Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Ne, želite dve plasti. ko se aq. plast nasiči z vodotopnimi solmi, iz aq. plasti potisne raztopljeno izopropanol-raztopljeno bazo. ta lastnost izopropanola, da se v nasprotju z drugimi primarnimi OH-ji loči od vode, ko se raztopijo soli, je ravno razlog, zakaj se uporablja v toliko tajnih in drugih sintezah.
Vsaj tako mislim, upam, da ne govorim iz svoje riti :p
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Če prav razumem, je zgornja plast prosta baza? rumenkastega oljnatega videza in 70 % zmesi. in spodnja je gostejša.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
to bi bila vodna plast. Dodal sem 25-odstotno raztopino naoh. katero plast potrebujem? bil sem malo zmeden
 

Attachments

  • Htm4IhVl3F.jpg
    Htm4IhVl3F.jpg
    5.1 MB · Views: 487
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Zapišite, kakšna razmerja reagentov ste uporabili.
Kako dolgo stoji zmes po dodajanju raztopine NaOH na fotografiji?
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
alkalen amin gre v zgornjo alkoholno plast. če je ph kisel, bo v spodnji plasti v obliki raztopljene soli. V vsakem primeru bo pri tej metodi dodeljevanja prišlo do izgub.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
približno 2 minuti in nastaneta dve plasti, pustim pri miru 30 minut.

1754g nabh4
1000g p2np
100g cucl2
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ali je treba med dodajanjem P2NP mešati 6 ur ali mešamo le toliko časa, kolikor je potrebno za njegovo varno raztapljanje?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Za najboljše rezultate uporabite režijsko krmiljenje za bučko.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
in upala sem, da bom lahko uporabila magnetno mešalo lol. vendar sem dvomila, ali bo dovolj močno.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Lahko traja 6 ur, za sintezo si vzemite čas, pazite na temperaturo.

Odvisno je od tega, koliko aluminija je v bučki in kako dobro je vaše magnetno mešalo.
Zgornja mešala imajo večjo moč.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Mislim, da po izvolitvi ne bi smeli storiti ničesar z IPA/bazo. v njej je preveč alkohola, rad bi zmanjšal ipa. Menim, da je kakovost olja lahko slaba zaradi prevelike količine IPA.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Zmotil sem kajak. Mešanico sem očistil na filtru in zavrgel netopno oborino. Nato sem jo prelil nazaj v reaktor.

Dodal sem 25-odstotno raztopino NaOH. nastali sta dve plasti. Počival sem pol ure. zgornja plast je rumena (Ipa/baza). spodnja plast je prozorna (plast vode).

Vodno plast sem spustil v bučko. Dodam Ipa, plasti se oblikujejo. Počivam pol ure.

zgornja plast je prozorna (baza/Ipa), to je tisto, kar potrebujem. Bazo, pridobljeno iz vodne plasti, dam v rotacijski uparjalnik. Ohlajevanje je 8 stopinj, vakuum je vklopljen, temperatura kopeli je 80 stopinj, ipa začne izhlapevati tukaj.

V kozarec iz uparjalnika nalijem osnovo Ipa. kaj naj naredim s to osnovo (prozorno)? kaj se bo zgodilo, če jo vlijem v mešanico Ipa/osnove? zakaj morate to storiti?

in rumeno plast (osnova/Ipa) v reaktor. 3 litre mešanice IPA/baze. kako lahko zmanjšam ipa??? ali je to tudi rotovap? ker če začnem izparjati v reaktorju pri 80 stopinjah, Ipa kaplja iz kondenzatorja. moj problem pri tem je, da je na koncu rdeča in vonj izgine. Mislim, da sem se zmotil.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Zakaj ste izparili IPA, sledite videoposnetku. Ponovno naredite po korakih v videoposnetku IPA ne pokvari amfetamina, temveč ga le naredi smrdljivega lol.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Naredil sem točno to isto sintezo, samo sledite videoposnetku in po zakisanju, če ne želite te umazanije/ vonja po IPA, jo očistite z nekaj acetona in pustite teden ali dva na svežem zraku in svetlobi, da se očisti in posuši.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Pozdravljeni. zdaj nam je uspelo zgraditi sistem za parno destilacijo. s pomočjo prijaznega člana foruma. destilacija je trenutno v teku, mislim, da bom končal v 2 urah 😉 zdaj delam samo majhno količino, če mi uspe, bom uporabil 1 kg p2np. Nimam možnosti, da bi ga sušil na prostem, na svežem zraku, na sončni svetlobi, naučiti se moram destilacije. koliko ste ga naredili in kakšen je bil izkoristek?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
7. Vodno fazo ekstrahiramo z 8 litri IPA. V IPA se raztopi brezamfetaminska baza in gostota plasti IPA se spremeni, zato se loči od vodne plasti.
8. IPA iz ekstrakcije v koraku 7 se v vakuumu upari v bazno olje brez amfetamina in združi s prosto bazo iz koraka 6.

Zakaj naj bi se združil s prosto bazo? ali ta korak prinaša dodaten zaslužek ali kakšen je njegov smisel?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Izvedli ste 500 g reakcij, kako ste prišli do zaključka 8 l IPA?

Zakaj bi morali ekstrahirano prostostno bazo dodati prejšnji prostostni bazi, je to iskreno vprašanje?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
6 litrov Ipa na začetku sinteze, 4 litre za izbiro plasti. ni treba dodati 8 litrov hkrati. Namesto IPA uporabljam metanol, končni izdelek bo manj dišal po alkoholu. Vendar zaradi tega ne morem ločiti plasti (metalon tega ne zna narediti, zato je treba, ko zahteva alkohol za izbiro plasti), dodati dcm. obe plasti je treba združiti, ker bo izkoristek večji, menim. Končno mi je uspelo narediti olje, ki sem ga želel. Na sliki je prikazan rezultat pred soljenjem.
 

Attachments

  • V5owtD0iRC.jpg
    V5owtD0iRC.jpg
    5.4 MB · Views: 417

fufu

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni strokovnjaki, ali veste, ali lahko uporabim natrijev bikarbonat, da dobim frebazo v amf iz reakcije p2np? Hvala.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
7. Koraki .


Katero plast potrebujem? Po dodajanju ipa nastaneta 2 plasti. zgornja plast prozorna, čista, rahlo oljnata površina. spodnja plast bel gost žele. piše, da se gostota ipa spremeni in se loči od vodne plasti. njegova gostota se spremeni, ali to lahko pomeni, da je postal žele in spodnja plast? noob vprašanje, vendar koristno.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Na vaše vprašanje sem odgovoril v prejšnjem prispevku. Vrnite se nazaj in poglejte, tam so celo slike.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Hvala, postalo je jasno. Vedel sem, za katero plast gre, vendar si nisem mogel razložiti, zakaj ravno za to plast? 😄
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Hvala, postalo je jasno. Vedel sem, za katero plast gre, vendar si nisem mogel razložiti, zakaj ravno za to plast? 😄
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Žal mi je, sporočilo sem vam poslal že večkrat, prosim, izbrišite ga..
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Pozdravljeni, Po reakciji gasim z razredčeno HCl in destiliram IPA na 100 °C, vendar naslednji dan, ko pridem ločevat faze, se bučka ne meša. V erlenmajerici je odtenek. Tukaj so slike, ali mi lahko kdo pomaga razumeti in pove, kakšne možnosti imam.
 

Attachments

  • FvuJdVa0Hl.jpg
    FvuJdVa0Hl.jpg
    3.1 MB · Views: 177
  • yh0uOsVvX6.jpg
    yh0uOsVvX6.jpg
    2.9 MB · Views: 170
  • hCUNzmb3es.jpg
    hCUNzmb3es.jpg
    2.8 MB · Views: 183

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pozdravljeni,

Najprej, kje v sintezi piše, da morate uporabiti HCL? Namig: Nikjer, zato ga ne uporabljajte.

Drugič, ker destilirate pri 100c, predvidevam, da izvajate odprto destilacijo, tega ne počnite, namesto tega uporabite vakuumsko destilacijo.

Poskusite še enkrat in objavite rezultate.

Lep pozdrav
 
View previous replies…

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Okej, dodal bom 25 % NaOH in kaj naj potem naredim? Ekstrahirati z DCM?
Imam nekaj
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Okej, dodal sem 25 % NaOH, vendar mislim, da napaka ni nastala zaradi NaOH, ker je za ločevanje faz v redu ... Težava se pojavi takoj zatem; ko želim ekstrahirati vodno fazo, ... Dodam DCM, vendar tudi z NP, kot je DCM, ni jasnega ločevanja faz,
 
Top