Naključni nasveti starajočega se psihonauta za okrevanje

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Kako je biti star in jemati droge? Kaj je drugače v primerjavi z jemanjem le-teh, ko ste bili mlajši? Ali sploh obstajajo kakšne razlike?

Da, obstajajo. Pravzaprav se glede na zadevno drogo z izkušnjami in starostjo zgodi kar nekaj sprememb; najbolj očitna fizična manifestacija pa se nanaša na okrevanje. Okrevanje je pogosto veliko počasnejši proces in je včasih bolj zahtevno. Ta prispevek raziskuje in razširja te vidike, pri čemer se sklicuje na mojo lastno izpostavljenost.

rich text editor image


POSKUSITE BITI FIT

Najprej po vrsti: ne samo, da sem dovolj star, da se spomnim skupine The Beatles, ampak sem med letoma 2008 in 2023 sam užival 182 različnih drog. Kot mnogi veste, sem v tem obdobju napisal Biblijo za uporabnike drog.

Kljub sedečemu načinu življenja, ko sem večino dneva preživel za računalnikom in pisal, pa sem bil v spodobni kondiciji. V prvih desetih letih, ko nisem bil na odpravi, sem vsako jutro odšel v lokalni bazen, kjer sem pretekel osem dolžin, nato pa sem se ukvarjal z različnimi razteznimi vajami, da bi ohranil svoje starajoče se telo prožno in močno (lol). Ko je bil bazen zaradi COVID-a zaprt, sem se moral prilagoditi in namesto tega vsak dan hoditi uro ali dve. Izgubil sem težo in postal bolj fit in verjamem, da je izboljšana telesna pripravljenost pripomogla k ohranjanju mojega življenjskega sloga z jemanjem drog.

TELESNO OKREVANJE

Če se vrnemo k neposredni temi, je hoja še posebej koristna za okrevanje po težkem jemanju nekaterih drog. Pomaga cirkulaciji, prebavi, spodbuja boljše spanje in prinaša še vrsto drugih povezanih koristi.

Zame je bilo to še posebej opazno pri speedu, veljalo pa je tudi za številne druge droge, vključno z mefedronom, metamfetaminom in MDMA.

Okrevanje po seansi je najbolje vnaprej načrtovati (oglejte si rollsafe.org). Med najpogosteje navedenimi pripomočki za okrevanje so:
  • splošno ponovno hidracijo
  • pitje pomarančnega/sadnega soka
  • uživanje zdravih obrokov, vključno s hrano/pijačo z elektroliti
  • previdna uporaba dodatkov
  • veliko počitka/počivanja in prhanja.
Spanje je še ena stvar: čim več spanja. Če je šlo za posebno pretirano popivanje, sem včasih uporabil ustrezen pripomoček za spanje.

Nekateri predlagajo, da se za lajšanje nelagodja in spodbujanje apetita uživa konoplja. Da, tudi sam sem se občasno odločil za to in običajno se mi je zdelo koristno (spet odvisno od droge, po kateri sem okreval).

DUŠEVNO OKREVANJE

To je pomembno: pomaga zavedanje, da lahko življenje nekaj dni obarvajo posledice izkušnje z drogo. Vse je lahko videti bolj črno kot prej. Lahko se pojavi pravi občutek depresije. V hujših primerih lahko celo postanete stiskavi in občasno se vam zdi, da bi radi jokali. Da; vaš celoten obstoj se lahko zdi popolnoma zgrešen.

rich text editor image


Kaj lahko pri tem pomaga, poleg zgoraj navedenih praktičnih fizičnih ukrepov?

Zagotovo pomaga zavedanje, zakaj se to dogaja (droga): v bistvu zavedanje, da bo to minilo. Eden od trikov je, da se osredotočite na točko v času, ki je 72 ali 96 ur pred vami: razumite, da boste takrat na splošno srečnejši. Preživeti morate le te dni. To je miselna vaja, vendar lahko cilj resnično pomaga.

BTW: Ena stvar, ki je ne počnete, je, da se vrnete k isti (ali podobni) drogi.

Prav tako bi se izogibal sprejemanju kakršnih koli resnih življenjskih odločitev, medtem ko je vaše razpoloženje umetno nizko. Če lahko, odlašajte s čimer koli te vrste, dokler si ne opomorete v celoti. Ta nasvet vzemite resno.

Če potrebujete čustveno ali podobno podporo, jo brez oklevanja poiščite. Če je težava deljena, ni ravno polovična, vendar nekaterim ljudem pomaga.

POSKRBITE ZASE

Na splošno velja, da si mlado zdravo telo hitreje opomore od telesnih težav kot staro zdravo telo, in to vsekakor velja za droge. Na srečo sem ugotovil, da vsi zgornji predlogi veljajo ne glede na starost. S staranjem le traja dlje, bolečine pa so bolj očitne.

Če ste stari, malo bolj pazite nase ter se pripravite na težje posledice in podaljšano obdobje okrevanja ter jih upoštevajte.

Vseeno pa bom končal s pozitivno noto, zato zavrtite bobne: prihaja dobra novica ... droge ne prenehajo biti zabavne, ko ste stari.

.

PS: NE POZABITE TUDI NA PRAKSO ZMANJŠEVANJA ŠKODE

Za več informacij o Svetem pismu za uporabnike drog si oglejte Amazon ali si prenesite brezplačen izvod različice PDF iz kemijske knjižnice Breaking Bad, tukaj: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Vam je uspelo napisati biblijo za uporabnike zdravil???? sem velik oboževalec. haiii!!! ^_^

odlično napisano btw!!! še vedno sem na mlajši strani in ne nameravam kmalu prenehati, vendar se mi zdi to koristno
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Kriv je, kot je obtožen, m'lud. Vesel sem, da vam je všeč. :)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
@DMTrott Hvala za vaš čas in nasvete.
Tudi meni kot starajočemu se psihonautu se nekaterih teh stvari raje ne bi bilo treba učiti na težak način, če mi ni treba. Nasvete in napotke o uporabi metamfetamina sem slišal in dobil od tweakerjev 10 let, preden sem jih lahko začel uporabljati. Stvari, kot so ... "Tudi če ne spiš, lahko ležanje in zapiranje oči za nekaj časa v temnem, mirnem prostoru naredi čudeže za ohranjanje/izpolnjevanje ... da lahko greš na daljavo in preživiš."
Biti buden 3/4/5 dni naenkrat, pri tem pa ves čas hoditi v službo, opravljati fizično delo, na prostem, kot vrtnar - res moraš znati vzdrževati/izdržati in skrbeti zase. Kako optimizirati okrevanje. Ne vem, kako nisem doživel vročinskega udara ali česa podobnega, ko sem se v nekaterih poletnih dneh odpravil na pot. Pred kratkim sem bil 4 dni na nogah in sem komaj zdržal, pa niti ne delam na trenutek...., tako da kaže, kako zelo se je znižala moja raven "fitnesa z drogami". "Zloraba drog na olimpijski ravni", kot rad rečem ... prepustite jo strokovnjakom. Ne poskušajte doma!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Všeč mi je! Hvala, človek!
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Nič ni bolj dragocenega kot izkušnja, ki se prenaša na druge. Vesel sem, da ste z nami, gospod DMTrott
 
Top