem Al/Hg, vendar nikoli nisem bil uspe{en pri izpiranju z vodo, kar - kot vidim - moti veliko novincev tukaj. Ključno je, kar mislim, da vam bo pomagalo, je emfaziranje nekaterih majhnih in bistvenih podrobnosti:
- uporaba čim debelejše folije je nujna, pozabite na folijo iz supermarketov, čeprav je včasih tudi tam mogoče najti debelejšo folijo. Na spletu sem naročil Al folijo z znano debelino, mislim, da je približno 25 mikronov. Zaradi tega je postopek amalgamiranja MNOŽKO počasnejši, zato imate več časa za izbiro pravega trenutka in celo pripravo drugih sestavin, če tega še niste storili.
- Ni nujno, da je v foliji mleta kava, čeprav nisem naredil primerjave, moji izkoristki so bili blizu 80 %.
- Pri izpiranju bodite hitri in ne uporabljajte preveč vode. Poskusil sem le z enim izpiranjem.
- Hitrost: hitro dodajte vodo, nekajkrat pretresite in hitro filtrirajte.
- Ko imate amalgamirano folijo, dodajte reagente/prekurzorje in spremljajte, kaj se dogaja. Na tej stopnji za hlajenje ne uporabljajte ledene vodne kopeli. Reakcija se bo začela manj burno in po nekaj sekundah, tako da boste imeli več časa za priključitev kondenzatorja, ne da bi vdihavali preveč plina.
- Počakajte, da se reakcija dokončno začne in da skoraj ne bo več potekala (vendar tudi ne čakajte predolgo, da začne vreti, sicer boste reakcijo uničili. V bistvu počakajte, da se v erlenmajerici začnejo delati mehurčki in da postane zelo vroča, nato jo začnite ohlajati.
- Razrezal sem 45 g folije, ki je ni bilo veliko, velikost je bila približno polovica škatlice vžigalic. Razrezano folijo takoj dodajte v bučko.
- S to metodo sem dosegel približno 80 %, točnega izkoristka nisem izračunal, vendar je bil precej velik.
= namesto HgNO3 sem uporabil HgCl2, vendar mislim, da to ni pomembno.
- Z dvema kondenzatorjema sem v 2 L erlenmajerici zmanjšal 35 g P2NP, ko bom imel večjo erlenmajerico, bom poskusil povečati količino. Npr. 70 g v 5-litrski bučki, razmerje med reagentom in velikostjo bučke verjetno ni linearno.
- Poskusil sem samo eno hitro pranje in to se je obneslo odlično. To priporočam tudi drugim, nato pa poskusite povečati število izpiranj.

Če povzamem: pomembna je debelina folije, zlasti kot začetnik, in da je ne ohladite takoj; pomembno je tudi, da ste potrpežljivi in počakate, da gre vsa folija na površino, ne prehitevajte, saj to traja dlje, vendar imate tudi večje okno priložnosti.
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Ali je to mogoče uporabiti za nadomestitev sintez, pri katerih je potreben NaBH4? Poskušam izdelati 5-MeO-DMT iz 5-MeO-T po sintezi Hamiltona Norrisa, vendar nimam na voljo NaBH4.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Mislim, da ne
 
View previous replies…

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Edina stvar, o kateri nisem preveč prepričan, je izdelek, ali bo izdeloval MMT ali DMT. Pri vaši sintezi metamfetamina iz amfetamina z Al/Hg se aminu doda le ena metilna skupina.
 
Top