Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ko sem poskusil frakcionirano destilacijo, mislim, da je nekaj vode prišlo skozi z ipo. in toplota je bila ves čas destilacije le na 80 °C. To sem že nekajkrat naredil, če pustim destilacijo, se konča z bakrom kot trdno goo in brez tekočine.
Amfetamin bom čim prej oboril in videl, kakšen je izdelek, saj je bil morda ipa prisoten kot kontaminant v prejšnjih serijah.

Ali obstajajo kakšni predlogi, kaj lahko storim, da bi zagotovil, da dobim samo ipo in nobene vode, ki vsebuje amfetamin?

Poskusil bom tudi različice te sinteze.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
IPA z vodo tvori azeotrop, zato bo imel ves IPA, ki ga destilirate, približno 30 % vode. IPA lahko destilirate brez možnosti, da bi vanj prišlo nekaj amfetamina, tudi z vakuumsko destilacijo, pri čemer zadostuje le majhen podtlak, kot ga ustvari črpalka aspiratorja, recimo, če je temperatura IPA 60 °C ali manj, v njem ne bo amfetamina. Ali pa reakcijo naredite kislo z dodajanjem razredčene ocetne kisline, dokler ph ni 3 ali manj. Amfetamin bo tvoril sol in se ne bo destiliral. Pustite, da se ohladi, nato dodajte ledeno hladno 10-odstotno raztopino NaOH do ph 12 in destilirajte amfetaminsko bazo s paro.

Treba je povedati, da je dodajanje 20 % NaOH "za bazičnost reakcije" popolnoma neumestno, saj če ga izmerite, boste ugotovili, da je reakcija že peklensko alkalna, ph 12 ali več, saj so NaBH4 in njegovi produkti močne baze. Zakaj je to v izvirnem besedilu, ne morem razumeti, zakaj je bilo objavljeno tukaj, dobro.... To se zgodi, če nekaj povlečeš iz članka ali tukajšnje teze 1 proti 1, ne da bi zares vedel ali se potrudil. Glej priloženi dokument stran 20 in stran 30, na strani 30 boste našli postopek besedo za besedo.
Problem je očiten: imate mešanico vode in IPA ter amfetamina. Lahko bi dodali slanico in tako posolite IPA z izločenim amfetaminom, kar bi dobro delovalo. Vendar dodajanje 20-odstotnega NaOH ne bo zadostovalo za izločitev IPA, ampak bo v najboljšem primeru nekaj amfina prišlo na vrh, ta pa bo vseboval IPA. Ali pa izločite IPA in Amph z v vodi netopnim nepolarnim topilom. Tudi to se dobro obnese. Ali pa ravnajte, kot je opisano zgoraj. V vsakem primeru preverite ph in ugotovili boste, da NaOH za povečanje bazičnosti/alkalnosti ni potreben.
Na splošno IPA kot topilo za ekstrakcijo nečesa iz vode deluje le, če je plast vode popolnoma nasičena s solmi, kot je na primer NaCl, z nečim, kar NI topno tudi v IPA, kot je NaOH.

Glej stran 20 in stran 30 priložene diplomske naloge, ki jo je napisal Jademyr
 

Attachments

  • fsJpFAHak0.pdf
    3.1 MB · Views: 492
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ko sem dodal CuSO4*5H2O in nato raztopino 30 minut držal pri 80c, sem dodal klorovodikovo kislino brez ocetne kisline (to bi moralo biti v redu?), tako da je raztopina dosegla ph 2, nato pa sem s preprosto destilacijo destiliral IPA med temperaturo 83C in 91C (čeprav praktično nič ni prišlo čez približno 87c), nato sem raztopino ohladil, jo filtriral in nato dodal vodni NaOH. Na tej točki bom s paro destiliral amfetamin. Sporočite mi, če je kaj narobe z vrstnim redom. (Mislim, da mi raztopine ni bilo treba filtrirati in da bom moral raztopino refluksirati približno 3 ure, namesto da bi jo 30 minut držal pri 80C).

Ko sem filtriral raztopino, da bi ločil bakrov kompleks, in dodal vodni NaOH, je raztopina postala temno mračno rjava in malo dišala po ribah, ph je bil 11, baker pa je bil zelena kockasta snov. Dodal bom še več vodnega NaOH, da se ph poveča na 12, nato pa bom od tu naprej destiliral s paro. (Po dodajanju NaOH ni nastala nobena plast, zato se zdi, da sem se znebil vsega ipa iz raztopine.)

bi bil toluen lahko dober kandidat za v vodi netopno nepolarno topilo?

Glede baziranja reakcije, ali pravite, da je 20 % NaOH preveč in da zadostuje 10 %?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Za to je primerna katerakoli koncentracija NaOH, dokler ne dosežete ph 12. Bolj razredčena, na primer 10-odstotna in hladna iz hladilnika, je boljša, dodajanje reakciji, ki se je ohladila, pa tudi, saj je zlahka mogoče, da se opečete, recimo uničite del svojega izdelka z dodajanjem močnega luga v vročo raztopino A. Enako velja za dodajanje kisline, razredčene in hladne. Če je bila vaša HCl razredčena in je bilo vse vsaj hladno, potem bo vse v redu.
Ja, riba je, to je vonj A.
Raztopina, ki jo destilirate s paro, mora imeti ph 12, vendar ne sme biti polna NaOH, saj se sicer, ko je vode manj, zlahka prepiha nekaj NaOH, tega pa si ne želite v A. Filtriranje se opravi, ker se zdi, da se nekatere stvari z borom rade prepihajo s paro - tega si prav tako ne želite.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ok. Medtem ko to pišem, destiliram paro (ali poskušam destilirati). Težava, s katero se srečujem, je veliko nihanje temperature pare. sprememba za 1 stopinjo na plašču lahko poveča ali zmanjša temperaturo pare za več kot 15 stopinj.

Mislim, da je ribji vonj naoh (enak kot pri poskusu ekstrakcije dmt).
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Temperatura pare bi morala biti 94 do 98 °C, ki jo težko presežete nad 100 °C, zato bo, če zavre, nastala para in para ima 94 °C+ z A in 99-100 °C z navadno vodo.

NaOH nima vonja, hlapi NaOH pa so zelo jedki, kar boste občutili, ko vam bo razjedel obraz.
Amini so tisti, ki smrdijo po gnijočih ribah.
 

ethanaaa

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni,
Ali lahko natrijev borohidrid v tem poskusu nadomestite z cas25895-60-7 natrijevim cianoborohidridom?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Cianoborohidrid je zelo primeren za reduktivne aminizacije, saj ne reducira ketonov, recimo njegov manjši učinek kot NaBH4. Prav tako je nagnjen k sproščanju cianida ob stiku s kislinami in je precej drag. Morda bi lahko opravil nalogo v kombinaciji z nikljevim kloridom, pri Cu(II) pa dvomim in menim, da ne. Njegova uporaba za to reakcijo je nesmiselna.
 

Cctim

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 18, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Katere PH mora imeti ?
Ali PH povedo kaj o kakovosti ?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Ali lahko CuCl2 zamenjam s CuSO4. to sem prebral na redditu in idk, če je to mogoče, vendar mislim, da da bc Cu(II) imam prav?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Da, morali bi znati. Čeprav imam sam težave s to sintezo, zato bi morda moral namesto tega poskusiti s CuCl2. Vendar je veliko dražji in veliko manj dostopen
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
CuSO4 deluje enako ali bolje kot CuCl2, čeprav ga morate uporabiti nekoliko več, saj je pentahidrat trgovine težji (na bakrov atom) kot dihidrat CuCl2. Če želite biti natančni, morate številko za CuCl2.2H2O pomnožiti z 1,5, da dobite pravo količino CuSO4.5H2O.

Vaše težave povzroča nekaj drugega.
Tukaj nekdo trdi, da je izkoristek > 90 %:
iPRrOH je IPA
Upoštevajte, da dodaja NaOH - to je treba storiti vedno, če v reakciji uporabljamo vodo, metanol ali etanol, saj vsi ti reagirajo z borohidridom, to reakcijo pa delno zavre močna baza. Zato se reakcije z NaBH4 v metanolu običajno izvajajo pri temperaturi od 0 °C do 5 °C.
Prav tako mislim, da je vodo dodal le z drugim borohidridom pred bakrovo soljo. V tem primeru bi bilo treba NaOH dodati takrat. Če bakrova sol postane svetlo modra - tudi to je v redu, gre za bakrov hidroksid in karbonat, oba delujeta enako.

To ni moj postopek, vendar sem prepričan, da deluje, vendar je izkoristek 91 %? Raje ne.
....
 

alf405

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
" Če želite biti natančni, morate številko za CuCl2.2H2O pomnožiti z 1,5, da dobite pravo količino CuSO4.5H2O."

Ali je to 1,5-kratno množenje resnično na kateri koli ravni? Od majhnih do industrijskih?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
@G.Patton
Pozdravljeni. ali lahko za izdelavo amper sulfata iz proste baze uporabim 15-odstotno žveplovo kislino? Na Češkem je žveplova kislina zelo omejena.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, lahko poskusite. Upoštevajte, da bo vaš amfetamin sulfat raztopljen v vodi te raztopine.
 
View previous replies…

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Zahvaljujemo se vam za hiter odgovor. Še eno vprašanje @G.Patton Ali lahko namesto brezvodnega CuCl2 uporabim CuSO4 * 5H2O (kot je v prvotni sintezi). Mislim, da da, vendar me zelo zanima vaše mnenje. Če je odgovor pritrdilen, kako lahko naredim izračun?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Pozdravljeni. ali lahko v koraku 8 uporabim običajno izhlapevanje ipa brez vakuuma? Mislim, da jo segrejem in IPA bo zavrela brez vakuuma.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, da, lahko. Raztopine ne segrevajte preveč. V nasprotnem primeru boste izgubili izkoristek.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Če je v raztopini, iz katere se obori amfetamin, že voda (kot v videoposnetku), ali bi bila ta dodatna voda, prisotna v kislini, pomembna?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Da. Uporabite lahko katero koli sol Cu(II). Potrebna količina CuSO4.6H2O bi bila približno dvakrat večja od količine brezvodnega CuCl2.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, vredno se je znebiti vode, ker je amfetamin sulfat (nastala sol) topen v vodi in vam je veliko lažje izvesti obarjanje brez vode. Če tega ne morete storiti, morate po obarjanju izpariti vodo, da dobite v vodi raztopljen amfetamin sulfat.

Edit: oprostite, mislil sem, da govorimo o metamfetaminu. %)
 
Last edited:

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Torej bi bila pred obarjanjem potrebna ekstrakcija, da bi se znebili vode in ohranili amfetamin?

Kaj mi priporočate, da bi dobil čisto žveplovo ali fosforno kislino? ker ne najdem prodajalcev kislin, domači nakupi pa trenutno niso mogoči.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Torej je za varnost bolje uporabiti električni grelnik kot propan-butan? Koliko vodika se proizvede? Malo ali veliko? Težava je, da imam samo grelnik na propan-butan, naredil bom samo približno 20 g P2NP. Ali je pri tej količini nevarno uporabljati grelnik na propan-butan?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Da, seveda
To lahko izračunate glede na reakcijsko enačbo in molsko konstanto plina (22,4 l/mol).
Močno odsvetujem uporabo odprtega ognja, ker boste dobili vodik in vaš laboratorij lahko eksplodira.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Morate ga osredotočiti. S tem, da ga več ur segrevate :) poznam težave :D
Preverite ga po gostoti!
 
Top