Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
To bi vplivalo na izkoristek, natrijev borohidrid ustvarja eksotermno reakcijo in tako tudi deluje.
Med dodajanjem p2np bi lahko poskusili ohraniti stalno temperaturo okoli 60 °C, vendar bi bilo to precej težko.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Razmišljal sem, da bi morda začetno snov raztopil v IPA in jo s pomočjo lijaka SEP počasi kapal v reakcijsko posodo. Ali bi to kakor koli negativno vplivalo na reakcijo?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pozdravljeni,

danes sem opravil svoj drugi poskus in tokrat je šlo veliko bolj gladko.



Kot lahko vidite na sliki,

Na levi strani imate "vodno plast" po ekstrakciji s 25-odstotnim NaOH, na desni pa amfetaminsko olje, freebase, a-olje, kakor koli že želite to imenovati.

V erlenmajerici lahko vidite približno 5 ml olja A, ki ga nisem mogel ekstrahirati, vodno plast sem zmešal z IPA in ekstrahiral plast ipa, žal moj domači destilator ni deloval, preveč spojev za mazanje in preveč hitenja, po mojem mnenju ni vredno dodatnega truda za nekaj dodatnih ml.

Pozneje bom moral investirati v rotovap.

Amfetaminsko olje je bilo trikrat očiščeno prek buchnerjevega lijaka in vsakič čistih filtrov.

Sporočite mi, kaj menite.

Z največjim spoštovanjem
 
Last edited by a moderator:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Težko je odgovoriti na to vprašanje, saj sem sam izdelal svoj hladilni sistem.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ko moram destilirati IPA v vakuumu, kako visoka mora biti temperatura? In kaj naj storim, da bi optimiziral rezultate, ne da bi izsušil aceton?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Če ga želim izhlapeti, ali ga moram zavreti ali ga le pustiti stati dlje časa. Če ga moram zavreti, kakšno temperaturo moram uporabiti?
Drugič, če želim slediti natančnemu opisu v videoposnetku, koliko NaOH potrebujem? 2 litra 25-odstotne raztopine NaOH s 500 g NaOH za 250 g P2NP?
 
View previous replies…

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
O.K. odcepite destilacijsko vodo, ali za kaj je dekan Stark? Želim kupiti majhno membransko laboratorijsko vakuumsko črpalko z energijo črpanja 5,5-6 l. Ali je to dovolj za 10l posodo? Prav tako imam intenziven kondenzator.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dean stark je zato, da lahko vakuumsko črpalko priključite na vrh navpičnega kondenzatorja in vam kondenzat pade navzdol, da se zbere, Pri običajnem destilacijskem kondenzatorju, ki je nameščen vodoravno, vakuuma ne morete priključiti na ta način, saj boste preplavili vakuumski vod.
Lahko poskusite s črpalko, mislim, da ne bo škodilo
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ja, za to imam vakuumski sprejemnik in bom sledil klasični arhitekturi za aparate za vakuumsko destilacijo, vendar brez woulfschejeve bučke in samo z merilnikom vakuuma neposredno na črpalki.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Ali je teoretično gledano to mogoče uspešno izvesti z uporabo 55-galonskega bobna z zgornjim mešalom kot reaktorja?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Če bi si vzeli čas in prebrali temo, bi videli, da je bilo to vprašanje zastavljeno že večkrat na različnih stopnjah, vprašanje pa ostaja enako.

Iščite in našli boste.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Hvala za nasvet, Medtem ko sem se pomikal po vseh 27 straneh, sem našel m kakšne dragocene nasvete na poti. Zanima me le, ali je kdo preizkusil to tehniko in za koliko bi vplivala na izkoristek? V primerjavi z reaktorjem.
In če je kdo, ki je to poskusil, dal kakšen nasvet.
Hvala

"Alkimisti so v iskanju zlata našli veliko drugih stvari večje vrednosti"
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Kaj ste uporabili za hladilni sistem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Ledena vodna kopel ali pretočni plašč s hladno vodo za serijo reaktorjev.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Hej, fantje, potrebujem vašo pomoč asap, ali lahko CuCl2 nadomestite s čim, kar je lahko dostopno?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
CuCl2 je tako dostopen, kot je le mogoče
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Kje ga lahko dobite v kratkem času? Ali obstaja kakšna domača uporaba zanj? res nimam časa čakati na pošiljko.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Lahko ga naredite kratko obvestilo z bakrovim sulfatom z elektrolizo s svinčeno elektrodo.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni, že nekaj časa berem na tem forumu?nit in želim, da vsakogar v tej temi vprašam, katera točka sinteze je zanj najtežja/najpomembnejša in na kakšne podrobnosti mora biti vsakdo pozoren?

In v videoposnetku ni natančno prikazano, Ali je bolje uporabiti povratni kondenzator za sintezo?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pri tej sintezi noben del ni težak, gre le za previdnost, da ne bi prišlo do nesreč.

Tudi sam sem jih imel in o njih sem pisal tukaj v temi, da drugi ne bi počeli enakih stvari.

Da, uporabiti morate povratni kondenzator.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Točno tako! Lahko preskočite refluks, vendar izgubite kakovost in verjamem, da se tvori nekaj za stranskih produktov. Je kdo našel različico z bolj evforičnim učinkom?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Prebral sem o težavah s shranjevanjem čiste proste baze, čez nekaj časa njena reakcija. Kaj je treba storiti, da jo lahko shranjujete pravilno? Ali potrebujem ekssikator?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Iz kakšnega razloga ga morate shraniti?

Da, sčasoma se degenerira. Idealno skladiščenje bi bilo v vakuumski posodi, shranjeni v hladilniku.
 
Top