Sinteza amfetamina iz P2NP prek Al/Hg (video)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ne, koncentrirani pomeni zgoščeni. To je > 60 %. Nisem pa točno prepričan, pri kakšni razredčitvi lahko pride do pretvorbe v živosrebrov(I)nitrat. Morda je 50 % v redu.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
ali lahko podrobneje razložite metodo raztapljanja živega srebra s pomočjo hcl in nitrata?
kakšna je masa kovinskega živega srebra za to velikost? imam majhne termometre
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Vedeli boste, ali ste izdelali živosrebrov(I)nitrat: namesto bele soli bo to rumena sol.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pri tem ima pomembno vlogo tudi temperatura, saj mora biti vroča koncentrirana kislina >60 °C

Mislim, da je mislil, da s kislino uniči oksidno plast aluminijaste folije, tako da živo srebro reagira z aluminijem in tvori amalgam.
 
Last edited:

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Hvala za dosedanje odgovore, zelo so nam pomagali, čeprav smo imeli veliko napak. Recimo štiri krogi zaporedoma niso uspeli, del, kjer se združita P2NP in aluminijev amalgam, ni reagiral, niti temperatura se ni dvignila niti nič, poskušali smo segrevati, vendar nam ni uspelo. Drugič je prišlo do silovite reakcije in vse je izhlapelo v nekaj sekundah. V čem bi lahko bila težava? Aluminij? Iz kuhinjske folije smo izrezali kvadrate 1x1 cm, preizkusili smo več vrst folij, debelejše in običajne. Ali je po četrtem putanamu reakcija uspela? V čem bi lahko bila težava? V obliki aluminijaste folije ali česa drugega? Nitrat smo delali po navodilih iz termometra z dušikovo kislino 60% in smo jo enkrat zmešali z živim srebrom in enkrat segreli na 60C, ker je nekdo tukaj na forumu napisal, da se nitrat sprosti šele po 60C, temno rumene in rjave hlape smo odpihnili in ostala je bistra rumena tekočina in smo mislili, da je to živosrebrov nitrat, ki smo ga potrebovali. Hvala.
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Ali je tu na forumu kdo, ki bi prodajal živosrebrov nitrat?

Izčrpavajoče je popolnoma iskati termometre in ga izdelovati sam. In mislimo, da tu ustvarjamo težavo, zato vedno izgubimo enako moč, in ko pripravljen živosrebrov nitrat hranimo v hladilniku, menimo, da po nekaj dneh izgubi svoje lastnosti. Iščemo Evropo in nikjer je ni mogoče najti, prav tako je ni na Amazonu.

Torej, če mora kdo prodati živosrebrov nitrat, bi ga res kupili, vsaj malo, dokler se v Evropi ne pojavi kaj konkretnega, kar bi lahko kupili sami.

Ali pa ima živo srebro sploh kdo za prodajo?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
In ja, še eno vprašanje o sintezi. Vsekakor jih bom imel še več, vendar se mi zdi dobro, ker se drugi iz mojih vprašanj nekaj naučijo, hehe

Ali se lahko količine povečajo? Ker nekatere sinteze ne uspejo, razmišljam, da bi namesto priporočenih količin iz te sinteze (10 g P2NP, 100 ml IPA, 50 g natrijevega hidroksida, 150 ml vode ... in ostalo), moral omenjene količine povečati za 5-krat (50 g P2NP, 500 ml IPA, 250 g natrijevega hidroksida , 750 ml vode ... in drugo)

Ali pa naj jih povečam za 2-, 3- ali 10-krat?

Ali bi to delovalo?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Verjetno gre bolj za proizvodnjo amalgama kot za sam nitrat. S samo aluminijasto folijo ima manj opraviti, če je prisotna prava količina. Ali je vaš nitrat učinkovit, lahko ugotovite, če se aluminij počasi raztaplja in voda postane temno siva, mehurčki pa se dvigajo.
Pri dodajanju P2NP morate počakati na pravi trenutek, ko nastane dovolj amalgama, vendar preden ta reakcija doseže vrh, rekel bi, da 10-15 minut po dodajanju, vendar je to vedno odvisno od tega, koliko nitrata ste dodali, koliko mešate ali stresate in kako je vaš aluminij videti.
Rekli ste, da bi vse izhlapelo, reakcija je močno eksotermna, zato morate bučko ohladiti, da to obvladate, tako da ste bili na pravi poti.
Nitratna tekočina je kisla raztopina in če ste jo pripravili v skladu z navodili, jo lahko v hladilniku hranite več tednov/mesecev. In da, dušikova kislina mora biti vroča, vsaj 60 °C, da nastane pravilen nitrat z nastankom rjavega strupenega dušikovega dioksida.
Če ste iz Evrope, si podrobneje oglejte vzhodni del, tam lahko dobite živo srebro in včasih tudi prave nitrate.
Količine lahko poljubno skalirate, vendar imejte v mislih, da če vam sinteza ne bo uspela z majhnimi količinami, vam ne bo uspela niti z večjimi, poleg tega pa obstaja nevarnost, da vam bo reakcija, ki ekspotencialno narašča s količino, izbruhnila v obraz, tega pa si vsi ne želimo, kajne?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Vprašanje o nitratu živega srebra (II) - Hg(NO3)2 - 324,7 g/mol

Ali lahko namesto živosrebrovega (II) nitrata uporabimo drugo spojino živega srebra?

Na primer:

živosrebrov (I) nitrat - Hg2(NO3)2 - 525,19 g/mol
živosrebrov (I) klorid - Hg₂Cl₂ - 472,09 g/mol
Živo srebrov (II) klorid - HgCl2 - 271,52 g/mol

Če je, da, ga lahko nadomestimo s katerim koli od zgoraj navedenih.

Dodatno vprašanje.

Molski masi sta večji pri dveh spojinah in manjši pri eni spojini. Ali je treba v "receptu" spremeniti odmerek ali je še vedno 0,1 g?

Lep pozdrav
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tudi ta deluje zelo dobro. Druga dva se ne obneseta.

Količina živosrebrove soli ima zelo široko razmerje do aluminija, ki se giblje od 1:1300 do 1:650 (živosrebrov(II) nitrat do Al v molih) Zato količine res ni mogoče navesti v določeni velikosti. Vendar pa lahko razmerja prilagodite kloridu, da boste imeli predstavo o razponu.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Edini klorid, ki vam ustreza, je tretji klorid:

"Živo srebrov (II) klorid - HgCl2 - 271,52 g/mol"

Veliko sem trpel, ko sem iskal živosrebrov nitrat, vendar mi je nekdo na tem forumu povedal, da mi bo ustrezal živosrebrov klorid. Uspelo mi ga je dobiti v moji državi za približno 120 EUR za 100 gramov. In ker so količine, ki jih je treba uporabiti, zelo majhne, je to večno.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Pozdravljeni,

ali bi lahko delili svoj kontakt za živosrebrov(II)klorid, saj je to edina spojina, ki manjka za mojo sintezo, vse drugo mi je uspelo dobiti.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Vprašanje o sintezi.

Recimo, da želim opraviti sintezo P2nP 500g v odprtem sodčku iz nerjavečega jekla.

Eksotermni postopek lahko opravite s hladilno spiralo iz jekla stainlessteel, ki je priključena na dovod hladne vode v vašem domu in jo lahko zlahka ročno spustite in odstranite, da dosežete ustrezno temperaturo. Mešanico lahko zlahka ročno zmešate z "žlico" iz nerjavečega jekla. Težava pri tem postopku, kot sem ga razumel, je izhlapevanje izopropilalkohola in ocetne kisline med tem postopkom, ker je treba pri reakciji vzdrževati 55-60Celzija.

Na vprašanje: Ali ni mogoče imeti predgreto mešanico izopropilalkohola in ocetne kisline že pri 60Celciusu poleg glavne serije in jo samo dodati mešanici med reakcijo, ko postane nizka, ali to moti reakcijo?

Z največjim spoštovanjem
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
fantje lahko uporabim mravljinčno kislino 85% namesto Gaa nisem v razpoloženju, da bi poskusil, tako da moram nocoj narediti zmanjšanje mravljinčne kisline ali počakati na Gaa
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
btw sem našel način z kovinskim živim srebrom v gaa in 50% h202 , rahlo kuhajte: dobite veliko penastega i gues mercuryacetate.. filtrirajte peno in jo shranite. amalgam deluje odlično reakcija se začne v hladnem.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Uporaba plastičnega soda
Uporaba polipropilenskih cevi za talno ogrevanje
Da
Takrat se temperatura hitro dvigne, reakcija pa bo nenadzorovana.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
ja, lahko 15 gr p2np 1litrska bučka je bila malo strašljiva @ nekaj trenutkov sem potrebovala 1 uro za amalgam nisem je izpirala z acedom ali bace pred tem samo (mislim, da Hg acetat) 15 gr p2np 16 gr al in približno 100 ml mravljinčne kisline in rešila p2n2 v Meoh samo toliko, da se je raztopila in je bila segreta, vendar ohlajena, potem pa dodaja mravljično kislino 85 % v raztopino Meoh p2np.Ko je bil amalgam pripravljen (tudi v Meoh), je postal temno oranžen... dodal sem ga, mislim da 8 krat. drugič je padel preko hladilnika in prišel skoraj na zadnjo kroglico iz hladilnika... tako da, deluje dobro thnx william za nasvet
 

Attachments

  • 3We4Rh7ukc.jpg
    3We4Rh7ukc.jpg
    2.4 MB · Views: 155
Top