1-Fenil-2-propanon (P2P) Leuckart aminasyonu ile amfetamin ve metamfetamin. Küçük ölçekli.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Reflü kondansatörü ve çeker ocak kullanıyor musunuz?

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
G.Patton: Efendim, amfetamin sentezinde DCM yerine etil asetat kullanabilir miyim? Ya da bunun yerine ksilen mi kullanmalıyım? Yani hidrolizi yaptıktan sonra.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Lütfen özel konuya bakın ve orada sorun. Burada değil.

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Reaction score
165
Tabloyu sizlerle paylaşacağım.
Khi3lZJupI

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
246
Belki de 200 ve 210 °C gibi 180 °C'nin üzerindeki sıcaklıkların P2P'yi ve hatta Formamidi tamamen yok ettiğini, ortaya çıkan buhar ve gazların oldukça zehirli olduğunu eklemek doğru olacaktır. Kondansatörün üstünden gelen her şeyi dışarıya havalandırın! Ciddiyim!
180°C'nin altında, daha iyisi 175°C'nin altında tutun ve Kızılötesi termometreyi kullandığınız şişeye/ayara göre kalibre edin, aksi takdirde ne kadar sıcak olduğunu asla tam olarak bilemezsiniz.

İyi şanslar

View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
73
İzomerik ayırma için ilgili makale

Attachments

• JuqFbr0xSp.jpg
    JuqFbr0xSp.jpg
    1.6 MB · Views: 12

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
246
Ve bendenizin ücretsiz bir hizmeti olarak, P2P için oranlar:

Formamid 50 ml 1,5 mol
formik asit 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol

View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Tekrar ediyorum, bunu gerçekten anlamıyorum. Asla da anlamayacağım. Neden insanlar amfetamin sentezlemek istiyorlar ve birisi doğru molar oranları verdiğinde bile başarısız oluyorlar ve sonra her şeyi prosedürün söylediği gibi yaptıklarından ve tekrar tekrar başarısız olduklarından şikayet ediyorlar. Doğru molar oranlar verildiğinde bile bilmeniz gereken çok şey var. Hatta bazen çok az şey, ama o azıcık bilgi de çoğunlukla işlerin yürümesi için çok önemli bir bilgi. Örneğin, doğru molar orandaki reaktiflerden kaç tanesinin reaksiyon şişesinde bulunması gerektiği gibi. Bir tane bile doğrudan doğruya iyi yemek kitabı okumaya üşeniyorsanız veya bir tane bile amfetamin yemek kitabı bulup okuyacak kadar ilgilenmiyorsanız, neden sadece bileşiği satın almıyorsunuz? Bu forumlarda, hiçbir yerde bu kadar çok görmediğim bu tür insanlar görüyorum. Evet, biraz öğretmek ve iyi tavsiyeler vermek çok iyi ve ben kendim Einstein değilim, ama tüm tepkilerimi internetten inceledim. Forum sentezleri, bir sürü kitap ve patent okudum, farklı sitelerdeki reaksiyonlar. Birçok temel organik kimya kitabı indirdim vs. Okulda kimyada kötüydüm, çünkü okulun kendisi ilgimi çekmiyordu. Hem de hiç. Ama yaklaşık 8 yıl önce kimya öğrenmeye başladığımda, artık ilaçlara değil, yeni sentezler denemeye bağlandım. Ama bu sadece benim, herkes farklıdır, ama bazen bundan o kadar rahatsız oluyorum ki, bir şeyler söylemem gerekiyor. Ve barış! Uzun metin için özür dilerim.

Not: Bu metin size değildi OrgUnikum, ama ... bilirsiniz, metinde olanlar.

TheNut.

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Son uzun yazımla ilgili olarak biraz fazla yorulmuşum gibi görünüyor! :)

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
45
Saygı duyuyorum, tam olarak benim fikrim değil ama yine de

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
246
Bazı insanlar ilaç yapmak isterken bazıları para kazanmak ister, temel fark budur. Kaliteden ödün verilmediği sürece her iki yaklaşımı da kabul edebilirim. Ne yazık ki her iki yaklaşımda da genellikle öyle oluyor ve ben dışarıda olduğumda, her zamanki geri zekalı uyuşturucu kullanıcısına uyuşturucu olarak satılabilecek bir şeye en hızlı ve en ucuz yolu teslim etmiyorum.
Kusura bakmayın.
Kalite, sadece bir tür patlama olan bir şeyi pişirmekten çok daha zordur.
Önce kullanılabilir bir sonuç elde etmeye çalışırsınız.
Sonra her seferinde bunu elde etmeye çalışırsınız.
Sonra daha iyi verim almaya başlarsınız.
Ve zaten kullanılabilir bir sonuç elde ettiğinizde, bunun iyi bir kısmını çalışma/arıtma becerilerinizi geliştirmek için harcarsınız. Bunun başlangıçta zor bir yol olduğunu unutmayın, bu nedenle elinizdekilerin yalnızca bir kısmını kullanın, çünkü çoğu zaman malzeme bir şekilde havaya karışıp yok olur ve bir sürü çözücü ortaya çıkar. Kurtarmaya çalışmayın, buna değmez. Sadece bir kısmını kullanın ve gülüp geçin ve tekrar deneyin. Daha mantıklı.
İyi şanslar!

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Evet, birçok kez birçok çözücü satın aldığımı ve bunları hiçbir şey elde etmek için kullanmadığımı fark ettim. Ve tekrar, ve tekrar. Ama bu o kadar ilginç ki asla vazgeçmiyorum!

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Ne dediğimi anlamadınız ve biliyorum, çünkü şimdi yazdıklarımı ben de anlamadım... :) Tembel olan ve kaşıkla doğru molar oranları ve diğer şeyleri öğretmek isteyenlere atıfta bulunuyordum... ... ve bileşik yapmakla ilgili herhangi bir kitap veya metin okuma zahmetine girmeyenlere. Bu benim için sinir bozucu.

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Şimdi, ısıtma (amfetamin) ile işim bittiğinde, bir baz ile formil hidrojenasyon yapıyorum, bu yüzden son reaksiyon adımlarında yine de önce H2O2 (%30) koymalı mıyım? H2O2'nin buradaki rolü nedir?

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Bilgileri kendim araştırdım. Verimler göz önüne alındığında H2O2'nin rolü oldukça önemli... H2O2 bir oksitleyicidir, ancak moleküler formuyla ilgili olarak, her zaman kolayca indirgeyici ajan olarak da hareket edebileceğini düşünmüşümdür. Oldukça ilginç bir bileşik!

View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Ancak ben de hala şüpheciyim, çünkü H2O2 kullanımına ilişkin bu bilgiyi AI-robot kimya asistanından aldım ve kimya ile ilgili herhangi bir bilgi almak için en kötü yer orası. Ayrıca bu tür sentezlerde hiç kimsenin H2O2 kullanmadığını da fark ettim. Bu yüzden, şimdi bu sentezde aynı yerde olduğumda, biraz bilgisi olan biri beni bu konuda aydınlatabilirse, sanırım sadece saf su kullanacağım. Yani bu aşamada %30 H2O2 mi yapmalıyım yoksa sadece saf su mu kullanmalıyım?

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
45
Peroksitim% 15 + 'nın biraz üzerindeyse, h2o2 miktarını iki katına çıkarabilir miyim, benim yerimde daha güçlü bulmak bir kaltak mı, yoksa yerine başka bir bileşik mi?

View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Bir keresinde %12 H2O2'den yaklaşık %25 H2O2 yaptım (yanlış hesaplamalar) ve yine de perasetik asidim için işe yaradı!

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
edy's: Bu %15'lik H2O2'den %35 yapmak için ne kadar buharlaştırmanız gerektiğini hesaplayabilir ve sonra iyi bir perasit yapabilirsiniz. İlk defa 40 g MPB'den ---> 35,60 g asetoksifenilpropen elde ettim. Yani, vay canına. Ve dikkatli buharlaştırma ile ne kadar su çıkarmam gerektiğini hesaplamak için %12 H2O2'den %30 H2O2 yaptım ve perasit bu kadar iyi çalıştı! Ama kesin olmak gerekirse, perasidi çalışması için H2SO4 katalizörü ile 3-4 gün yan yana koyacağım.

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Daha güçlü hidrojen peroksitlerimi %12 H2O2'den yaptım. İçindeki suyu dikkatlice buharlaştırdım.
Hesaplamaları kimya alanındaki yapay zeka-robot asistanından istedim. Hesaplamalarda iyidir, ancak doğru cevaplar almayı beklemeyin
halojenasyonlardan veya benzerlerinden ...

Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Reaction score
64
Reaksiyonu hala denemedim ama KOH ile iyi bir hidroliz ve ardından HCL ile yüksek verim vermeli ve korkarım patlayıcı peroksitler oluşturmamak ve destilasyon üzerine patlamamak için h2o2 ile çalışıyorum

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
67
Çok dikkatli ve düzgün bir şekilde yapılırsa (bazılarının yaptığı gibi kaynatmadan) ve herhangi bir damıtma olmadan (bu peroksitler / patlamalar konusunda da endişeliyim), kendi yaptığım H2SO4 katalizörüyle (yaklaşık% 75) gerçekten çalışan perasetik asit yapmak için% 35 H2O2 yaptım (küçük dökülen damlalarla parmaklarınızı beyazlatacaktır). Çözeltiyi dolabımda 3-4 gün bekletiyorum ve kullanıma hazır oluyor.