Sinteza amfetamina iz P2NP prek Al/Hg (video)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
V videoposnetku sinteze amfetamina se uporabljajo reagenti:
  • 10 g 1-fenil-2-nitropropena (P2NP);
  • 100 ml izopropil alkohola (IPA);
  • 50 ml ledene ocetne kisline (AcOH);
  • 50 g natrijevega hidroksida (NaOH);
  • 12 g aluminija (v obliki narezane gospodinjske folije);
  • 0,1 g nitrata živega srebra (II) (Hg(NO3)2);
  • 2 ml žveplove kisline (H2SO4);
  • 50 ml acetona;
  • Destilirana voda;
Oprema in steklovina:
  • Steklenica z ravnim dnom 2 L;
  • Stojalo za retorto in objemka za pritrditev aparata (neobvezno);
  • povratni hladilnik;
  • lijak;
  • filter s sitom (kuhinjski filter je primeren);
  • brizga ali Pasteurjeva pipeta;
  • papirčki z indikatorjempH;
  • čaše (600 ml x2, 2 L, 1 L, 100 ml x2);
  • Vakuumski vir;
  • laboratorijska tehtnica (primerna je od 0,1 do 200 g);
  • merilni valji 1000 mL in 100 mL;
  • hladna vodna kopel;
  • steklena palica in lopatka;
  • ločilni lij 1 L (neobvezno);
  • Laboratorijski termometer;
  • Buchnerjeva bučka in lij;
  • Filtrirni papir;

7sbroyikpe

Opis videoposnetka sinteze amfetamina.
Pred začetkom sinteze pripravimo raztopino 10 g 1-fenil-2-nitropropena v 100 ml izopropil alkohola in 50 ml ocetne kisline. Za pripravo aluminijevega amalgama se zdrobilnikom papirja na majhne koščke razreže tudi 12 g aluminijaste folije . Lahko se reže s škarjami ali raztrga z rokami (v rokavicah).

0:04-0:40 - Vodna raztopina alkalije za pripravo. Ta raztopina je bila pripravljena vnaprej, tako da ima raztopina do časa alkalizacije glavne reakcijske zmesi v tem videoposnetku sobno temperaturo. Alkalizacija poteka s spontanim segrevanjem. Če se uporabi sveža vroča alkalna raztopina, se temperatura dvigne višje in bo potrebno prisilno hlajenje reakcijske mase.

0:46-2:36 - Amalgam z živosrebrovim nitratom. Amalgamirani aluminij bo reduciral
1-fenil-2-nitropropen v amfetamin. Med reakcijo amalgamiranja se izloča majhna količina plina, nastane siva oborina. Pomembno je, da ne zamudite trenutka, ko je aluminijev amalgam pripravljen. Ta trenutek lahko določimo po nastajanju sive oborine in povečanem izločanju plina. To se zgodi v 10 do 15 minutah od začetka reakcije.

Voda se odcedi brez odstranitve gaze, amalgamirani aluminij se spere z dvema porcijama hladne destilirane vode. Pozorni moramo biti na sproščanje plinskih mehurčkov. Opazimo, da so mehurčki manjši in da je barva tekočine pri "pravilnem" amalgamu temnejša. Če je reakcija burna, mehurčki veliki, barva pa svetla, je amalgam "nepravilen". To je skoraj zagotovo posledica pomanjkanja živosrebrove soli. Upoštevajte, da so živosrebrove soli strupene.

2:37-4:28 - Najpomembnejši del postopka je redukcija 1-fenil-2-nitropropena z aluminijevim amalgamom. Reakcija je eksotermna in poteka z izdatnim sproščanjem toplote. Med postopkom je treba skrbno nadzorovati temperaturo. Reakcijsko bučko v primeru pregrevanja hladimo v ledeni kopeli. V erlenmajerico je dovoljeno dodajati hladno vodo. Včasih se reakcija ne začne, zato je treba reakcijsko maso temeljito segreti in reakcija se začne (s pravilno pripravljenim amalgamom). Med reakcijo se sproščata vonj po vrelem alkoholu in ocetni kislini.
Za zajemanje hlapov se uporablja povratni hladilnik Allihn. Učinkovitost povratnega hladilnika Allihn lahko povečamo s tekočo hladno vodo, ki jo lahko priključimo nanj.

5:04 - Reakcijsko bučko lahko speremo z majhno količino alkohola in z njo speremo tudi neredagirani aluminij, da zberemo ostanke in povečamo izkoristek.

5:13 - Neredagiranega aluminija mora ostati malo. Po ostankih lahko določite količino reagiranega 1-fenil-2-nitropropena.

5:16-6:13 - Alkalizacija. Reakcija poteka s sproščanjem toplote. Ostanki nereduciranega aluminija bodo dodatno reagirali z alkalijo in zmes segreli ter ustvarili stranske produkte.
V 30 minutah po alkalinizaciji pride do ločitve v vidne plasti.
pH zgornje plasti mora biti 11-12.

6:18-7:23 -
Dekantiranje. Zgornjo plast z amfetaminsko bazo zberemo v alkoholu. Lahko jo posušimo z majhno količino brezvodnega magnezijevega sulfata. Žlindro lahko ekstrahiramo z nepolarnim topilom (eter, benzen, toluen), nato topilo izpareva.

7:24-8:50 - Priprava raztopine žveplove kisline v acetonu. Ta raztopina je potrebna za nemoteno kisanje. Če uporabimo koncentrirano žveplovo kislino, pride do lokalnega prekisanja izdelka. Zato se izkoristek zmanjša.

8:51-10:53 - Zakisanje produkta in pridobivanje amfetamin sulfata. Zgornji rumeni plasti, ki je bila zbrana v prejšnji fazi, se po kapljicah doda pripravljena raztopina žveplove kisline. Z vsako kapljico raztopine kisline se tvorijo kosmiči soli. Ta faza je zelo pomembna, saj je treba skrbno nadzorovati pH, da ne pride do prevelikega zakisanja. S kisanjem nadaljujemo do
pH 5,5-6. Preveč zakisan izdelek je rožnate barve. V primeru popolnega prekisanja se izdelek pokvari.

10:55-11:38 -
Filtriranje amfetamin sulfata iz topil v Buchnerjevem liju v vakuumu. Na tej stopnji lahko izdelek dodatno speremo s hladnim acetonom tako, da ga prelijemo skozi Buchnerjev lijak skupaj s pogačo amfetamin sulfata.

11:41-12:28 - Filtriranje z uporabo improviziranih orodij. Kot filter se lahko uporabi katerakoli debela tkanina. Dobljeni izdelek se nekaj ur suši na toplem in suhem mestu, da se odstranijo ostanki topil. Priporoča se shranjevanje v vakuumski embalaži.

Izkoristek je 60-70 %.
 
Last edited by a moderator:
View previous replies…

Saâd

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Prosim, niste napisali, koliko ml snovi petrol eter hvala
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Rose - izdelek je preoksidiran (del amfetaminske soli se je zaradi pretirane uporabe kisline spremenil v razgradne produkte in obarval preostali prah).
Rumena - izdelek ni oksidiran (zaradi pomanjkanja kisline se vsa baza ni pretvorila v sol in njeni ostanki so obarvali preostali prah).
Rdeča - fenil nitropropen ni popolnoma reagiral na amalgam, reakcijska zmes se je alkalizirala in zakisala v sol, kar je dalo to barvo.
Zelena - soli živega srebra so onesnažene z drugimi kovinami, zaradi česar je nastala barva. Poleg tega vpliva na tvorbo amalgama.
Rjava - nastanek smol med sintezo.

Preučite to nit http://chemforum.info/index.php?threads/amphetamine-assessment-protocol.349/
 
Last edited by a moderator:

Codoi

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 25, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Ali obstaja kakšna razlika v učinkovitosti med to metodo in metodo cucl2+nabh4?
Prejel sem serijo speed (1 vrstica in ne moreš spati 24 ur + mletje zob, tudi zelo drugačen vonj od tistega, ki sem ga pripravil sam z metodo cucl2 (zelo čist po mojem mnenju.)
Ali bi prvi lahko vseboval ostanke iz sinteze ali kaj podobnega? zato drugačen vonj in učinek (pripravljam fotografijo z obema, mordaVhEFdrcK93 e to pomaga)
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Video navodila so zelo priročna za tiste, ki šele delajo prve korake. Za bolj izkušene kemike pa zadoščajo preprosta navodila. Ta videoposnetek si lahko prenesete.
 

Peanut

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 20, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni
Kje lahko prenesem videoposnetek?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Lahko vam pomagam pri sintezi, v zasebnih sporočilih mi lahko zastavite katero koli vprašanje o.
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
dragi G.patton
Ali je mogoče od vas prejeti zasebni nasvet? V zvezi z metamfetaminom
Katera metoda zagotavlja najvišjo čistost?
In še nekaj vprašanj...
 

Jmaniacs_

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ali obstaja način za zamenjavo amalgama ? ker ne morem dobiti nitridne kisline za ta postopek, ali če kdo pozna recept z enakimi/podobnimi reagenti, hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, ne, pri tej sintezi ne morete nadomestiti Al/Hg. Uporabite lahko drug način sinteze.
 

ChemistryStudentPL

Don't buy from me
Member
Language
🇵🇱
Joined
Jul 21, 2024
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Če želite to metodo razširiti, da bi dobili 100 g, samo povečajte razmerja v veliki erlenmajerici? če je tako, koliko je primerno
 

bairyhallsack1

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 24, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Trenutno uživam v domačem (rožnatem lol) speedu.
Zahvaljujoč temu videoposnetku
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
Amfetamin v čisti obliki je postal nerentabilen za prodajo evropskim proizvajalcem iz več razlogov, glavna razloga pa sta težavnost pridobivanja BMK v teh dneh ter alternativna proizvodnja metamfetamina iz istih surovin, ki omogoča večji dobiček. Edini način, kako je amfetamin danes lahko na trgu, je njegovo redčenje.
 
Top