Sinteza fenilacetona (P2P) iz benzaldehida z butanonom

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tudi v pomanjšani različici.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Presežek deluje kot topilo pri reakciji. Kar zadeva dostopnost, poskusite uporabiti koncentrat živilskega kisa. Pri presežku vode pa morate razmisliti o dodatnem topilu.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Brez težav
Ni težav z iskanjem 60-odstotne koncentracije v velikih količinah. Ali bi to zadostovalo ali bi ga moral najprej dehidrirati?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Da, prej bo presežek vode povzročil nestabilno kislino, razen če deluje na mestu, vendar je malo verjetno, da bo to pravočasno. Lahko poskusite z destilacijo ali ekstrakcijo.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Obstaja tudi alternativna pot. Z vodikovim peroksidom in natrijevim karbonatom (natrijev karbonat, Na2CO3) ustvarite natrijev perkarbonat, ki je močno oksidacijsko sredstvo, prav tako kot perocetna kislina. Reakcija bo drugačna, vendar na koncu z enakim rezultatom.

Edit: namesto tega se lahko soda bikarbona (NaHCO3) uporabi za tvorbo epoksida, ki mu sledi hidroliza (analogna Weitz-Schefferjeva reakcija epoksidacije)
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Torej, mislite, da lahko naredimo 2-acetoksi-1-fenil-1-propen z natrijevim perkarbonatom ? kakšna ideja za recept ?
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Pozdravljeni, lepo vas je spoznati, sem nov udeleženec tukaj iz Indonezije, rad bi vprašal vse kemike, naredil sem p2p iz penilocetne kisline in svinca ter ledene kisline v steklenicah iz nerjavečega jekla, dobil sem skoraj 100 % rumeno in rdeče olje in vodo, rad bi vprašal, ali je rumeno olje penilaceton in kako ga oprati drugih onesnaževalcev, hvala vsem kemikom, ki so pripravljeni odgovoriti na moja vprašanja.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Pozdravljeni, lepo vas je spoznati, sem nov udeleženec tukaj iz Indonezije, želim vprašati vse kemike, naredil sem p2p iz penilocetne kisline in svinca ter ledene kisline v steklenici iz nerjavečega jekla, dobil sem skoraj 100 % rumeno in rdeče olje in vodo, želim vprašati, ali je rumeno olje penilaceton, in kako ga oprati drugih onesnaževal, hvala vsem kemikom, ki želijo odgovoriti na moje vprašanje.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Kaj bi predlagali uporabiti, če kloroform ni na voljo?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Iz žveplove in klorovodikove kisline bom pripravil plin hcl, mi lahko kdo pove, kakšno količino hcl in h2so4 potrebujem? kdaj vem, da sem dodal dovolj plina?
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Lahko vam povem, da so pri tej isti reakciji v pomanjšanem obsegu uporabili 200 g benzaldehida za 300 G MEK. Ne vem, na katerem od teh, na katerih temelji vaše dodajanje plina, so dodajali, dokler ni bila zmes težja za 40 G. Zato spet nisem prepričan, ali lahko to interpolirate z benzaldehidom ali MEK, odvisno od tega, katero tehtnico uporabljate, vem pa, da je teža izhajala iz dobrega vira. Pri tej reakciji na tej spletni strani uporabljajo benzaldehid in MEK v razmerju 50/50. Lahko poskusim poiskati in vam sporočim, če najdem kaj konkretnega.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Rekel bi, da DCM, vendar se lahko motim
Kloroform zlahka narediš tudi tako, da hladno belilo 0* C reagira z acetonom v stoehiometričnih količinah z majhnim 10% ish molskim presežkom belila. nilered ima videoposnetek.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Predstavljajte si, koliko steklenic belila bi morali porabiti, da bi dobili kloroform, ki je potreben za kakšno večjo reakcijo. Vem, da toulen deluje odlično, in ker ga je mogoče zlahka kupiti, bi ga uporabil.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Videla sem videoposnetek, vendar me zanima predvsem proizvodnja v velikem obsegu, pridobivanje 6 l kloroforma na ta način ni ravno poceni in učinkovito. Verjetno bom poskušal DCM dodatno klorirati v kloroform.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Ali je kdo poskusil to narediti s Karoovo kislino namesto z GAA?
Moral bi se dobiti veliko boljši izkoristek, vsaj mislim, da sem to nekje prebral, vendar ne morem najti nobenega dokumenta.

Pri peracetičnem načinu bo GAA tudi topilo, pri uporabi Caroove kisline pa mislim, da naš predhodnik ne bo topen v mešanici H2SO4 H2O2. Ali veste, katero topilo bi lahko uporabili pri Caro's kislini?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Malo bi bil previden pri mešanju ketona z karoso kislino ...
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
moramo pridobiti določeno PH ali kaj podobnega ?
če metodo izvajamo v manjših količinah, je to tudi 1,5 h?
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Metil etil keton je alternativa

💝hvala vsem
 
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Poskusil bom to sintezo z diklorometanom (DCM). Ne vidim, da bi to predstavljalo težavo, le da bo težji od vode. Ali je kakršen koli razlog, da ne bi uporabili lahko dostopnega DCM in kloroforma za sintezo?
 
Top